Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zadní brzdy, třmeny / C5 I / II
jumep
22.11.2009 01:54 - Zadní brzdy, třmeny / C5 I / II
Moder?tor
Dnes som na aute nemenovanej osoby vymienal loziska v zadnych ramenach.
Popri tom ked uz to vsetko bolo dole sa menili kotuce a platnicky.
To co som tam nasiel nepotesilo ani majitela ani mna:
Klasicka oxidacia medzi ramenom a strmenom.
Vyriesene silikonom a prehodenim stran, kto ste to este nemal dole, treba to spravit / nechat spravit - medzi strmen a rameno dat vrstvu niecoho, ja pouzivam silikon, citroen pripravok FORMAJOINT 510.
Toto je klasicka znama vec,
co vsak nie je klasicka znama vec - srobik a plech drziaci samotne platnicky bol taktiez zoxidovany a to az tak ze bude nutna vymena strmenov.
Z jednej strany uz zostala len poldiera, z druhej akotak tam este nieco je ....
Plech bol plny zoxidovaneho hliniku a srobik bolo treba dost zlozito vydolovat.

Kto ste este nerobili to vymedzenie - spravte to - kym je to este akotak ok ...
Kazdopadne odporucam kazdemu kto este nemenil platnicky, dat dole ten plech, staci povolit ten srobik a plech je len nasadeny, vycistit to tam a premazat (samozrejme nie platnicky !) plech niecim natret a zlozit, idealne kontrolovat minimalne raz za rok.
Evidentne to vzniklo zanedbanym servisom, pretoze kazdou servisnou prehliadkou by sa mal kontrolovat stav brzd ... ale vela z vas si servisne prehliadky robi samo a tiez niektore servisi vieme ako funguju ....
Radsej raz skontrolujem a viem na com som ako sa spoliehat a potom riesit problem ...

PS. ak niekto pozrete ako je to s vypodlozenim na C5 2, pomozete tiez dost ludom, problem je ze sroby sa maju lepit specialnym lepidlom ... ak sa niekto na to podujmete napiste mi sz, poviem co a ako ....

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator