Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Aky olej do plynaku
miskod
19.11.2009 14:18 - Re: Aky olej do plynaku
U??vate?
Takze aby som ozrejmil o co mi ide...Uz som sem pisal moj pribeh o zravosti oleja. Totiz, ked som auto kupil, tak som vytiahol stare sviecky a boli v pohode. Dal som nove a po 8tis su cierne a zasvinene od oleja. (1l/1500km). Ked som to kupil, tak tam isiel total 7000 (10w-40) a lpg. Od vtedy mi to zerie stale viac a viac oleja.
Vcera som dost lietal po internete a cital nielen fora ale aj technicke clanky. Moja teoria, mozno je to len fantasmagoria je nasledovna. V okolo pietnych kruzkov nesmie byt vyssia teplota ako 220C aby sa v nich nezapekal a neasfaltovel olej. Navyse lpg ma podstatne vyssiu teplotu horenia. Ak je konstrukcia 1.8 16v taka, ze uz na benzin je teplota okolo prveho (tesniaceho) kruzku na hrane, tak pri plyne to bude samozrejme vyssie. Ak sa zapecie ten, tak mame zly odvod tepla a zapecie sa aj stredny aj stieraci.
Ak mi nepomoze, to co idem skusat teraz, tak budem musiet spravit malu generalku motora. Ide mi ale o to aby som sa po dalsich par tis. km nedostal do toho isteho bodu ako som teraz. Myslite, ze lepsi olej (0w-40, 5w-40, resp. olej s cistiacimi aditivami ako "mobil 0w-40") by sa na kruzkoch nezapekal? Moja teoria je totiz taka, ze kombinacia total 7000 10w-40 a lpg mi pomaly ale isto zapiekli kruzky.
Preto som aj chcel vediet ci sa vam s jazdou na lpg nezvysila spotreba oleja. Hlavne ak pouzivate taky olej ako ja.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator