Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna vzduchového filtru / C5 II 1.6 HDi
29.05.2014 19:40 - Výměna vzduchového filtru / C5 II 1.6 HDi 2700492
Sindy
Město: Nová Role, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 192
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud už tu obdobné téma je, tak se mi dobře schovalo. Viděl jsem videonávod na tuto práci, ale nebyl to citroen a celý motor byl víc napasovanej do kabiny, na C5 je zdá se mi lepší přístup a snad nebude nutné tak rozsáhlá demontáž. Poprosím o postup, jak vyměnit vzduchový filtr s minimálním rozebíráním všeho okolo.
Díky

30.05.2014 16:09 - Re: Výměna vzduchového filtru / C5 II 1.6 HDi 2700727
draceq
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 44

99 Poslat soukromou zprávu
Sundat vrchní plastový dekl na motoru.
Vzduchový box s filtrem sedí zavěšený na motoru na dvou "čudlících" s gumovými silentbloky a drží pohromadě dvěma křížovými šrouby. Je potřeba povolit i sací potrubí, zejména tu část vedoucí z filtru do turba - což je o povolení jedné stahovací spony na turbu, případně i té druhé uprostřed potrubí. Zbytek je zacvakávačka.
Následně povolit dva křížové šrouby, co drží pohromadě box, odklopit "víko" boxu a vyměnit filtr. Celkem operace na 10 minut. Největší drbačka je znova složit box s filtrem - musí se to dělat v prostoru za motorem (složený ho tam nedostaneš, ven projde jen rozložený na půlky), tedy správně se trefit zadními zobáčky horní části do děr ve spodní části.

31.05.2014 04:57 - Re: Výměna vzduchového filtru / C5 II 1.6 HDi 2700937
Sindy
Město: Nová Role, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 192
99 Poslat soukromou zprávu
Myslím, že rozumím. Hadici k turbu tedy vyklopím i s víkem filtru ? Tu sundávat z filtru nemusím, jen odpojit z turba a vycvaknout tu prostřední sponu ? Ty dva šroubky na filtru vím, nevěděl jsem jsou-li ještě zezadu, ale píšeš, že tam je to na ty zobáčky.
Díky

08.06.2014 11:00 - Re: Výměna vzduchového filtru / C5 II 1.6 HDi 2703515
Sindy
Město: Nová Role, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 192
99 Poslat soukromou zprávu
Tak hotovo, šlo to dobře. Sundat obě hadice (přívod vzduchu do filtru a odvod k turbu) odpojit konektor, povolit dva šroubky na víku filtru a vyklopit nahoru a povytáhnout. Zjistil jsem, že jsem vůbec neměl kastlík na filtr nasazený na těch dvou třmenech, tak jsem si ho usadil jak má být i s novým filtrem.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator