Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Přidušený zvuk motoru
06.05.2010 15:01 - Přidušený zvuk motoru 2344223
Jary
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni, mám problém. Hdi 2.2 V nízkých otáčkách se ozývá z motoru přidušený zvuk když lehce přidávám plyn. Zároveň mi někde u levého kolena cvaká relátko. Když přidám cvakne, když uberu tak odcvakne. Na výkon to zřejmě vliv nemá. Tento jev je nepravidelný, dělá to jen někdy. Po delší době, když zastavím cítím smrad. Co to může být? Díky za radu.

06.05.2010 21:05 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344246
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jaký smrad? Předpokládám že jako umnělou hmotu nebo izolaci - no asi bych hned navštívil elektrikáře s diagnostikou než ti vyhoří elektrika nebo celé auto.(nechci strašit - je to jen můj názor) Zřejmně je tam nějaký přechoďák a tím se to hřeje a potom smrdí - no a u levé nohy mᚠBSI(jen ta stojí kolem 16000,- el. svazek mám za to také tak) asi bych to nechal zkontrolovat než může být pozdě.Dokavaď se z toho nekouří a nejdou z toho plamínky tak nějaký vyhřátý konektor nemusí být problém. A hlášky žádně?

06.05.2010 21:24 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344258
Jary
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Asi jsem se špatně vyjádřil. Elektrika to není. Ten smrad jde od motoru jako spálený olej. Nehlásí to žádné závady. popíšu to jinak. Jestli znᚠmotorovou brzdu u autobusu nebo nákl. auta. Jako kdyby byla zavřená klapka výfuku - takový zvuk to je. Dělá to když jedu pomalu a lehce přišlápnu plyn. Když jsou otáčky vyšší tak to pochopitelně slyšet není. Jó mám automat. Na diagnostiku zajedu to je jasný. Chtěl jsem vědět jestli někdo nemá zkušenost.

07.05.2010 06:45 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344275
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Hmm tak mě napadá, mᚠ2,2 HDi, dělá ti to jen někdy... třeba 1x za 800 km třeba ? Ten zvuk nemůže souviset třeba s procesem regenerace FAPu ? Tak si to myslím... při regeneraci se občas spínají některé další spotřebiče, aby se docílilo zatížení motoru a následně větší teplota pro spalování sazí ve filtru pevných částic. Když ti to začne zase dělat podívej se co ti ukazuje "ručička" voltmetru... vždy ti ukazuje spíše směrem do prva...tedy dobíjí. Při regeneraci FAPu pak klesá na prostřední část rozsahu stupnice, nebo dokonce občas klesne směrem do leva. Pozor neklesne k červenému poli, je pořád v mezích dobíjení.
To co popisuješ si myslím by mohlo souviset s regenerací filtru pevných částic.

07.05.2010 08:25 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344278
Jary
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ten interval 1x800km by zhruba souhlasil. Tak FAP, hm. Mohlo by to být ono, díky za podnět. Pro jistotu zkusím diagnostiku. Možná zkusit vyčistit?, uvidím dám vědět,díky.

07.05.2010 10:15 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344285
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
Hmm tak mě napadá, mᚠ2,2 HDi, dělá ti to jen někdy... třeba 1x za 800 km třeba ? Ten zvuk nemůže souviset třeba s procesem regenerace FAPu ? Tak si to myslím... při regeneraci se občas spínají některé další spotřebiče, aby se docílilo zatížení motoru a následně větší teplota pro spalování sazí ve filtru pevných částic. Když ti to začne zase dělat podívej se co ti ukazuje "ručička" voltmetru... vždy ti ukazuje spíše směrem do prva...tedy dobíjí. Při regeneraci FAPu pak klesá na prostřední část rozsahu stupnice, nebo dokonce občas klesne směrem do leva. Pozor neklesne k červenému poli, je pořád v mezích dobíjení.
To co popisuješ si myslím by mohlo souviset s regenerací filtru pevných částic.

Automat nemá voltmetr.Diagnostika ti ukáže stav fapu,rozdíl tlaku vstup-výstup popřípadě jde provést nucenou regeneraci a může odhalit ostatní.

07.05.2010 13:02 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344291
Jary
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně, voltmetr nemám. Zajedu na diagnostiku a uvidím. Díky

09.05.2010 16:38 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344341
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Presne ako sa pisalo, este popis ako jazdis, kratke alebo dlhe trasy?

S regeneraciou fapu je to takto
1. regeneracia sa spusta az pri nejakej zatazi motora a rychlosti atd.
2. v istych pripadoch to pocut (tak ako to zhruba popisujes), filter pri regeneracii dosahuje +- 500 stupnov - teda odtial by som hladal smrad
3. pokial sa regeneracia prerusi (preto sa pytam na kratke trasy), opakuje sa pri prvej moznej chvili, ak sa zasa nedokonci, zasa sa to opakuje pri dalsej moznej chvili, ked sa to nepodari o5, zopnu sa spotrebice aby bola vyssia zataz motora a ten sa skor zohrial, ak sa aj toto prerusi niekolko krat nasleduje hlaska unblock diesel filter (spotrebice = urcite vyhrievanie okna + zrkadiel a podobne vysokoodberove veci)
pre toto je aj zbytonce zvysena spotreba atd. ak to zacujes je najjednoduchsie ist sa previezt nejakych 20km mimo mesto

09.05.2010 21:35 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344390
Zz1
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Jj,regenerace FAPu je cítit.Hlavně po zastavení.A od předního kola jde žár,že by se dalo buřty opékat.
Regenerace se dá myslím taky poznat podle toho,že když jedeš z kopce bez plynu a brzdíš motorem,tak okamžitá spotřeba neklesne na nulu,ale drží se okolo 2-3 litrů.

10.05.2010 09:35 - Re: Přidušený zvuk motoru 2344448
Jary
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně jak popisuje jumep. Jezdím kratší trasy a dost citlivě protože vozím malého synka. A přesto že jezdím pomalu tak spotřeba je vysoká. Budu se muset jednou svézt pořádně.
A jak píše Zz1 je to cítit po zastavení a od předního kola jde žár.
Myslím že je vyřešeno, díky všem.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator