Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Náhodná porucha hydrauliky / C5 III H3+ rok 2016
05.12.2021 18:25 - Náhodná porucha hydrauliky / C5 III H3+ rok 2016 3328870
najag
Město: Liptovsky Mikulas, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 150k (110kW) TourerPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, prešiel som si diskusné príspevky k hydraulickému podvozku Citroena C5 III- H3+ a zistil som, že je Vás tu hodne, čo tomu rozumie, ako aj po teoretickej, tak i po praktickej stránke a niektorí sú asi aj profesionálni opravári, takže asi mi poradíte.
Vlastním Citroen C5 III, rok výroby 2016, má najazdené 70 tisíc km. V roku 2018 sa mi po prvý raz objavila porucha na hydraulickým podvozku, že počas krátkej jazdy, mi podvozok zišiel do najnižšej polohy a oznámil mi chybu. Na pokyn nastavenia do normálnej polohy podvozok nereagoval. Navštívil som servis Citroen, na diagnostike nebola zistená žiadna porucha, podvozok sa v servise už dvihol do normálnej polohy a zase bez problémov jazdil. O par mesiacov, v roku 2018, mi po jazde 30-tich km, znova počas jazdy padol podvozok do najnižšej polohy a oznámil mi chybu. Na nastavenie do normálnej polohy nereagoval. Otočil som sa a rovno som išiel do servisu, kde som auto nechal. Vymenili mi 2 senzory polohy – korektory polohy a s autom som zase jazdil bez problémov. Pri prezúvaní pneumatík v servise Citroen v roku 2020, kedy bol podvozok v najvyššej polohe, sa po prezutí odmietol vráti do normálnej polohy. Na diagnostike nič nezistili a odložili problém na druhy deň. Druhy deň sa podvozok dal nastavi bez problémov do normálnej polohy a zase som jazdil bez problémov až doteraz. Tento týždeň som mal plánovanú STK. A s autom som pre pandémiu dlhšie nejazdil, stalo v garáži, používal som druhé auto. Dva dni predtým stalo auto s podvozkom ešte v normálnej zaparkovanej polohe. Keď som chcel ís doplni PHM a prezu ho, tak už v garáži mal zadnú čas podvozku v normálnej polohe, ale predná čas podvozku bola v spodnej polohe. Stav sa nezmenil ani pri snahe nastavit ho do normálnej polohy, ani po jazde, kedy som auto znova odstavil v garáži. Kamarᝠurobil na ňom diagnostiku, neboli žiadne chyby v riadiacej jednotke, po teste klesla aj zadná čas podvozku do spodnej polohy a nereagoval na žiadny povel k zmene podvozku, motorček čerpadla bolo poču, ale po chvíli vždy prestal, podvozok nereagoval, úkon sa nedokončil. Objednal som sa do servisu a v deň servisu som auto v spodnej polohe podvozku, vytiahol von z garáže. Z garáže von sa zhupne cez prah garáže Než som stihol zatvori dvere, tak zadná čas podvozku už bola hore v normálnej polohe a predná čas následné tiež. V servise nezistili žiadnu poruchu na diagnostike, doplnili mi LDS a od tlakovali mi hydraulický systém.
Má niekto z Vás predstavu, čo spôsobuje, môže spôsobova túto poruchu, ako by sa dala od sledova činnos jednotlivých komponentov zistila sa príčina tejto poruchy, ktorú riadiaca jednotka nezaregistruje a diagnostika ju nevie odhali ? Môže to spôsobova nejaký ventil, korektor polohy, prechodový odpor uzemňovacieho bodu, alebo prechodový odpor niektorého kontaktu v konektore v elektronických obvodoch hydrauliky?
Možno aj servis nemá dostatočné skúsenosti s C5 a s hydraulikou, pretože v tomto regióne je ich iba pár, servis bol otvorený, keď už skončil predaj C5 a väčšina C5 je opravovaná v neznačkovom servise.
Ďakujem Vám za každú radu. Vozidlo som používal iba na dlhé jazdy, teraz mám vždy obavu, keď idem s nim, kde skončím, najmä keď idem do zahraničia.

05.12.2021 22:31 - Re: Náhodná porucha hydrauliky / C5 III H3+ rok 2016 3328902
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Diagnostika od někoho kdo ví co sledovat - mohl by být problém třeba na brzdovém spínači to ale od PC nikdo nedovede. , nebo i v elektronice (pokud to vypíše chybu měla by být uložena )
Je to jen logika - jestliže není chyba v hydraulice uložena tak mi napadá co = co se stane když chci změnit polohu a budu stát na brzdě ? - auto polohu nezmění a ani nevyhlásí chybu (protože není) - po uvolnění brzdy začne reagovat na změnu polohy ( ale to neznamená že je to jediná příčina - může tam být xx jiného)


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator