Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Problém s výškou na zadní nápravě
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 > >|
21.09.2015 18:25 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2865301
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dawe napsal(a):
jedině originál, OEM 5273 J4 cena cca 1 200,-Kč


No nezajímá kolik , ale kde ... tak že přímo v Citroenu

05.01.2018 07:53 - Ztuhla zadni naprava 3122594
VelTom
Město: Dubi, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 2
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim, nevim, jestli jste se s tim uz nekdo setkal, ale stala se mi takova vec. Za jizdy mi z niceho nic ztuhla zadni naprava. Bez priciny se mi zvedla do nejvyssi polohy a pri prejeti nerovnosti zadkem auto skace jak potrefena koza. Kdyz jsem dojel, zastavil, zkusil jsem nastavit auto do nejvyssi a pak do nejvyssi polohy, tak reagovala pouze predni naprava. Pak jsem vypnul motor a po chvili auto sjelo do normalni polohy a po naslednem nastartovani uz to bylo v pohode. Nevite, cim by to mohlo byt? Senzor vysky nebo problem s hydraulikou?

05.01.2018 08:44 - Re: Ztuhla zadni naprava 3122610
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Senzor vysky nebo problem s hydraulikou

05.01.2018 18:12 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3122673
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Snímač výšky, na H3 by hydra takto neměla zlobit.

02.04.2018 21:39 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3145178
pista
Město: Slepčany, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
Čaute.Rád by som sa spýtal.Mne na aute neklesne úplne zadok.Zostáva stále pružný.Aj,ked držím dlhšie tlačítko.Predok v pohode padne a ztvrdne.Zadok tak do tri štvrte a stále pruží.Na BX mi stvrdlo celé auto.Je to zlé,či v pohode?Malo by sa to samo ovzdušnit!Ďakujem

02.04.2018 22:02 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3145185
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ale to je normalne, tak ako vrchna poloha neznamena natlakovanie, tak spodna poloha neznamena odtlakovanie

02.04.2018 22:34 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3145200
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pista napsal(a):
Čaute.Rád by som sa spýtal.Mne na aute neklesne úplne zadok.Zostáva stále pružný.Aj,ked držím dlhšie tlačítko.Predok v pohode padne a ztvrdne.Zadok tak do tri štvrte a stále pruží.Na BX mi stvrdlo celé auto.Je to zlé,či v pohode?Malo by sa to samo ovzdušnit!Ďakujem


Vyhoď dorazy (jsou dvoje) a padne natvrdo.

01.06.2019 09:02 - zodvihnuty zadok 3224323
violator
Město: Detva, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 4

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, začal mi zostávat zadok zodvihnuty v hornej polohe, predok je ok a zadok je stale v max. polohe. Po zatlacení je tvrdý, na ceste poskakuje. Dájú sa prepínat polohy, ale zadok je bud v max. alebo v min. Moze to byt problem so zadným regulatorom ?

01.06.2019 09:25 - Re: zodvihnuty zadok 3224324
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
violator napsal(a):
Zdravím, začal mi zostávat zadok zodvihnuty v hornej polohe, predok je ok a zadok je stale v max. polohe. Po zatlacení je tvrdý, na ceste poskakuje. Dájú sa prepínat polohy, ale zadok je bud v max. alebo v min. Moze to byt problem so zadným regulatorom ?


Kontrola z.korektoru a táhla , diagnostika a měřené hodnoty - od PC ti moc lidí neporadí

06.03.2020 20:45 - C5 restyl predek pruzi zadek ne pomoc! Přidáno foto! 3262211
Thomson1
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim a obracim se na vas s prosbou o radu. Koupil jsem druhou C5 restyl exclusive. Tak a ted problem. Predek funguje jak má pruzi atd. na povely diagu vse chodi jak ma. Problem je ale v zadni casti. Diag hlásí system bez závad ale stale zustava az nahore. Pri povelu diagem sjede tam kam ma ale jen co se ukonci test opět se vrati nahoru. Poradte cim zacit? Diky vsem za rady. Diag používám Lexii.

Přílohy:
28A11681-711E-4DED-89C2-4DDC4A714AB9.jpeg ( 164890b ) -
73D769E5-5789-4B02-8E52-C662CB65A8D8.jpeg ( 261268b ) -

06.03.2020 22:24 - Re: C5 restyl predek pruzi zadek ne pomoc! 3262251
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Thomson1 napsal(a):
Zdravim a obracim se na vas s prosbou o radu. Koupil jsem druhou C5 restyl exclusive. Tak a ted problem. Predek funguje jak má pruzi atd. na povely diagu vse chodi jak ma. Problem je ale v zadni casti. Diag hlásí system bez závad ale stale zustava az nahore. Pri povelu diagem sjede tam kam ma ale jen co se ukonci test opět se vrati nahoru. Poradte cim zacit? Diky vsem za rady. Diag používám Lexii.


Tak si otoč korektor (tu páčku na něm ) směrěm dolů (asi)

09.03.2020 08:15 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262359
Thomson1
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38
99 Poslat soukromou zprávu
Co vy na to?

09.03.2020 08:48 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262365
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Thomson1 napsal(a):
Co vy na to?


To se ptᚠkoho ? buď je to táhlo vypadlé a nebo otočený korektor - páčka na korektoru musí směřovat do spodní části

09.03.2020 11:16 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262378
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To se ptᚠkoho ? buď je to táhlo vypadlé a nebo otočený korektor - páčka na korektoru musí směřovat do spodní části
Doplnil fotky, má to OK, tím to nebude

09.03.2020 17:48 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262415
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ale bude, vidis ako to je ohnute neviem kam

09.03.2020 18:14 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262421
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A nebylo by lepší se podívat co ukazují hodnoty v diag? také by mohl být rozpadlej vypínač-přepínač na snižování-zvyšování polohy (pokud je to break)

Proč se tu řeší problémy hádáním ? - co se podívat diagnostikou která by asi řekla a nebo navedla na správné místo. (píše že používá lexii - no myslím že jí jen vlastní)

09.03.2020 21:13 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262468
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ale bude, vidis ako to je ohnute neviem kam
No to sice jo, ale asi proto, že je to v MAX poloze. Ale je to páčkou dolu, a to je OK. Jestli je to blbě nastavené, tak to je jiná ... to stačí nastavit

09.03.2020 21:33 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262469
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
No to sice jo, ale asi proto, že je to v MAX poloze. Ale je to páčkou dolu, a to je OK. Jestli je to blbě nastavené, tak to je jiná ... to stačí nastavit


No je to zvláštní píše samo od sebe , ale z foto je vidět žě někdo ,,odborně" vyháknul kloubek ze stabíku (až to ohnul) ,čerstvě namazáno ale samo od sebe ? no čistě teoreticky může mít Jumep pravdu - to jsou případy které znám = nikdo nic s tím nedělal a potom jsme za blbce protože uvažujem podle získaných info , nicméně až po soustředění na obrázek je něco asi jinak než autor napsal.(většinou z vlastní zkušenosti se rozpovídají až když jim řeknu že to co tvrdí je blbost a že tohle a tohle je (musí) být jinak a nebo jim dokážu z uložených chyb z deníku že lžou načež se ,,rozpomenou" ža to vlastně bylo tam a tam a že asi oni.(ale jsou i tací kteří příjdou ,,no jsem blbec ale je to moje práce) asi by bylo namístě se podívat diag na hodnoty - má ji tak si mohl zkontrolovat toto.

10.03.2020 21:13 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262531
Thomson1
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny přispívající....tak předně nejsem z těch lidí co by se míchali do něčeho co neumím nebo neznám. Takže pro rejpaly:

- auto jsem takto koupil tzn na zadní nápravu jsem ještě nesáhl
- onu mazlavou akci provedli původnímu majiteli v servisu AutoDráb autorizovaný servis Bosch
.link. nechápu co s tím dělali ale vidím to jen na vazelínovou akci
- jinak diagnostiku mám a jak jsem psal systém je bez závad a při testu komponentu na povely reaguje tak jak má
nicméně po ukončení se zadní část opětně vrací do max horním polohy. Osobně bych to viděl na korektor. Začátek problému byl takový že auto občas vyjelo úplně nahoru ale ovládáním bylo možné auto vrátit do správné polohy což už teď není možné.

Tento problém jsem na C5 nikdy neřešil a proto se dotazuji právě na těchto stránkách. Nečekal bych hloupé komentáře typu "namazáno samo od sebe apod" a vůbec celý tvůj komentář "JRUZE" Nemád důvod psát něco co není pravda už jen proto abych problém vyřešil. Čekal bych věcný a použitelný komentář než vůbec auto zvednu a začnu řešit jednotlivé varianty závady....za užitečné komentáře předem velmi děkuji.

10.03.2020 22:24 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 3262547
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Thomson1 napsal(a):
Zdravím všechny přispívající....tak předně nejsem z těch lidí co by se míchali do něčeho co neumím nebo neznám. Takže pro rejpaly:

- auto jsem takto koupil tzn na zadní nápravu jsem ještě nesáhl
- onu mazlavou akci provedli původnímu majiteli v servisu AutoDráb autorizovaný servis Bosch
.link. nechápu co s tím dělali ale vidím to jen na vazelínovou akci
- jinak diagnostiku mám a jak jsem psal systém je bez závad a při testu komponentu na povely reaguje tak jak má
nicméně po ukončení se zadní část opětně vrací do max horním polohy. Osobně bych to viděl na korektor. Začátek problému byl takový že auto občas vyjelo úplně nahoru ale ovládáním bylo možné auto vrátit do správné polohy což už teď není možné.

Tento problém jsem na C5 nikdy neřešil a proto se dotazuji právě na těchto stránkách. Nečekal bych hloupé komentáře typu "namazáno samo od sebe apod" a vůbec celý tvůj komentář "JRUZE" Nemád důvod psát něco co není pravda už jen proto abych problém vyřešil. Čekal bych věcný a použitelný komentář než vůbec auto zvednu a začnu řešit jednotlivé varianty závady....za užitečné komentáře předem velmi děkuji.


Jaké jsou měřené hodnoty ? srovnat ohnutý konec uchycení tyčky (kloubku) nastavit podle postupu vejšku . to že to nehlásí žadnou chybu vůbec nic neznaméná = jediná chyba (asi) tam bude v základním nastavení vejšky a až potom kontrola údajů korektoru = to je základ . To že už to takto bylo se opravdu z ničeho vyčíst nedalo - ba naopak ,,z ničeho nic" ? - asi mělo být takto jsem to koupil, někdo se v tom hrabal = to je vidět z obrázků asi měla být otázka ,,jak nastavit korektor - vejšku " ? potom bych určitě nenapsal co jsem napsal kdybys měl tolik zkušeností jako já = nikdo s tim nic nedělal atd.. tak budeš psát to stejné jako já .

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator