Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Přední pístnice / C5 I/II
|< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
28.12.2015 17:27 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901642
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Super díky
Takže evidentně to dělá pístnice že? mohla by být seklá nebo že by někde uvnitř prasklá proto se ani nehne?

Edit: V jaké poloze mám tu pístnici měnit (v horní nebo dolní), kdyby byl nějaký postup bylo by to super? díky
Mám jen klasický H3 (bez tlačítka sport).

28.12.2015 22:41 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901789
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
Super díky
Takže evidentně to dělá pístnice že? mohla by být seklá nebo že by někde uvnitř prasklá proto se ani nehne?

Edit: V jaké poloze mám tu pístnici měnit (v horní nebo dolní), kdyby byl nějaký postup bylo by to super? díky
Mám jen klasický H3 (bez tlačítka sport).


To je nějaké divné - no v každém případě odtlakovat - povolit nahoře matku a srazit z kolnusu - dole povolit šroub a vyklepnout z těhlice - odpojit hadičku zpátečky.No ale zdá se mi to nějaké divné že by to bylo v pístnici

28.12.2015 23:22 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901804
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na odtlakování stačí dát tedy dolů a povolit odvzdušňovák na rozdělovači tlaku vepředu?
No ta pístnice se ani nehne, zadek nahoru/dolů jde bez problému ale předek jen levá strana nahoru/dolů, pravá se ani nehne ale čerpadlo pořád jede až dokud nepraskne pojistka. Musel jsem i dolít cca 0,5l LDS, protože jinak by byla prázdná nádobka (a to v ní bylo správný množství a nikde nic nekape).

28.12.2015 23:54 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901816
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Dolívat jsi neměl. Bude tam toho moc a prorazíš nádržku, nebo to bude po spuštění auta někde tlakovat a vystřelí to. Nad hladinou musí být prostor. Správný množství LDS je spodní poloha auta a odtlakováno - hladina by měla být na dně košíku v nádržce. Při samotným spuštění do spodní polohy by hladina měla být pod dnem košíku. To že hladinu nevidíš, když je auto v normálu, nebo výš, je správně. Kdyby chybělo, slyšel bys to na čerpadle.
Odtlakovávám tak, že dám auto do normální polohy, podložím pod kastli 4 špalky o 2-3 cm vyšší než je spodní poloha a spustím dolů. Tak, aby auto sedlo na špalky a kola nebyly zatížený.

29.12.2015 01:00 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901817
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
Na odtlakování stačí dát tedy dolů a povolit odvzdušňovák na rozdělovači tlaku vepředu?
No ta pístnice se ani nehne, zadek nahoru/dolů jde bez problému ale předek jen levá strana nahoru/dolů, pravá se ani nehne ale čerpadlo pořád jede až dokud nepraskne pojistka. Musel jsem i dolít cca 0,5l LDS, protože jinak by byla prázdná nádobka (a to v ní bylo správný množství a nikde nic nekape).


Auto pus tlačítkem dolů - odpoj aku(nebo vyhoď pojistku od BHI) - zvedni auto heverem (celej předek) - povol ten odvzdušnovák aby se to odtlakovalo(já to dělám diag) - potom jak jsem psal.

29.12.2015 08:00 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901820
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
mikra: Auto jsem dal úplně dolů a kouknul na stav LDS ale v nádžce bylo prázdno (i jsem jí odšrouboval abych s ní mohl zahýbat a slyšet jestli v ní něco je) kam se poděla když je všude sucho by mě fakt zajímalo. Co mě napadlo je že to množství by se vešlo do koule kdyby praskla ale to by museli prasknout 2 do jedný se určitě 0,5l nevejde. A pak když se pístnice nehne že by nějak uvnitř praskla a LDS je v ní. Ale tohle je odhad co mě tak napadlo kam by se to množství mohlo vejít.

jruze: OK, tak to je cca postup kterej sem si myslel,ale radsi jsem se zeptal. No uvidím co se stane po výměně pístnice

29.12.2015 08:05 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901821
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Auto jsi spustil dolů, ale jedna strana ti dolů nešla. Takže hladina musela být níž. Proto jsi ji neviděl.
Určitě množství překontroluj, až budeš mít odtlakováno v nejnižší poloze. Pro jistotu.

29.12.2015 08:12 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901824
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak původně auto bylo v normální poloze (celý). ale pravá přední strana byla tvrdá tak sem dal auto dolů a nahoru a pravá už zůstala dole a nehne se (ostatní úplně v pohodě fungujou). A auto sem měl včera dole celý a nádržka prázdná, tak jsem dolil.

29.12.2015 09:00 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901840
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak pardon. Nějak jsem si to pomotal a myslel jsem, že ti to zůstalo nahoře.
Kdyby byla prasklá membrána, tak by to sice bylo tvrdý, ale mělo by to jít zvednout i spustit dolů.
V každým případě bych začal odtlakováním v nejnižší poloze a kontrolou množství LDS v nádržce. Jen po dno sítka. A když to ani pak nebude zvedat, tak je problém v pístnici, nebo ve vedení k ní. Někde by se muselo něco ucpat na cestě od předního rozdělovače k pravýmu kolu. Kdyby to tam někde teklo, tak by se asi nezvedl celý předek. Levá a pravá strana je spojená a do čerpadla jde jen jedna trubka přední a jedna zadní. Když se pístnice zasekne, tak obvykle v horní poloze a to většinou povolí po krátký projížďce po hrbolech. Že by se zasekla dole jsem ještě neslyšel.

29.12.2015 09:19 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901845
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No odtakuju a podívám se. Už se mi to stalo cca před 2ma měsícema (zůstala seklá nahoře a po chvilce spadla až úplně dolů a nahoru se jí nechtělo,ale nakonec sem jí přemluvil aby se zvedla) a teď se to opakuje ale přemlouvání nějak nefunguje . Spíš mě právě zaráží kam se ztratila ta LDS z nádržky vím že jí tam bylo akorát pod sítko ve spodní poloze a teď prázdno i ve spodní poloze (proto mě jedině napadlo že by se nějak protrhla pístnice uvnitř a LDS je v ní? jestli to není blbost). že by se ucpala trubička od rozdělovače k pístnici se mi nezdá ale i tak kouknu i na to.

29.12.2015 10:03 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901847
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
No odtakuju a podívám se. Už se mi to stalo cca před 2ma měsícema (zůstala seklá nahoře a po chvilce spadla až úplně dolů a nahoru se jí nechtělo,ale nakonec sem jí přemluvil aby se zvedla) a teď se to opakuje ale přemlouvání nějak nefunguje . Spíš mě právě zaráží kam se ztratila ta LDS z nádržky vím že jí tam bylo akorát pod sítko ve spodní poloze a teď prázdno i ve spodní poloze (proto mě jedině napadlo že by se nějak protrhla pístnice uvnitř a LDS je v ní? jestli to není blbost). že by se ucpala trubička od rozdělovače k pístnici se mi nezdá ale i tak kouknu i na to.


Do té pístnice se vejde přes litr LDS , ale je divné že to nezvedne ta druhá strana přes stabilizátor - jedině že by natekla LDS nad píst a nedokázalo jí to pustit pod píst.Asi se opravdu vy...la pístnice.

29.12.2015 17:45 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2901943
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No asi to opravdu odnesla pístnice když ostatní vypadá že funguje, zítra se k tomu snad dostanu abych jí vyndal a zkusil jinou co mám a pak se uvidí.

30.12.2015 19:51 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2902484
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dnes odpoledne sem se k tomu dostal a vyndal starou pístnici z auta, nějaká LDS z ní vytekla (ten zbytek co je pod pístem), ale když se snažím ten píst vysunout tak jde jen cca 1,5cm a je cítit tlak a zajede zpátky. Takže to vypadá že je LDS fakt nad pístem, i podle hmotnosti je poznat že je ta pístnice z auta t잚í takže tam bude min 0,5 LDS. Ta co jsem do auta dal na zkoušku jde vysunout celá bez nějakýho odporu, ale až zítra zkusím jestli je to opravdu OK.

Edit: Tak jsem to ráno projel a je to úplně v pohodě (dokonce se mi zdá že to teď i líp pruží,asi umírala postupně). No dřív jsem neveřil že by ta pístnice mohla umřít,ale stát se to může a zrovna sem měl to štěstí já
Díky všem za rady!

09.06.2016 09:28 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 2960514
Pedro
Město: Ostrava , Auto: Citroën Xantia Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 122
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Repas pístnic provádí Fa nagegat v polsku . Pošleš jim staré, oni je zrepasujou a pošlou zpět.

30.03.2017 06:31 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3054549
rat21
Město: Karlovy Vary , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, koupili jsme C5 jako druhé auto do rodiny. Přiznávám, je to gauč na kolech. Pomalu zjišuji, co všechno má za výbavu a je jí hodně , ale postupně taky zjišuji, co všechno z toho nefunguje . Předešlý majitel očividně jenom jezdil. Myslím, že se tady uvidíme často.

Ale k věci, mám zarezlou ručku (o tu teď nejde) a při zvedání vozu z nejvyšší polohy se pravé kolo prakticky ihned zvedlo nad zem (viz prava.jpg), ale levé kolo zůstalo na zemi, až se obnažila pístnice (viz leva.jpg). Dále jsem raději nezvedal. Můžu to zvednout úplně bez toho, abych něco zničil? Budu potřebovat přezout. Dá se to případně nějak opravit?

Díky všem za rady

Přílohy:
prava.jpg ( 2824301b ) - Pravá strana
leva.jpg ( 2815815b ) - Levá strana

30.03.2017 08:57 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3054584
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ty pístnice s tímto problémem se tu už myslím řešily - ta pástnice má v sobě nějaký doraz (aby se tolik nevysouvala ) myslím že by to za běžného provozu nemělo ničemu vadit,ale několik se jich kvůli tomu měnilo.Jsou stejné C5I i II a je pravá - levá (seženeš na vrakáči za pár korun)

11.09.2017 22:40 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3094556
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím Pánové.
Tak já mám problém, že mi po výměně řzení na C5 II r.v. 2005 stvrdl předek. Nevím čím to je, ale po 2 dnech co bylo auto zvednuté v maximální poloze a kola v luftu,než jsem vyměnil řízení tak po tom jsem to spustil spět na kola a projel tak mi předek už tolik nepruží a odskakuje. Několikrát jsem to spustil a zase zvedl do maxima pro odvzdušnění, taky žádné zlepšení.
Výška je seřízená a v pořádku. Při stání na místě auto v předu propružím krásně, ale za jízdy mi připadne jako kdyby se nějak přizvedlo a bylo tvrdší, nebo nevím. Nemáte někdo s tím nějakou zkušenost?? Děkuji předem za jakýkoli nápad.

12.09.2017 11:42 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3094625
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
first napsal(a):
Zdravím Pánové.
Tak já mám problém, že mi po výměně řzení na C5 II r.v. 2005 stvrdl předek. Nevím čím to je, ale po 2 dnech co bylo auto zvednuté v maximální poloze a kola v luftu,než jsem vyměnil řízení tak po tom jsem to spustil spět na kola a projel tak mi předek už tolik nepruží a odskakuje. Několikrát jsem to spustil a zase zvedl do maxima pro odvzdušnění, taky žádné zlepšení.
Výška je seřízená a v pořádku. Při stání na místě auto v předu propružím krásně, ale za jízdy mi připadne jako kdyby se nějak přizvedlo a bylo tvrdší, nebo nevím. Nemáte někdo s tím nějakou zkušenost?? Děkuji předem za jakýkoli nápad.


A co má společného řízení s pérováním? Předpokládám že je to auto s tlačítkem sport a mohl by být problém kolem toho.

12.09.2017 12:36 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3094635
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja predpokladam ze skor mas nieco s geometriou / capmi a podobne

14.09.2017 13:24 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3094977
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Tlačítko sport nemám a tu geometrii jsem dělal a je vše Ok. Nejspíš by to s řízením nic společnýho mít nemělo, ale právě že po té opravě, kdy bylo auto v maximální poloze natlakované 2 dny tak to je za jízdy o hodně tužší. Zkoušeli jsme s kamarádem dát nové koule,nebo spíš starší, ale odzkoušené a bylo to to samé. Na místě to jde celkem propružit dobře, ale za jízdy mám pocit jako kdyby se to nějak přizvedlo a jelo to víš než je to seřízený a tím to bylo tužší. Prostě nevím už si rady a nové koule kupovat, aby to bylo to samé se mi nechce..

|< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator