Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III
01.03.2016 20:38 - Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924347
Radek3057
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,již při koupi jsem si všiml že problikává upozornění že se světly není něco v pořádku,vyhádal si slevu 10 000 a s tím že to bude jen nějaká malichernost to vzal,no nakonec to vypadá na něco vážnějšího.

Již po prvním seznámení na technické jsem zjistil že nesvítí parkovací světla ( myslím ta co jsou na levo od světel hlavních)

poté nesvítí ani světla co jsou v tom pásu pod hlavními světlomety ( nevím k čemu ta světla vlastně jsou když parkovací jsou ta vedle hlavních ( nebo že by to bylo pouze denní svícení ?? )

Další věc je že nijak nereagují ta světla co by měla přisvítit do zatáček ( vedle xenonů)

A nakonec nejzávažnější chyba jsou samotné bi-xenony, natáčení nefunguje vůbec a při nastartování i když je vidět pohyb tedy že nejsou úplně mrtvé a něco si seřizují tak sjedou docela nízko a potom je svítivost nízká,resp svítí moc dolu a ne tam kam by to svítit mělo. ( Při vypnutí přisvěcování do zatáček v car menu se nic nezmění,tedy jen přestane blikat kontrolka světel,ale xenony zůstávají stále "dole "

Světla denního svícení jsem vyřešil tak že jsem tam prostě dal žárovky (někdo je obě vyndal pryč) a jelikož je těch chyb u světel docela dost ( nefunkční brzdové světlo,jedna lampa na zadních dveřích taky nesvítí a jedna žárovička nad značkou taky nesvítí) tak ač jinak všechno funguje skvěle tak tohle mi přijde jak kdyby se to auto na mě nějak domluvilo.

Dost jsem si toho tady načetl co se týče světel, krom vypojení a zapojení baterie jsem si na nic jiného netroufl,co jsem se ptal u lidí tak se tak nějak všichni schodují že by to mohlo být buď čidlo na zadní nápravě,nebo je to nějaká chyba v diagnostice a v nejhorším případě řídící jednotka xenonů co má na starosti natáčení.

Někdo nějaký postřeh kam bych měl směřovat ?Jestli rovnou někam do servisu,nebo zkusit něco pro méně zdatného mechanika amatéra?

Děkuji

01.03.2016 20:57 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924353
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pražáci jezdí sem - .link.
Tam jim auto opraví buďto striptér, nebo arogantní elektrikář.

01.03.2016 22:29 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924405
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Neměnil někdo BHI? , může být i elektronika xenonů KO - může to být asi víc věcí ale ....

01.03.2016 23:14 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924425
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cidlo na zadni naprave - neni to pruzinove auto, uz z principu by to hadzalo chybu hydrauliky, informacia o naklone ide z diagnostiky

natacanie sa da vypnut (neni vypnute?)
ostatne je dost otazka na diagnostiku

02.03.2016 05:05 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924466
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
cidlo na zadni naprave - neni to pruzinove auto, uz z principu by to hadzalo chybu hydrauliky, informacia o naklone ide z diagnostiky

natacanie sa da vypnut (neni vypnute?)
ostatne je dost otazka na diagnostiku


Info nejde z diagnostiky ale z BHI (korekce vejšky) , natáčení ze snímače volantu (comu) si myslím já.

02.03.2016 23:04 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924840
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, trocha som preklepol, malo tam byt hydrauliky

natacanie je brane z uhlu volantu, ale ako vzdy, ak by bola chyba tam tak natacanie svetiel je ta posledna vec co sa bude riesit kvoli tomu

02.03.2016 23:21 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924858
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Měl jsem tu X7,pán si měnil přední výškáč...
Auto stálo mírně (skoro neznatelně) předkem nahoru a blikala kontrolka světel. Jinak nic,krom těch světel žádná jiná hláška. Chyba ve světlech byla něco,jako neprovedena kalibrace-zadní snímač příliš nízko (už si nepamatuju přesně)...
Kalibrace fakt udělat nešla a auto svítilo těsně před sebe přesně,jak psal Radek.
Nastavil jsem výšku auta,jak má být a chyba světel zmizela a kalibrace šla udělat
Ale to je jen jedna z možností-diagnostika je nezbytná...
Jo,to,že měnil ten výškáč z něj vylezlo,až když jsem se ho zeptal...

02.03.2016 23:25 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924860
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
on ma podla popisu V6, tam je na kazdom kole zvlast vyskac a mohlo by to sedet ze je zle vyska, ale zasa mam pocit ze to hodi chybu perovania (teda aspon C6 nadavala na perovanie)

02.03.2016 23:33 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924861
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
on ma podla popisu V6, tam je na kazdom kole zvlast vyskac a mohlo by to sedet ze je zle vyska, ale zasa mam pocit ze to hodi chybu perovania (teda aspon C6 nadavala na perovanie)

Jo,pravda,3,0...

03.03.2016 08:10 - Re: Světla - natáčení, přisvěcování, parkovačky / C5 III 2924878
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jo,pravda,3,0...


Je to tvá oblast - a bere si to s BHI údaj - jestli to nadává na samotná světla a hydra bude OK tak to může být v té elektronice,konektorech atd.. ale to je o diag jak píšeš.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator