Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna žárovek - přední halogenová světla
1 2 3 4 ... 24 > >|
05.04.2008 18:42 - Výměna žárovek - přední halogenová světla 168549
zdenek1214
Město: Kynšperk nad Ohří, Auto: Peugeot 508Počet příspěvků: 54
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Citroňáci. Jak jsem již dříve psal, mám C5 z r. 2005. V návodu k použití je popsán postup na výměnu žárovek takovým způsobem, že jsem to nepochopil. Nemáte podrobnější návod na výměnu žárovek? Popis - sundejte sklo světlometu... Jak? Kde? Nebo zezadu? Je tam málo místa na ruce a ještě hůř vidět.

17.04.2008 18:06 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 168550
Kárl
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem měnil xenonovou výbojku na levé straně, není to moc velký problém jen je tam horší přístup, vyndal jsem baterku a odendal kulaté krytky které jsou na každou žárovku zvl᚝, výbojka je zajištěna takovým perem. Předpokládám že u halogenů to bude stejné.

20.04.2008 15:06 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 168551
zdenec
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Tento problém řeším každého půl roku. Žárovky nevydrží. Je to jednoduché. Poprvé jsem si zoufal, ale jde to dobře. Musí se to dělat po hmatu. Ze zadu otočením se sejme plastový kryt. Stáhne se patice žárovky. Prstem se vyhákne zajišovací pérko. Potom již vadná žárovka jde lehce vyjmout. Nasadit novou vyžaduje dívat se z venku, aby žárovka byla správně zasunuta do krytu a ne mimo. Potom je artistický výkon udržet žárovku ve správné poloze a zaháknout pérko. Rovná plocha na patici žárovka patří nahoru!!! Jakmile drží pérko je vyhráno. Nasadit patici a uzavřít víčko. Jediný problém, který mám je, že vždy nechám kus kůže na hranách otvoru, protože projektent, který reflektor navrhoval má asi menší ruku.

11.03.2009 19:26 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 520760
Nezmar
Město: Okříšky, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 107

99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem vyměňoval obě výbojky xenonů. Dost jsem u toho nadával, ale povedlo se. Udělal jsem u toho pár fotek, tak je dám do galerie.
Postup je tak jak popisuje "zdenec" jenom u xenonů se musí pootočit a sundat konektor napájení výbojky, potom se vyhákne perko, které drží výbojku D2R a výbojka se vyndá.
Potom vložíme novou výbojku. Výřez na patici výbojky směřuje nahoru a drátek vedle baňky směřuje dolů. Potom zahákneme zpět perko přidržující výbojku ve světle. Dále nasadíme konektor napájení a pootočíme ho do svislé polohy. Nasadíme krytky světel a máme hotovo.
Před prací na levém světle doporučuji vyjmout akumulátor a na pravém světle povolit nádobku LDS ze dvou šroubů na blatníku

18.03.2009 11:56 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 659391
Lulina
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Po přečtení příspěvků na toto téma jsem se moc těšil, až budu měnit oko svému Fanynovi. No a dočkal jsem se. Jelikož jsem v jádru optimista a teoreticky vybaven z fóra, zakoupiv nový halogen, jal jsem se ho měnit. Jelikož mi přišlo frustrující rozebrat kvůli žárovce půl auta, pokusil jsem se o prostou výměnu (levá strana). Po pouhých 10-ti minutách, kdy se naší tichou ulicí rozléhali stále jadrnější komentáře o původu, vzrůstu a sexuální orientaci konstruktéra, jsem to vzdal a litujíce, že se nekamarádím s hybridem mistra Yody a Saxany, jsem se odebral do servisu. Byli vstřícní a ochotní a s tvrzením, že mění žárovky všem C5 v okolí, mi ji ihned a ZDARMA vyměnili. Naštěstí mají mechanika mladého, šikovného a hlavně ÚTLÉHO.

24.03.2009 10:49 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 659629
Limax
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, s výměnou žárovek mám podobné zkušenosti. Poprvé mně to trvalo asi hodinu a doufám, že mě u toho nikdo neslyšel. Tehdy jsem uvažoval i o tom jestli nebude rychlejší demontovat nárazník, vyndat světla a vyměnit žárovky venku. Jak si ale člověk jednou vezme zrcátko a prohlídne si co má kde a jak udělat, tak to jde i potmě.

24.03.2009 21:41 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 659645
Žalud
Město: Litomyšl, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 151

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky všem za příspěvky. S obavami jsem šel do výměny žárovky na levé straně. Po prostudování všech příspěvků, po vyndání akumulátoru a prohlédnutí zrcátkem mi výměna trvala max. 10 minut.

24.03.2009 22:00 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 659647
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v profile mam fotky zo zhoretych svetiel, ale je to tam videt ako to tam je umiestnene a upevnene, vymena neni nijak zlozita ked vies ako to tam je

07.04.2009 19:43 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 659899
Žalud
Město: Litomyšl, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 151

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Poté, co odešla žárovka i na pravé straně, vrhnul jsem se beze strachu do výměny. A tady to trvalo ani ne 5 minut. JUMEP _ ty fotky jsou super!!! Už to nebylo na náhodu, ale cílené!!!

01.07.2009 20:53 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873397
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pro Nezmar. Když povoliš nádobku na LDS (ty dvě matice M6), kam nádobku vyhneš? Nevyškubne se z nějakého jiného, mně zatím neznámého, otvoru či hadice a nebudu mít kapalinu na botech? Nepomohlo by odpojit ten konektor dole pod nádobkou (asi k čerpadlu) při odpojené baterii?

01.07.2009 20:56 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873398
standa34
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
Při vyhnutí nádobky se může stát že povolí spodní hadice jen lehce ti to začne prosakovat není to tlaková hadice takže bacha na to vlastní zkušenost

01.07.2009 21:04 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873401
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jak koukám na obrázek, tak i dolů vede vývod zkrz někajou gumovou průchodku. To vede kam? Tu silnější přední a slabší zadní hadičku bych si ohlídal.

01.07.2009 21:05 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873402
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to kvoli ziarovke davate dole nadobku LDS? tak to si myslim ze uz mozete dat dole naraznik a cele svetlo
pri ziarovke si clovek pomrmle a nauci sa nadavat francuzsky, ale postupom casu to ide raz dva ....

01.07.2009 21:10 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873409
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
JO, nadávat umín, ale jinak mé "útlé" ruce úměrné tělesné hmotnosti 200kg se nikam moc nevejdou a potřebujou hodně místa

01.07.2009 21:16 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873415
standa34
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
Raději nárazník už jsme to tady řešili (také jsem to absolvoval)

01.07.2009 22:09 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873418
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
rozhodne radsej naraznik dole , neni to taka tragedia ...

08.07.2009 01:53 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873566
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Má někdo páru, jak se mění parkovačka vlevo u C5 II - v návodu píšou, že je potřeba sundat sklo světlometu, ale to je tak asi všechno.

Předpokládám, že i tady je potřeba vyndat baterku. Na jak dlouho jí můžu vyndat, aby auto nezapomnělo nějaký hodnoty a co pak musim udělat, až jí tam pak dám zpět?

08.07.2009 06:53 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873567
m.ledl
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
To "sundání skla světlometu" je dle mého názoru jen "překladatelský oříšek" Myslím že je tím myšlena ta gumová krytka v zadní části světlometu, osobně jsem levou parkovačku vyměnil bez sundání baterie, ale je to porod a chápu že ne každý tam tlapinu dostane...

08.07.2009 08:40 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873570
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

99 Poslat soukromou zprávu
no s tim prekladem to je fakt protoze svetlo je slepene se sklem dohromady take jsem to hned po koupi studoval jinak uz jsem menil vsechny zarovky a je to dost narocne ja jsem tedy nesundaval nic pouzivam sadu zrcatek abych tam videl na tu ruku kam a co ale jedna zarovka je tak na hodinku takze nic moc a to jeste ty parkovacky moc nevydrzi takze pramyslim zdali bych nevyndal cele svetlo a nedal misto parkovacky sadu del diod jako to ma BMW

08.07.2009 10:27 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 873576
drobec
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 214

99 Poslat soukromou zprávu
SaraXM napsal(a):
no s tim prekladem to je fakt protoze svetlo je slepene se sklem dohromady take jsem to hned po koupi studoval jinak uz jsem menil vsechny zarovky a je to dost narocne ja jsem tedy nesundaval nic pouzivam sadu zrcatek abych tam videl na tu ruku kam a co ale jedna zarovka je tak na hodinku takze nic moc a to jeste ty parkovacky moc nevydrzi takze pramyslim zdali bych nevyndal cele svetlo a nedal misto parkovacky sadu del diod jako to ma BMW


ja som tam dal 5 diodovu LED s origiginalnou paticou, trvalo to asi 20 minut na kazdej strane. (cez den ju moc nevidno ale podvecer a v noci ako parkovacka postacuje). bolo to hlavne o trpezlivosti (aj ked som mal vybratu bateriu) ale dufam ze vydrzi dlhsie ako klasicka

1 2 3 4 ... 24 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator