Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Xenon, halogen - výhody, nevýhody, apod.
|< < 1 2
21.11.2015 20:40 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2889785
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak by tam aj take nieco dali ze sa same dvihnu, kludne by sa tym nepochvalili, citroen sa takymi vecami nechvali

napr. BMW pred rokmi robilo kampan ze spravili tzv. panic braking - ze sa ti rozblikaju smerovky, alebo svetla alebo nieco podobne a potom na konci toho clanku to len sucho okomentoval ten novinar ze s tym vlastne neprislo BMW ako prve, taky citroen to ma uz par rokov ....

oni to proste beru ako standartnu sucast bezpecnostnej vybavi a nereklamuju to ...
aj ked osobne si myslim ze je to len subjektivny pocit

21.11.2015 21:17 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2889834
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Nie, dvihat to urcite nechcem, kedze tym by som este viac zhorsil situaciu, myslim, ze mi to svieti akurat, urcite nechcem oslnovat. Ak by som dvihol, este sa tym zhorsi svetelny pomer na vozovke. Nemam problem s dosvitom, to mozno by som rozmyslal ich mierne sklopit, nech je silnejsi svetelny luc pred autom, na ukor dosvitu do dialky.
Inak, co si sem postol tie fotky... Mam doma aj postarsiu Fabiu (r.v. 2007) a musim povedat, ze ona ma skvele svetlomety, na to ze su tam H7-micky, svieti vynikajuco. Co sa tyka nasvetlenie tych reflexnych tabuli, tak osobne mi to skor vadi, ked je noc tabula koli nasvieteniu doslova oslnuje...

no proste ako cez den, auto stoji na kopceku ale ide o tu intenzitu, teraz som to cvakol z okna teleobjektivom

toto je cista tragedia, vidis ako mu to svieti do zeme ?
.link.

Přílohy:
test.jpg ( 1151247b ) -

21.11.2015 21:21 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2889841
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No neviem, v prirucke som nasiel: Tento systém na zastavenom vozidle
automaticky koriguje výšku svetelného
kužeža xenónových žiaroviek
svetlometov v závislosti od zaaženia
vozidla tak, aby ostatní účastníci
cestnej premávky neboli rušení.

Takze iba pri zastavenom vozidle koriguje vysku svetla... Co je trosku v rozpore s tym, ze H3+ vo vetsej rychlosti (nad 110 km/h) znizi svetlost podvozka, alebo ho upravuje na zaklade "kvality", alebo teda upravuje svetlost podvozka bez dodatocnej regulacie dosvitu svetiel? Aj ked mi je jasne, ze ak zvysi, ci znizi svetlost podvozku na oboch napravach o rovnaku hodnotu, tak to bude mat zanedbatelny dosah na svetla... Taktiez som si vsimol, ze sa svetla zapinaju same (rezim Auto) v zavislosti na cinnosti stieracov, bez ohladu na svetelne podmienky vonku.

21.11.2015 21:24 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2889850
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
svetla sa koriguju za jazdy podla informacii o korektoroch z BHI
cize aj ten pokles podvozku sa vykoriguje

21.11.2015 21:25 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2889851
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
no proste ako cez den, auto stoji na kopceku ale ide o tu intenzitu, teraz som to cvakol z okna teleobjektivom

toto je cista tragedia, vidis ako mu to svieti do zeme ?
.link.


Nie, nie, mne to svieti podstatne dalej do dialky. By som hodil foto, ale uz od obeda tu snezi, odhadom 5 cm snehu teraz a to u xenonov hodne skresluje, kedze na snehu to je proste paraaaaada

21.11.2015 21:34 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2889862
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
No neviem, v prirucke som nasiel: Tento systém na zastavenom vozidle
automaticky koriguje výšku svetelného
kužeža xenónových žiaroviek
svetlometov v závislosti od zaaženia
vozidla tak, aby ostatní účastníci
cestnej premávky neboli rušení.

Takze iba pri zastavenom vozidle koriguje vysku svetla... Co je trosku v rozpore s tym, ze H3+ vo vetsej rychlosti (nad 110 km/h) znizi svetlost podvozka, alebo ho upravuje na zaklade "kvality", alebo teda upravuje svetlost podvozka bez dodatocnej regulacie dosvitu svetiel? Aj ked mi je jasne, ze ak zvysi, ci znizi svetlost podvozku na oboch napravach o rovnaku hodnotu, tak to bude mat zanedbatelny dosah na svetla... Taktiez som si vsimol, ze sa svetla zapinaju same (rezim Auto) v zavislosti na cinnosti stieracov, bez ohladu na svetelne podmienky vonku.

aj ked ides v kolone, zdvihni si auto do tej zvysenej polohy do 40km a uvidis na aute pred tebou jak sa to presteluje, ked sa auto dvihnu budu xenony krokovo klesat aby drzali rovnaky dosvit

23.11.2015 21:13 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2890562
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Nie, dvihat to urcite nechcem, kedze tym by som este viac zhorsil situaciu, myslim, ze mi to svieti akurat, urcite nechcem oslnovat. Ak by som dvihol, este sa tym zhorsi svetelny pomer na vozovke. Nemam problem s dosvitom, to mozno by som rozmyslal ich mierne sklopit, nech je silnejsi svetelny luc pred autom, na ukor dosvitu do dialky.
Inak, co si sem postol tie fotky... Mam doma aj postarsiu Fabiu (r.v. 2007) a musim povedat, ze ona ma skvele svetlomety, na to ze su tam H7-micky, svieti vynikajuco. Co sa tyka nasvetlenie tych reflexnych tabuli, tak osobne mi to skor vadi, ked je noc tabula koli nasvieteniu doslova oslnuje...

no ako si mozes vsimnut, nasvietenie rovno pred autom je viac nez dobre. sorry zas mobil a nebola este uplna tma
takze pridvihnutie xenonov nijako rapidne nesposobuje posun svetelneho pola pred vozidlom , a tie body su kuzele pre autoskolu . ked si to das dokopy s tym nasvedcovanim tabule [jak je daleko] co som postnul, je to fakt bomba . tiez robim autam predo mnou v kolone tien na tabuliach.

Přílohy:
20151123_162854.jpg ( 1867145b ) -

25.11.2015 00:30 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2891128
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Můj názor že xenom(světlo) má tu vlastnost že osvit vozovky je poměrně kratší než schopnost osvítit překážky (alespoň u mne je stopa na vozovce xxmetrů - potom relativně tma , ale pokud je tam překážka tak jí xenon dostatečně nasvítí a vidím jí v pohodě) a pokud si nejsem jistý bliknu si dálkou. U H7 se mi zdá že svítí na silnici dál ale nenasvítí tolik překážky a cedule. a další věc u xenonů vidím pořád stejně daleko a H7 se vzálenost mění podle houpání auta.(což není vždy to pravé ořechové)

25.11.2015 06:52 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2891136
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Jardo, to není názor, to je fakt.

27.11.2016 20:32 - Re: Xenon, halogen - výhody, nevýhody, apod. 3016013
sazinek666
Město: Mníšek pod Brdy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj s xenonama jsem moc nevidel asi byly puvodni nevim ..povedlo se mi sehnat nove cca 600 kc ks a po vymene uzasny videl jsem o 100 procent vic nez driv..vymena se da jen ce musi vyndat AKU u LP a kdyz ma nekdo mensi tlapu PP se da vymenit taky.

28.11.2016 09:30 - Re: Xenon, halogen - výhody, nevýhody, apod. 3016067
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Za 600 jsi nejspíš koupil Čínu... Tak hlavně a ti chvíli vydrží.

30.11.2016 21:35 - Re: Xenon, halogen - výhody, nevýhody, apod. 3016578
sazinek666
Město: Mníšek pod Brdy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Nene je to philips tusim nemecko ale bylo to od kluka co ma nake slevy takze cena byla vyssi urcite za ks sviti lip nez osram co tam byl uz dlouho ale diky .

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator