Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Použití polohy neutrálu u automatické převodovky
07.01.2012 11:11 - Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437492
abbey
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
U předcházejících vozů s manuálem pro šetření benzínu jsem při dojíždění a jízdu z kopce řadil neutrál .Mohu tento systém používat u automatické převodovky? Někdo tvrdí,že můžu jiní opak.
Prý dokonce nemůžu být na neutrál tažen na laně.Mám motor 2,0 HDi a průměrnou spotřebu 9,7 je to u automatu normální? Zdá se mi to moc.Děkuji za vyjádření Vašich rad.Jsem nováček C5 vlastním měsíc tak se mi prosím nesmějte děkuji.

07.01.2012 11:18 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437495
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
O AT nevím, ale při jízdě na neutrál jde do motoru minimum paliva tak,aby se udržel v chodu. Při brždění motorem tam nejde nic. Při cestě z kopce nevyřazovat už i z bezpěčnostních důvodů.

07.01.2012 12:22 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437502
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
AP při tažení na laně nemaže hrozí poškození - takže netahat jen pokud je to nutné a na krátkou vzdálenost.Ohledně vyřazování zase dochází k nedostatečnému mazání a taktéž ne - AP si stejně přeřadí a otáčky motoru jsou minimální.Se spotřebou je to podle stilu jízdy - dá se s ním jet venek kolem 7L a město kolem 8L , ale také o 2L víc. Uváděná spotřeba je u 2,2 HDI u 2L by měla být nižší.

07.01.2012 12:23 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437503
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
ADD1) AP v D se maže dle otáček motora, není tedy ideální, když auto jede větší rychlostí, dávat N, mazání klesne na volnoběh, pak vrazit D. Krátkodobě nevadí, dlouhodobě to není ideální. Krom toho, to by musel být sakra dlouhej kopec, aby to nějak výrazně ovlivnilo spotřebu.

ADD2) AP se smí tahat s vypnutým motorem OMEZENOU rychlostí a OMEZENÝ počet km, bližší info o tahání zde .link. právě díky nedostatečnému mazání

ADD3) spotřebu ovlivňuje více faktorů, než jen AP, ta dělá max tak litr. Hodně dělá stav motoru, vstřikovačů, filtrů, rozměř pneu a hlavně styl jízdy.

A že si nováček, nic se neděje, od toho to tu je.

07.01.2012 17:13 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437546
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
.....při jízdě na neutrál jde do motoru minimum paliva tak,aby se udržel v chodu. Při brždění motorem tam nejde nic....

Jenže při jízdě se zařazenou 5. se auto po pár 100m zastaví, ale s neutrálem dojede několik km. Mám to vyzkoušené z kopce u Votic směrem od Tábora na Prahu. Prům. spotřeba klesla o 0,5l.
Tím nepopírám všechna rizika s tím spojená a používám to jen vyjímečně - k "vědeckým účelům".

P.S. Nejsem tak chudý aby mě položila prům. spotřeba o 0,5l vyšší.

07.01.2012 19:02 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437560
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Ono stačí mít na spolujezdci pořádnýho chlapa, co má 115 kilo a hned to žere víc

Ap jsou choulostivky, tak k nim tak i přistupujme

07.01.2012 20:19 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437585
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja by som bil vsetkych co dovoluju a ucia vyradovat rychlosti za jazdy ...
ad 2. uz sa tu nieco podobne preberalo

07.01.2012 20:24 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437588
bobe
Město: Praha - Zásmuky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 161
99 Poslat soukromou zprávu
AT padající pořád do nouzového režimu dokáže pořádně otravovat život.
Mám to za sebou a to ten stav trval jenom měsíc tak proč k takovému stavu dobrovolně spěchat. Nakonec, automata si kupuje ten kdo si vychutnává jízdu s takovým autem a nějaká ta spotřeba navíc nemůže být překážkou.

08.01.2012 09:02 - Re: Použití polohy neutrálu u automatické převodovky 2437658
abbey
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji všem co mi poradili a budu se těmito radamy řídit.Jinak co se týče pohodlné jízdy jsem nadšenej.Mějte se klubáci VᚠVít Nádvorník.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator