Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / zmizlé víčko oleje
17.11.2012 22:18 - zmizlé víčko oleje 2523208
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj, stala se mi taková záhada, v červenci nedlouho po výměně oleje mi zmizelo víčko oleje z hlavy. zjistil jsem náhodou dříve než došlo v yházení veškerého oleje z motoru, olej dolil, sehnal jiné a jezdil dál. Dnes jsem ale bohužel zjistil, že jsem opět bez víčka oleje a opět mám v motorovém prostoru oprskané komplet vše. (bohužel asi natek olej i do altíku a ten přestal dobíjet) auto celou dobu jezdí normálně, chytá na první otočení, neškube, tahne jak má, nehulí, spotřeba pod7l/100, žádné nestandartní zvuky, teploty či jakýkoli náznak problému. Už jste se stím někdo někdy setkali? jelokož je víčko zajištěné na otočení nechápu jak může jen tak zmizet...

17.11.2012 22:38 - Re: zmizlé víčko oleje 2523217
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
ahoj, stala se mi taková záhada, v červenci nedlouho po výměně oleje mi zmizelo víčko oleje z hlavy. zjistil jsem náhodou dříve než došlo v yházení veškerého oleje z motoru, olej dolil, sehnal jiné a jezdil dál. Dnes jsem ale bohužel zjistil, že jsem opět bez víčka oleje a opět mám v motorovém prostoru oprskané komplet vše. (bohužel asi natek olej i do altíku a ten přestal dobíjet) auto celou dobu jezdí normálně, chytá na první otočení, neškube, tahne jak má, nehulí, spotřeba pod7l/100, žádné nestandartní zvuky, teploty či jakýkoli náznak problému. Už jste se stím někdo někdy setkali? jelokož je víčko zajištěné na otočení nechápu jak může jen tak zmizet...
nemᚠtak kuny?že by slušně vykuňěná kára?tak to je divný-páč víčko jde ne že špatně ale spíš musíš vyvinout určitý tlak...je tam takový protizub.já taky ztratil víčko(vůl-nenasadil jsem ho tam,ale jiná kára než c-5)

17.11.2012 23:11 - Re: zmizlé víčko oleje 2523231
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Právě, že jde to víčko vyndat jen otočením silou proto nechápu jak může jen tak zmizet. Minulej tyden když sem do ostřikovačů lil nemrzku ještě bylo na svém místě.

17.11.2012 23:41 - Re: zmizlé víčko oleje 2523252
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
no mohlo být, ale určo nebylo dotažené, nebo pořádně dotažené, jinak leda Marané, kdybys měl kryt motoru, tak ho tam musíš najít

18.11.2012 08:12 - Re: zmizlé víčko oleje 2523262
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
Právě, že jde to víčko vyndat jen otočením silou proto nechápu jak může jen tak zmizet. Minulej tyden když sem do ostřikovačů lil nemrzku ještě bylo na svém místě.
tak pak už zbývá koupit nové přidělat k němu řetízek na vanový špunt a k něčemu to přichytit.nevím ted z hlavy ale v oil víku není to taky z plastu že by byl problém tam?

18.11.2012 09:48 - Re: zmizlé víčko oleje 2523280
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tohle jsem už slyšel od kámoše a bylo to vždy špatně otočené víčko. Prostě se to vibracema motoru uvolnilo. Není otočit jako otočit

18.11.2012 18:45 - Re: zmizlé víčko oleje 2523390
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Odvětrání klikové skříně? I když nechápu,proč by povolilo zrovna víčko-měrka nepotřebuje k vysunutí takovej tlak,takže by šla první...

08.09.2017 20:40 - Re: zmizlé víčko oleje 3094058
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar všem, tak mě to potkalo taky. 13 tis. km na něj nikdo nesáhl a dnes jsem to objevil. Asi to jelo jen pár km, ale oblemtane to je řádně.
Záhada rovná zázraku.....hihihi


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator