Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Chiptuning
zico
23.02.2009 12:17 - Re: Chiptuning
99
No pripajam aj ja nejaku skusenost: moju 2,2 HDi som kupil 2,5 rocnu so 70tis.km. V prvych 2-3 mesiacoch priem.spotreba 9,4 .. tak si hovorim, toto nie. Aj 98kW sa mi zdalo malo, tak mi v Citroene za facku namontovali cip sadu, ktoru som kupil od znameho.
Znamy s tym cipom nabehal 240tis.km. na rovnakom motore, aj AT a nemal ziadny problem ani s motorom ani s prevodovkou. Jedine, co urobil, ze si pre istotu skratil interval vymeny rozvodov zo 160 na 120tis.km ..
Ja na tomto mydlim uz nejakych 70tis.km a kladne hodnotim hlavne polozenie krutaku do nizsich otacok, aj prevodovka ako keby pochopila a preraduje nizsie. Zo spasu som amatersky odmeral zrychlenie 0-100 pri on/off rezime a rozdiel bol ca. 1 sekunda .. zaujimavejsie je ale samozrejme dynamicke zrychlenie /to som nemeral/.
Priemerna spotreba mi spadla na 8,2 - scasti to mozem ale pripisat aj navyknutiu na auto .. moj odhad je , ze ten cip mal vplyv tak 0,8 - 1,0 l na 100km.
Zavady: moze/nemusi to s tym suvisiet, ale pred mesiacom mi menili remenicu klukoveho hriadela /zacala trochu chrastit/, ona je totiz odpruzena a ja myslim, ze to mohlo byt aj zvysenym krutakom. V Citroene mi tvrdili, ze to nemusi byt tym, ze tie remenice menia bezne pri takychto kilometroch /150tis./.
Moje hodnotenie je take, ze pri nezmenenom style jazdy to jednoznacne znizuje spotrebu. Co sa tyka vplyvu na zivotnost motora, nemozem 100% ani potvrdit ani vyvratit. Tieto common raily su aj tak v porovnani s komorkovymi naprd a osobne pochybujem, ze vedia urobit 500tis. bez zavaznej poruchy.
Budem dalej sledovat a pripadne doplnim info o zavadach /dufam, ze nebudem musiet /.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator