Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
sladechek
29.01.2022 19:40 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
99
Zdravím,
takže rád by som sa podelil o moju skúsenos s prvou výmenou oleja v automatickej prevodovke Aisin AM6 v mojej C5. Najskôr som sa snažil ohžadom výmeny zisti čo najviac informácií a tak som písal do autorizovaných servisov Citroen, kde mi vedeli ponúknu iba statickú výmenu oleja s tým, že starý olej sa pri takejto výmene nedá úplne vypusti a preto by sa potom následne tento zostatkový opotrebovaný olej zmiešal s novým, čo sa mi moc nepozdávalo. Potom som kontaktoval niekožko servisov, ktoré ponúkali dynamickú výmenou oleja, ale vzhžadom na vysoký nájazd auta cca 220000km mi to už niektoré servisy moc neodporúčali a že mám radšej počka do repasu prevodovky. Nakoniec som sa rozhodol pre dynamickú výmenu olejom značky Ravenol v jednom servise na západnom Slovensku, kde sa na to špecializovali a celý preplach prevodovky spravili cca za 3 hodiny na počkanie. Jediný problém pri výmene, na ktorý si treba da pozor je, že počas výmeny oleja sa musí auto naštartova a preradova rýchlostné stupne v polohe D. Keďže ale bolo auto na zdviháku a hydropneumatický podvozok bol v najvyššej servisnej polohe, tak práve počas preraďovania stupňov sa podvozok začal sám znižova a vytiekla z neho hydraulická kvapalina, takže výmenu oleja v prevodovke s Hydractive podvozkom je lepšie robi na montážnej jame. Inak po výmene ide auto super, avšak ak už je prevodovka nejakým spôsobom poškodená, výmena oleja už jej nepomôže.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator