Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kolísání otáček po studeném startu / C5 I 2.0i 16v
ret33
16.11.2017 08:27 - Re: Kolísání otáček po studeném startu / C5 I 2.0i 16v
Za?iato?n?k
Tak to vezmu popořadě:

1. koleno nebo solenoid vačky - vůbec nemám tušení, co to je, kde to najít a jak zkontrolovat funkci.
Snímač referenčního válce jsem vyměnil, takže tím to opravdu nebude.

2. Jaký dává tlak čerpadlo nevím, ale problém je jen na volnoběh u studeného motoru. Kdyby byl problém s čerpadlem, byl by problém asi pořád ?

3. olej tam mám Total 10W-40, čerstvě vyměněný asi 500 km, předtím tam byl též total 10W-40 jeden rok, 10 000 km. Co tam bylo předtím ví leda Pánbůh. Dělalo to vždy, i před první výměnou oleje, kterou jsem dělal.

4. EGR jsem zkoušel čistit, jeho výměna taky není nic smrtelnýho, ale už se mi nechce dělat nic naslepo. Auto na plyn neprovozuju.

Řekl bych, že to má souvislost s venkovní teplotou, čím studenější noc, tím horší volnoběh po startu a možná i s délkou stání, pokud auto pár dní nejelo, zdá se mi to horší.

Ještě takový postřeh - úplně po startu, kdy to má elektronikou zvýšené otáčky to je dobré, začne se to projevovat buď po chvíly běhu nebo po prošlápnutí plynového pedálu. To už je ale taková dojmologie, autem většinou nejezdím já, takže to úplně nemám vysledované.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator