Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Napätie na zopnutie štartovania
yoshimato
22.01.2016 09:39 - Re: Napätie na zopnutie štartovania
99
Tak skúsil som to s tým plusom a síce točila po tom -11°C mraze horšie ale naskočila. Bol som s tým u autoelektrikára ktorý sa venuje generálkou štartérov, alternátorov a pod. Zistil že na baterií je slabší jeden článok a že v kombinácií s mrazom to spôsobilo závadu, avšak je dos možné že bude chyba aj niekde inde hoci nie vážna alebo jednoznačná, lebo s čerstvo nabitou baterkou to nahodí okamžite.
Tak ako to tu ktosi písal, počas cvakania vždy zhasli na pol sekundy aj kontrolky. Keďže som sa tu n a fóre o podobnom probléme v súvislosti s 2.0HDi 100kW nedočítal, zrejme bude chyba aj niekde inde. Problém je však že ak to už raz nahodím s inou baterkou, po pár sekundách bežania motora dám tú poôvodnú, pokiaž nie je vyslovene vybitá tak že okamžite nabieha economy mode, tak už natočí aj s tou. Preto tá pôvodná otázka že či tam nie je niečo ako snímač napätie, ktoré ked poklesne pod istú hodnotu tak už nepripája štartér. Elektrikár tiež podozrieva spínaciu skrinku, avšak povedal len že kúpi novú batériu. On ale netuší čo ja som sa už ponavymieňal bateriek a že mi ročne ide tak asi 3 týždne v kuse autonabíjačka Ja fakt ráno ked idem k auto nikdy neviem v zime čo ma čaká a veža krát som musel meni hned bateriu za nabitú aby som vyšiel vôbec z domu. Inak dobíjanie 14.2V na volnobeh. Odber prúdu po vypnutí všetkej elektroniky po 2 minútach je podža jumepa tiež v pohode, resp 2 roky dozadu v zime ked som to skúšal to tak bolo. Druhá C5 tento problém nikdy nemala a aj ked bola baterka slabšia, vždy ju pripojilo a nejak naskočila.

Rozhodne ked je nová resp čerstvo nabitá batéria, žiaden problém so štartom, celý problém je len v tom, že pri jemnom vybití nepripína štartér. Dá sa s tým ži ale nasiera to (a ráno zdržuje) Inak po výmene štartéra, ak už raz pripne štartér, tak vždy naskočí. Kedysi som mal aj so štartérom problém. 100kW potrebuje dobrý štartér - švih aby naskočila, so slabším štartérom má problémy. To je fakt. Lenže štartér kúpite za 75€ čisto nový, takže to je v pohode. Len aby ho pripojilo

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator