Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Třetí brzdové světlo
M.P
11.01.2016 21:51 - Re: Třetí brzdové světlo
99
Tak jsem dnes úspěšně dokončil akci "repas třetího brzdovýho".
Pár diod v něm už nesvítilo , tak jsem se po prozkoumání tohoto vlákna pustil do demontáže a výměny .
Jak se zde již psalo , je velice pravděpodobný , že se bude muset odvrtávat šroub co drží zadní spojler .
U mě to byl jeden z těch vnitřních . Je tedy potřeba si pak koupit v Citroenu plechovou matku 6943 83 za nějakých 14 Kč . Asi se ulomí i plastový příchytky 8565 40 , ale ty tam nejsou vůbec potřeba , spojler stejně drží na těch čtyřech šroubech M6 . Pak je problém rozlousknout samotný světlo - oddělit červenej plast od černýho . Jde to blbě , ale jde to . Mě se teda povedlo kousek toho červenýho plastu uštípnout , ale na funkci to nemá vliv , a dělat to znovu , už vím jak na to a rozlousknu to bez poškození .
Ten tišák byl tak zhnilej , hlavně ty odpory naletovaný na něm , že jsem všechny diody odpájel ( je jich tam 16 ks ) , odpory odpadali sami . Pak jsem celej tišák obrousil do hladka . Měl jsem koupenej LED pásek s diodama s nejvyšší svítivostí :
.link.
A pak už to byla brnkačka , nalepit 25 cm pásku na ten obroušenej tišák - vyjde to přesně na 15 LEDek , připájet konektor , smontovat a zase svítíme .

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator