Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Odber v klidu
NMC
09.01.2014 12:56 - Re: Odber v klidu
Za?iato?n?k
timik2001 napsal(a):
Ahoj, mám na vás zkušené C5tkaře dotaz...Loni jsme byli s C5tkou v itálii, a posloužila nám jako letiště na spaní. Stáli jsme 14dní na jednom místě, nasedali, vysedali atd..atd..Pětule se pořád dorovnávala tak dlouho, až jsme v den odjezdu nenastartovali..Otazka 1. zní: Jaký máte nazor na solarní panel (cena 599kč-maximální nabíjecí proud má 185mA) umístěný za oknem, nejde mi o nabíjení baterie, spíš o udržení baterky v kondici, abych pak bez problému nastartoval, otazka 2. Není nějaka finta, jak obejít výškové korektory aby se furt C5 nedorovnavala (nemyslim tím podložení karoserie špalky ), popřípadě co se stane po odpojení pojistek F23 (odpruzeni a abs) a tuším F3 v motorovem prostoru? Jde mi o jednoduchost, jak efektivně ušetřit baterce odběr... Já jen, že v neděli odjíždíme na dovolenou a nechci dostat lekci jako loni. Díky moc za názory


Měl jsem auto v servisu a po návratu byl voltmetr blízko červeného pole (auto nejezdilo a asi pořád pumpovalo). Dal jsem za okno solární panel (2,4W, cena cca 1000Kč u Conrada) určený pro dobíjení baterie, a zapojil do trvale připojené zásuvky. Po třech dnech stání byl voltmetr opět spořádaně kousek nad půlkou, takže jsem panel odpojil. Řekl bych, že tento systém funguje dobře a do auta nemusím tahat kabel. Samozřejmě standardní nabíječku nenahradí, ale při delším stání auta je to optimální řešení.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator