Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Nestartuje / C5 I 2.2HDi
Stanly
06.01.2013 13:18 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi
99
Tak se válím. Byl to trochu porod, ale dílo se podařilo. Roztemoval jsem tu obrubu, odletoval dráty cívky a vyjmul ten plastový díl. Nevěřil jsem svým očím. Celý vnitřek teměř dokonale vypálen ( hlavní přívodní kontakt, pružina, podložky a částečně i měděná destička, která kontakty spojuje). Jen jeden kontakt byl použitelný. Pustil jsem se do opravy. Hrál jsem si s tím asi 7 hodin. Odstranil jsem všechny poškozené díly. Destičku, která spojuje kontakty jsem otočil, protože měla propálené prohlubně. Šroub, který měl odpálený měděný kontakt jsem vyjmul zabrousil a zarovnal hlavu. Do hlavy šroubu jsem vyvrtal 4mm díru hlubokou cca 6mm a vsadil do ní novou mosaznou stykovou plošku udělanou ze šroubu. Nejhorší byla úprava jiné pružiny na kuželovou a sestavení spojovacího dílu kontaktů. Je tam moměrně málo místa a stále něco vadilo správnému spínání kontaktů. Pružina je navíc zajištěná jakousi segerovkou. Zde jsem trochu improvizoval, protože vše bylo vypálené. Nutné dát pozor při sestavování na to, aby nedošlo k poškožení plastových dílů a k vodivému propojení vodícího kolíku a pružiny s měděnou destičkou. Musí být odizolováno, jinak je přímý zkrat mezu + a - baterie. Pak už to šlo dobře. Vše složit, opět zatemovat, pro jistotu jsem vše přelepil, proměřil. Startér maká jako nový. Snad tento popis někomu pomůže při řešení podobného problému.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator