Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kotouče, destičky?
vseved
17.09.2012 15:00 - Re: Kotouče, destičky?
Za?iato?n?k
jruze napsal(a):
No když to tak čtu - neříkám že cokoli napsáno není pravda-projde mi rukama dost aut některé opravdu brzdí opravdu na .... , ale 90% dobře.Pokud tam někdo nedá opravdu nějaký sajrajt a kotouč je ve slušném stavu ta všechny citroeny brzdily vždy lépe než jiné auta a to už od CX. No u C5 by mne ale zajímalo jak docílíte toho aby to na těch dražších kotoučích a destičkách mělo větší brzdnou účinnost? Protože až na pár vyjímek (u kterých to bylo špatným stavem brzd) tak všechny mají tak předimenzované brzdy že při prudším zabrzdění se uvede do činnosti ABS , které tu větší účinost brzd - destiček a kotoučů omezí . Jestli jsem to napsal špatně tak konkrétně na mém autě - pokud brzdím víc intenzivně a mám za sebou auta tak odbržďuji abych nemusel dělat zadek - když přišlápnu brzdu víc propustí ABS.Jediné v čem může být rozdíl je v tlaku na pedál - čím kvalitnější komponenty tím menší tlak na pedál(to jediné asi má vliv na životnost brzdového systému)

ABS "propustí" až při zablokování kola. Kvalitní destičky a kotouče nesmí vykazovat velké rozdíly v účinosti ani po značném zahřátí, mají delší životnost, kotouče se po ohřátí nezkroutí a pod.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator