Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Slaby vykon 2,2hdi
duff74
02.03.2012 10:40 - Re: Slaby vykon 2,2hdi
99
Trochu to oživím: Chci se zeptat, jestli se vadná váha vzduchu projeví jinak, než ztrátou výkonu. Třeba nějakou hláškou na PP. Resp. co je typické při nefunkční váze vzduchu a jestli jde přímo diagnostikovat ve smyslu dobrá - špatná.
Protože si taky myslím, že 98 kW by mělo s autem trochu víc hýbat, by je C5 kus auta, a ne že mi na světlech plynule ujede kdejaká felda, kterou sice po chvíli dojedu, ale to už tam mám 4ku. A vytáčet dvojku a trojku někam k 3500 ot, to po mně nikdo nemůže chtít. Vždy po zařazení vyššího rychlostního stupně, hlavně z 1 na 2 a 3 na 4, je taková díra bez výkonu a kolem 1800 ot citelně zatlačí turbo.
Naprosto viditelné je to, když musím zpomalit, nedejbože zastavit v kopci a rozjet se. Rozjedu se na jedničku někam k 2500 ot, dám za dva, ale otáčky klesnou tak, že má problém to pobrat. A to se opakuje i mezi 2 a 3. Potom už má auto dostatečnou rychlost, takže 4ka je většinou už v pohodě. Chybí tam taková setrvačnost po přeřazení, tak mě napadla i spojka, příp. setrvačník, ale ten nevykazuje žádné zvuky že by měl být KO ( cca 160 000km). Na diagnostice jsem byl v loni před dovolenou u autodiaga, protože jsem měl utkvělou představu, že vzduch z turba někudy utíká, a potrubí se zaplní až ve vyšších ot. a auto se rozjede. Výsledek byl, že turbo za jízdy tlačí dostatečně a nic nebylo mimo mezí. Je fakt, že po cestě do HR po dálnici to jede OK. Problém je ve městě, než se to trochu rozhýbe. Všechny filtry jsou nové, FAP je OK. Všechny viditelné hadice, hadičky a trubičky jsou OK a PP nic nesignalizuje. Váha je fyzicky v pořádku, žádné upadlé kontakty na teplotním čidle se nekonají. Až bude lepší počas, tak mám v plánu se podívat na EGR a hadice kolem turba, ale ten přístup hlavně k turbu...
Ptám se proto, že hodlám kontaktovat Lukiho_C5, měl by mít diagnostiku a chci případného diagnostika navést, na co se zaměřit. Ideální by bylo kdyby měl někdo v okolí stejnou motorizaci a byl by ochotný si váhu zkušebně prohodit. Díky

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator