Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kuna,plch,myš...
duff74
20.04.2011 10:08 - Re: Kuna,plch,myš...
99
Tak v této otázce jsem myslím poměrně kompetentní.... S touto havětí, konkrétně s kunama bojuju cca 10 let více, či méně úspěšně. Mám souseda, který si kultivací obydlí a pozemku nedělá vůbec těžkou hlavu, takže to tam je jak kuní farma. Každopádně to začalo Š 120, z které vykousaly tu žlutou vatu z prostoru mezi motorem a zadními sedadly, pokračovalo to přes Xsaru, Vectru B, i Zafiru. U Vectry jsem ještě sehnal ten tapec ze spodní strany kapoty, protože z něho zbyly jen ty obvodové cvoky. U Zafiry jsem už na to hodil bobek a čekal jestli se nepostí do hadic, příp. kabelů. Až na to, že mi vytáhly nějaký kabel co má na starost volnoběh, tak se věnovaly tomu tapecu, který demontovaly a našlapaly do motoru.
Začal jsem studovat jak na ně a vyzkoušel jsem jak biologickou tak i chemickou cestu, ooje spíše neúspěšně.
1. lidské vlasy (nebarvené) v silonce -
2. trus z tygra (potom i ze lva a vlka) -
3. srst z tygra (lva, vlka) -
4. spešl sprej na kuny německý (300,-) -
5. elektronický plašič Deramax (cca 460,-) - mám ho asi 2 roky, kuny do motoru chodí, ale nic neničí, takže možná trochu funguje, ale je třeba hlídat baterky!
Ještě zkusím ten naftalín, taky jsem slyšel, že by to mohlo fungovat.
Dneska je situace taková, že stopy po přítomnosti kuny v motoru jsem našel, ale zatím není nic zničeno (uk, uk,..) Dlouhodobým výzkumem, jsem zjistil:
1. že je primárně baví škubat ten tapec zespod kapoty, příp. na přepážce mezi motorem a kabinou. Pokud jsem odstranil poškozený tapec, tak už ic nezničily. Kabely jsou už takový bonus. Takže dávat nový tapec není řešení.
2. že to, co vyškou nikam neodnáší (jako, že si vyteplujou hnízdo, apod), prostě je to baví (asi jako děti prolézačky)
3. že se na motor nechodí vyhřívat, protože jsem osobně viděl jak v zimě lozí do studeného auta, je to hra
4. že u ních asi mají fakt přednost jiné značky, než Citroen a Opel, protože majitelé VW jsou na tom hůř.
5. že jsou neskutečně drzé (řekl bych až vyzývavé), protože jim nedělé problém vlézt do motoru auta, které mám asi 4 m od okna v letě kolem 21.00, což rozhodně není temná noc...
6. u C5 je v motoru poměrně málo volného místa, navíc s deklem zespodu, takže si možná vyberou nějaké prostornější auto. Ąuplé utěsnění motoru není řešením, protože jsem viděl díru 10 cm vykousanou v plastu podběhu...a cesta je volná.
7. že nad nimi asi nejde zvítězit, jen se s nimi naučit žít a eliminovat následky jejich her
8. že je to milé zvířátko, které rád uvidím někde v lese asi 100 km od mého auta.
9. že jakmile se pustí do brzdových hadic tak je zle...


P.S. omlouvám se za délku příspěvku

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator