Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: C5 Tourer 1.6 THP
honzii
26.09.2010 20:09 - Re: C5 Tourer 1.6 THP
99
Dneska jsem poprvé vytáhl C5 na dálnici. Ještě dřív než napíšu dojmy, tak by bylo dobrý vědět, že jsem přešel z Mazdy 6, 2.0 ( 89kw ) nafta. Dneska jsem najel cca 240 km a pulka byly dalnice a pulka klasika. Konečný účet je spotřeba 8.1 l při průměrné rychlosti 78km. Zkusil jsem kolik dá a měl jsem tam dle digitálu 208km/hod. Pak mě přibrzdil jeden němčour. Oni prostě nekoukaj do zrcátka, daj blinkr a vjedou do levého pruhu ( zabít ). Dle techničáku je max 210, ale myslím, že by to šlo ještě dál. Co je méně potěšující je okamžitá spotřeba, která se pohybuje 20 litrů a výše. Takže pěknej vítr v nádrži. Při 170km to bylo kolem 17 l a když jsem nastavil tempomat na 140, tak se pohybovala kolem 10 l při cca 3tis. otáček. Co se týče dynamiky, tak těžko říct. Oproti naftě to má pomalejší náběh a největší síla je cítit mezi 3-4 tis. otáček a dále. S tím je ovšem spojená i spotřeba. Nejlépe se cítí kolem 110km na 6. stupen a 2 tis. otáček. Musím si holt zvyknout na rodinný styl jízdy Mazda byla raketa a i když jsem jí furt šlapal na krk, tak průměrná spotřeba byla pod 6 litrů. Co mě ovšem totálně štve, tak jsou odkládací prostory. Lahev s pitim nedam proste nikam a musim ji mit polozenou vedle sebe na sedacce. Brýle, žvýkačky atd. musí být v hlavní šuplíku u spolujezdce a to je pro mě při jízdě nedosažitelná vzdálenost. Takže tohle beru jako hoooooooooodně velké mínus. V Mazdě jsem měl také multifumkční volant a bylo mnohem přívětivější na ovládaní než je tady v Citroenu a i tlačítka se lépe mačkala. Hlavně je to všechno takový zmatený než se člověk dostane na položku co chce, ale to doufám dostanu časem do hlavy. To prozatím vše.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator