Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Jak správně startovat disel
Růža
23.10.2009 09:02 - Re: Jak správně startovat disel
99
ZbysekL napsal(a):
Jak startujete své miláčky? Zapnete zapalování a jen co problikne žhavení startujete a nebo počkáte až zhasnou kontrolky a stopka? Myslíte že je v tom nějaký rozdíl? A ještě k zimě, můj otec mě učil že nejdříve nastartuji a pak škrábu okna, ometám sníh, ale setkal jsem se s názory že se to dělat nemá. Jak je to?

Před startováním vždy počkám až zhasnou všechny kontrolky. Kontrolka žhavení zhasne i v zimě rychle, ale stejně vždy ještě chvilku počkám, aby byl start snadnější, protože žhavení neskončí zhasnutím kontrolky. (ikdyž u starých dieselů to hodně pomáhalo, tak u HDI to zase takový vliv asi mít nebude)
Sníh ometám před startováním a potom hned pomalu vyjedu, ikdyž teď jsem měl na autě takovou hnusnou námrazu, že jsem musel nejdřív nastartovat, aby se interiér alespoň trochu zahřál a šlo to ze skel oškrábat.
Pokud ale člověk hned musí vyjet do hustého provozu, kde nemůžete auto zahřát pomalejší jízdou, tak je možná lepší motor nejprve na místě trochu zahřát.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator