Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Tempomat - speed control faulty
12.09.2012 00:06 - Tempomat - speed control faulty 2504808
Berry
Město: Zbiroh, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
ahoj,
dnes jsem si pořídil C5 II 1,6HDI Break (2006) a při cestě domů jsem na dálnici zjistil, že po zapnutí tempomatu jen "píp" - Service a hláška "speed control faulty". Zkoušel jsem to několikrát při různých rychlostech (80 - 140km/h), výsledek byl vždy stejný.
Když pustím omezovač nehlás íto nic, displej se tváří jako ready pro nastavení (funkčnost jsem ještě nezkoušel).
Nemám s tímhle autem velkou zkušenost, jen s půjčenou C5, tam mi tempomat chodil jako víno, takže mně tohle trošku zaskočilo - může to být velký problém? Dočetl jsem se tu něco kolem brzdových spínačů, ale auto mám teprve pár hodin a nevím o něm prakticky nic, tak spíš lovím rozumy a zkušenosti na co se mám připravit - nebo zkusit reklamovat skrytou vadu ???
jestli je to jen banalita za nějakých 200,-Kč je to v pohodě, spíš by mně zajímal nějaký případný katastrofický scénář ...
díky za rady
Berry

12.09.2012 07:33 - Re: Tempomat - speed control faulty 2504809
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, nevyznám se v tom tolik, ale první co bych zkusil by bylo odpojit a prokouknout, očistit, rozchodit, máznout spínače brzdového a spojkového pedálu. Nový spínač stojí cca 250,- a pozor, každý je jiný, by na první pohled vypadají stejně. Jeden rozpojuje kontakt a druhý spojuje, nevím který je který..

12.09.2012 08:47 - Re: Tempomat - speed control faulty 2504815
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Ahoj, nevyznám se v tom tolik, ale první co bych zkusil by bylo odpojit a prokouknout, očistit, rozchodit, máznout spínače brzdového a spojkového pedálu. Nový spínač stojí cca 250,- a pozor, každý je jiný, by na první pohled vypadají stejně. Jeden rozpojuje kontakt a druhý spojuje, nevím který je který..


To platí jen u C5 I a jsou rozlišeny barvou(jen tuším r.v.2001-2.) - u tazatele je jeden.Nedovedu odpovědět - spínač,com,páčka,konfigurace,ecu,možná i pedál.-tam bych to hledal já.

12.09.2012 10:11 - Re: Tempomat - speed control faulty 2504820
Berry
Město: Zbiroh, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
díky za základní informace, i když jsem se vlastně nedozvěděl nic konkrétního ...
je mi jasný, že těžko radit s problémem, když člověk neví, jak se to vlastně chová ...
bohužel zatím nevím co je ecu nebo com, ale zajímavá je poznámka o konfiguraci - mohlo by to být bloklý někde v parametrech v počítači? Na první pokus jsem nic nenašel ...
Berry

12.09.2012 11:14 - Re: Tempomat - speed control faulty 2504833
sanchez
Město: Hůry, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
Berry napsal(a):
ahoj,
dnes jsem si pořídil C5 II 1,6HDI Break (2006) a při cestě domů jsem na dálnici zjistil, že po zapnutí tempomatu jen "píp" - Service a hláška "speed control faulty". Zkoušel jsem to několikrát při různých rychlostech (80 - 140km/h), výsledek byl vždy stejný.
Když pustím omezovač nehlás íto nic, displej se tváří jako ready pro nastavení (funkčnost jsem ještě nezkoušel).
Nemám s tímhle autem velkou zkušenost, jen s půjčenou C5, tam mi tempomat chodil jako víno, takže mně tohle trošku zaskočilo - může to být velký problém? Dočetl jsem se tu něco kolem brzdových spínačů, ale auto mám teprve pár hodin a nevím o něm prakticky nic, tak spíš lovím rozumy a zkušenosti na co se mám připravit - nebo zkusit reklamovat skrytou vadu ???
jestli je to jen banalita za nějakých 200,-Kč je to v pohodě, spíš by mně zajímal nějaký případný katastrofický scénář ...
díky za rady
Berry


...mně se to stalo také, byl vadný snímač polohy brzdového pedálu ( 230,- ), v tu chvíli mi nešly brzdová světla !!!, tempomat, možná i ESP, tím si jistý nejsem , ale auto vyhazovalo jednu hlášku za druhou.
Mrkni na ty světla, tím si myslím, že se posuneš dál... ( všiml jsem si toho tehdy až v noci )

12.09.2012 13:55 - Re: Tempomat - speed control faulty 2504866
Berry
Město: Zbiroh, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
prověřím, otestuju ...
dík za radu

12.09.2012 21:51 - Re: Tempomat - speed control faulty 2505016
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak vitej v clubu a prosím jako první si přečti pravidlá a nezakládej vlákno již založené!!!!!!!!!! vpravo nahoře je vyhledavač a když jsem tam napsal slovo tempomat vyskočilo na mně toto: .link. a tam si vyber. Nebo vpravo je tzv rozcestník a tam je toho taky docela dost. Díky

13.09.2012 20:11 - Re: Tempomat - speed control faulty 2505228
Berry
Město: Zbiroh, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
dík za upozornění - dám si pozor ...
jinak pro info všem, kteří mi poradili - asi to byl opravdu nějaký problém s jedním ze spínačů, trochu jsem zacvičil s pedály, postrkal do všeho na co jsem dosáhl a problém je pryč, zatím všechno funguje jak má. Tak jsem zvědav, jak dlouho bude trvat to "zatím".
ještě jednou díky za rady a inspiraci ...
Berry

09.12.2016 07:43 - Re: Hlášky vo Francúštine 3018785
martinpad
Město: Velim, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Každopádně co se mi nestalo, první 2 dny mi krásně fungoval Tempomat, ale včera ani dnes nefunguje, píše to
Speed Limiter Paused", "Cruise Control Paused" a nejde mi to spustit, na netu jsem našel pouze něco v angličtině, že bývá problém někde u brzdy a nebo že je potřeba Diagnostika. Máte s tím někdo zkušenosti? Dá se nějak zrušit ta PAUZA aby Tempomat opět fungoval, nebo je nutné jít na diagnostiku? Máte někdo zkušenosti se servisem AutoCiMi Martin Michálek kousek od Kolína?


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator