Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Dostupnost dílů
09.12.2023 12:31 - Dostupnost dílů 3371972
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zaznamenal jsem problém nedostupností dílů některých aut, zejména DPF. Je to problém i C5 X7?

Zejména originál DPF, pístnice, koule, turbo atd.

Začíná být něco z takových věcí, které se po 200k začínají poroučet do věčných loviš, problém koupit tak, že by se vyplatilo se buď předzásobit nebo to vyměnit s předstihem?

09.12.2023 21:10 - Re: Dostupnost dílů 3371978
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je to dost individuální... EF má obecně problém s dostupností dílů i na nová auta (teď konkrétně čekáme třeba už přes měsíc na FAP na rok a půl starého Experta, vstřikovač ani ne rok starou 5008 na 1,2 THP a o nádržích na močovinu ani nemluvím)...
Trošku se zlepšil systém ověřování disponibility (oproti tomu předpotopnímu DOS programu je to posun, už to vypadá, jako Win NT🤣, ale jinak je to bída. Přitom v druhošce se spousta těch dílů sehnat dá... A popravdě, úplně si nedovedu představit se předzásobit třeba FAPem a podobně...

09.12.2023 22:00 - Re: Dostupnost dílů 3371993
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Přitom v druhošce se spousta těch dílů sehnat dá...


no jo jenze dily v druhoste jsou den ode dne vetsi sracky,drive to alespon bejvali druhe jakosti,co nyvyhovovalo do prvovyroby ,jenze dnes uz nejsou ani ty (kdyz nejede vyroba) a sklady plni tim co by se uz normalne sesrotovalo,i kopiich se nebavim radeji vubec.. :/


@myneur
predzasobovat se dily je nesmysl,jak budes auto prodavat tak je stejne nikdo neoceni a cenu auta to nezvysi :/

09.12.2023 22:07 - Re: Dostupnost dílů 3371994
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No, třeba konkrétně ty vstřikovače jsou origo Delphi, a když je koupíš v druhošce, tak koupíš taky jen Delphi a jsou na nich vymazaný "Vlk, Střechy a Blesk"... Jasně, může jít o nižší kvalitu, ale zase zrovna u těch injektorů je to víceméně šumák, protože ta 1,2 THP si to sakra hlídá a pokud odejde do dvou let, tak je v záruce a pokud pozdějš, tak nestojí kotel a koupíš novou druhošku.

09.12.2023 22:24 - Re: Dostupnost dílů 3371995
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jasne ze sis vybral zrovna dil o kterem nebyla rec
myslel jsem snimace,EGRy,klapky,lambdy a ja nevim co jeste...jasne ze jak pise jsou dily ktere se daji ,ale ubejvaji ...

10.12.2023 00:07 - Re: Dostupnost dílů 3371996
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vybral jsem si díl, kterej jsem náhodou řešil v pátek... Ale chtěl jsem tím říct, že nedostupné díly nejsou výsadou starých pelechů, které tady všichni (teda většina z nás) udržuje při životě. Citroën, jako takový, je mrtvá značka... Automobilka, která od chvíle, kdy se od ní odštěpila divize DS a která vyrábí "Cactus sedmkrát jinak" prostě nemůže fungovat. Bohužel se tohle promítá do celého PSA, potažmo Stellantis... A to, že nejsou díly na auta napříč všemi modely a roky a koncernu, který má na aftermarket externí firmu je to úplně jedno, tohle nefungování jen potvrzuje.

10.12.2023 09:36 - Re: Dostupnost dílů 3372003
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je to bohuzel tak..aby to nedopadlo jako americkym GM...
automobilka ktera proda sidlo a nasledne si ho pronajima asi nebude uplne fresh,ono vzhledem k tomu co predvadi momentalne se neni cemu divit

11.12.2023 22:22 - Re: Dostupnost dílů 3372052
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
OK, a co spíš než předzásobit, vyměnit dřív, třeba o 20k.

Souhlas, že Citroën je mrtvej. Ale C5 hodlám dojezdit. Jakože úplně. Vyhovuje mi, nic srovnatelně komfortního neni (pod dva míče, takže dokud se nerozpadne, nový auto kupovat nebudu

Nejde mi o aktuální nedostupnost, ale spíš už úplnou nemožnost.
Je něco, co už je over nebo by se vyplatilo vzít, pokud to ještě je?


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator