Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zadek auta poskakuje
08.09.2023 09:56 - Zadek auta poskakuje 3367522
kedaro
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
chtěl bych se vás zkušených zeptat. Mám Citroen C5 Break 2.0 HDi rok výroby 2003 (bez Sportu). Zadek auta mi začal přes překážky strašně skákat a řekl bych, že se to zhoršuje. Napadlo mě přirovnání, které už jsem tady taky četl "skáče jako koza" - krátké rychlé poskakování. Je to fakt o záda.
Říkal jsem si, že to je vyteklým olejem předními přepadovými hadičkami. Několikrát mi vypadly, jak byly zpuchřelé, tak se mi vždy o kousek zkrátily a nasadil jsem je znovu a kolikrát jsem to třeba zjistil až za delší dobu. Pak jsem tam dolil celý litr, což mě docela překvapilo. Jinak auto jde nastavit normálně do všech poloh bez problémů. A hadičky už jsem dal nové.
Myslíte, že to poskakování je špatnými koulemi? To už by se mi asi nevyplatilo je měnit. Mohlo by třeba pomoct vyměnit všechen olej? Teď, když jsem ho znovu doléval, tak jsem to za prvé asi trochu přehnal, je trochu nad sítkem a pak mi připadá takový jako zpěněný. Díky moc.

Přílohy:
20230907_212729.jpg ( 2228843b ) - Takhle teď vypadá ve spodní poloze nádrž. Je to foceno za tmy s bleskem, přes den stojím v kopci. :)

09.09.2023 13:41 - Re: Zadek auta poskakuje 3367579
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kedaro napsal(a):
Zdravím,
chtěl bych se vás zkušených zeptat. Mám Citroen C5 Break 2.0 HDi rok výroby 2003 (bez Sportu). Zadek auta mi začal přes překážky strašně skákat a řekl bych, že se to zhoršuje. Napadlo mě přirovnání, které už jsem tady taky četl "skáče jako koza" - krátké rychlé poskakování. Je to fakt o záda.
Říkal jsem si, že to je vyteklým olejem předními přepadovými hadičkami. Několikrát mi vypadly, jak byly zpuchřelé, tak se mi vždy o kousek zkrátily a nasadil jsem je znovu a kolikrát jsem to třeba zjistil až za delší dobu. Pak jsem tam dolil celý litr, což mě docela překvapilo. Jinak auto jde nastavit normálně do všech poloh bez problémů. A hadičky už jsem dal nové.
Myslíte, že to poskakování je špatnými koulemi? To už by se mi asi nevyplatilo je měnit. Mohlo by třeba pomoct vyměnit všechen olej? Teď, když jsem ho znovu doléval, tak jsem to za prvé asi trochu přehnal, je trochu nad sítkem a pak mi připadá takový jako zpěněný. Díky moc.


V jaaké poloze je zadní část ( jak v provozní tak ve spodní poloze ?) od kdy to dělá ? Změny polohy fungují ?

10.09.2023 08:24 - Re: Zadek auta poskakuje 3367608
kedaro
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zadní část je myslím v normální poloze a nastavování poloh funguje, řekl bych taky dobře. Sjede to do té servisní polohy i to vyjede do té nejvyšší polohy bez problémů. No začalo to dělat už tak před rokem, jenže jsem s tím asi tři čtvrtě roku nejezdil, vlastně jen kromě přeparkování. Mělo to bohužel ještě na třmenech zaseklé ty zobáčky od ručních brzd. Ty jsem nedávno rozhýbal pomocí kladiva a WD. Přitom jsem brzdiče měnil za nové tak třeba před dvěma lety. Ale teď po té době, co jsem s tím jel trochu delší cestu, mi to odpružení přijde ještě horší. Je tedy fakt, že kdovíkdy a jestli vůbec se tam měnilo to LDS.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator