Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Do-montហmasážní sedačky / C5 III
|< < 1 2
11.11.2012 11:12 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2520594
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Stran vyhřívání - zkusil bych oměřit napětí při provozu.

Napětí mám změřené, už jsem to psal. Pod sedákem je jednotka výhřevu, která má cca 12V a ani při zapnutí napětí nepadá. Z jednotky jde o všem do výhřevu - do sedáku 6V do opěráku 6V. Že by seriové zapojení? Nezdá se mi to. Také napětí (6V) je stejné bez ohledu na stupeň intenzity výhřevu, očekával jsem, že na 1 bude nejnižší, na 3 nejvyšší, ale stejně tak je možné, že napětí je stále stejné, jen termostat toto napětí odstaví od vyhřívací rohože dle intenzity výhřevu dříve či později. Opět tedy čekám nějakou softwerovou zradu.

11.11.2012 13:04 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2520619
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
STRUCTOR napsal(a):
Roozena napsal(a):
Stran vyhřívání - zkusil bych oměřit napětí při provozu.

Napětí mám změřené, už jsem to psal. Pod sedákem je jednotka výhřevu, která má cca 12V a ani při zapnutí napětí nepadá. Z jednotky jde o všem do výhřevu - do sedáku 6V do opěráku 6V. Že by seriové zapojení? Nezdá se mi to. Také napětí (6V) je stejné bez ohledu na stupeň intenzity výhřevu, očekával jsem, že na 1 bude nejnižší, na 3 nejvyšší, ale stejně tak je možné, že napětí je stále stejné, jen termostat toto napětí odstaví od vyhřívací rohože dle intenzity výhřevu dříve či později. Opět tedy čekám nějakou softwerovou zradu.



6Voltůch?... das is wenig!... Seriové zapojení je nelogické. Poškodí se nedjbože jeden segment a jsi v loji. Na 99% nusí být segmenty zapojeny paralelně a výkon se řídí PWM. To je jediný bezztrátový systém řízení, jaký bych očekával. U vyhřívání sedačky nemusí být frekvence nijak veliká. Popravdě - nějak si neumim vysvětlit vztah mezi systémem napájení a SW zradou. Bude to jen a jen v zapojení, ale jak tak na to koukám - začíná se mi to nelíbit... Btw - o vyhřívání uvažuju taky, ale formou instalace OEM deček pod origo otah sedačky. Když už jsi to měl venku - dá se nějak nedestruktivně potah sundat? Nic ve zlém, ale po tom co tu popisuješ se mi to jeví zprovoznění origo vyhřívání jako nepěkné složité martýrium... nicméně - držim palce...

11.11.2012 19:05 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2520766
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
No, ta frekvence je přece nějak řízena, ta nebude dána na pevno, a v tom bych ten vztah právě viděl.

sedačku jsem rozebíral, tedy měl jsem sundaný i potah. Samotné sundání je celkem v poho, ale rozebíral jsem jen kožené provedení. Dodatečná montហvyhřívací dečky...no, na vnitřní straně potahu je nataven materiál podobný montážní pěně a ta dečka je pod ním, resp. mezi ním a potahem. Neumím si představit, jak by jsi tam tu dečku dostal.

Jinak zprovoznění originálu, to běhá na první pokus, jen mně se zdá, že to hřeje málo a pomalu.
Masហmi nejde vůbec.

22.11.2012 19:49 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2524413
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
tak hotovo, už funguje vše, i masáže.
Masáže stačilo povolit v BSI Diagboxem, stejně jako výhřev. Povolení Diagboxem provedl jruze.

23.11.2012 07:45 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2524536
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu

A ještě mi pověz, depa se taková sedačka dá sehnat... (v krémové barvě prosím s kůží) thx...

23.11.2012 09:27 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2524550
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
No, já to měl asi jednodušší, protože jsem měl polokůži, a tak jsem koupil celý kožený interiér. Pokud sháníš celý interiér, pak je jeden v inzerci. Jinak sedačku bych sháněl na www.allegro.pl , asi je ale budeš muset proptat. Jinak záleží co konkrétně požaduješ, zda výhřev, masហči oboje. Pro masហstačí domontovat "jen" jednotku pod sedačkou se spínacím tlačítkem, výhřev asi nedoděláš, nebo...jen dost obtížně.

23.11.2012 10:25 - Re: Do-montហmasážní sedačky / C5 III 2524568
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
WTF!!!... Paň njemjuvě pa Polski... Snad se s tim nějak prohrabu. Mam samozřejmě polokooži. Na tohle auto se shání cokoliv zatraceně složitě...


A taxem trošku koukal a hledal a to co potřebuju já je zkrátka za cenu, která už se nerentuje, takže si radeji pořídím faceliftový světla s LED...

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator