Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Clean diesel filter as soon as possible!
|< < 1 2
24.05.2008 11:05 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167622
esci
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Tak FAP a aditivum jsem měnil před 14 dny ,ale nedělal jsem to v citroen servisu ,kde chtěli za komplet výměnu kolem 19 tisíc.Nechal jsem si to udělat u maníka,který má přístup na citroeny,peugeoty atd.Ten to objednal v Německu a i s prací a novým palivovým filtrem mi to vyšlo na 14500,-Kč a za 1,5 hodiny hotovo. Když se to nechá moc dlouho nevyměněné,tak motor ztrácí výkon a je to celkově horší.Já s tím najezdil asi 5000km a bylo to ke konci již znát.

26.05.2008 14:25 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167623
jiskrabk
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Mohu potvrdit ze ztrata vykonu je dost vyrazna. Ja mam najeto asi 35-40tis od toho co se mi poprve objevila tato hlaska a je to des. Potrebuji to uz nutne udelat protoze jakmile potrebuji vykon tak mi to spadne do nouzoveho rezimu (na dalnici max. 110km/h jinak to spadne).

V citroenu mi pred mesicem rekli ze za necelych 15tis mi to vymeni za regenerovany filtr a doplni aditivum, ale dneska zase rikali za 15tis je jen jako material a k tomu prace a pripadne dalsi veci takze celkem tak okolo 22tis... Tak si pak ma clovek vybrat
Musim to vymenit, ale chtel jsem jej vymontovat a zkusit vycistit horkou wapkou. Problem je ze nejde povolit cidlo, takze me asi stejne ceka vymena v servisu (na novem kusu je cidlo uz z vyroby takze se ani nevymontovava).

26.05.2008 17:01 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167624
robo091
Město: Plesivec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,mne to menily pred dvoma tyzdnami v citroen servise a zaplatil som za vsetko 17 000,-sk. pritom sa objednaval filter,adativum na doplnenie,tesnenia a srouby no a praca ktomu.

26.05.2008 20:06 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167625
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
pro jiskrabk: tak ten FAP rozdelej az za katalyzatorem, to jsou ty 4šrouby

27.05.2008 07:44 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167626
jiskrabk
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
to jsme taky zkouseli... jenze dokud to je na aute tak to pruzi a stejne se k hornim neni moc jak dostat... navic nesla povolit ani ta trubka vzadu...:/

27.05.2008 09:35 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167627
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
me ty 4srouby sly povolit celkem dobre, musis je prostrikat nejakym kvalitnim pripravkem na povolovani, jestli si dobre vzpominam, tak jsem pouzil golu s dlouhym a kratkym nastavcem. Trubku taky poradne prostrikej, ne jen zavit, ale i misto, kde prochazi trubka do sroubu a pak opatrne rozhejbavat na obe strany, abys to neukroutil.
Hodne stesti pri operaci.

23.06.2008 08:44 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167628
jiskrabk
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem to pred nejakou dobou vycistil...
Slo to povolit spatne ale po asi trech hodinach marneho snazeni nakonec jeden sroub povolil a dalsi uz sli lip... Chce to dobrej povolovaci sprej a dobrou golu s dlouhou pakou. Dělal jsem to jen na zvedlem podvozku (bez heveru, zvedaku, najezdu apod...).
Nepovedlo se mi povolit zadni tlakovou trubici, tak jsem ji odpojil z rychlospojky vepredu a vyndal i s filtrem ven. Nasledne jsem ji povolil pomoci sveraku...
K samotnemu cisteni filtru... Nemel jsem k dispozici WAPku tak jsem si musel poradit jinak... vyrresilo to několik kyblu horke vody a kompresor s uzkou tryskou... Filtr jsem postupne vymachal v kyblu a vyfoukal (idealne uzkou tryskou kopmresoru kazdou dirku zvlast) a zase vymachal a vyfoukal...atd... cele asi tak 10-20 krat... Pak jsem filtr postavil predni casti na zem a zadni jsem do nej lil horkou vodu a nechaval protect skrz (s protekanim pomahalo utesnit zadni otvor a na diru po zadni trubici pritisknout kompresor a "protlacit" vodu skrz...). Takto jsem prolil asi 10 kyblu az z toho nesli usazeniny (nebo jen minimum - bylo uz jedenact v noci a uz me to nebavili... )...
Nakonec dukladne vyfoukat a idealne nechat vyschnout. Ale i dukladne vyfoukani staci. Ja to vyfoukal, pak namontoval a jel jsem na akci.

Na diag. jsem zatim nebyl, ale od te doby se mi hlaska uz neobevila a auto ma najedou vykon jaky nemelo ani v dobe kdy jsem ho kupoval... ... Dnes mam najeto asi 4000KM od cisteni.

Tak preji vsem kdo budou resit stejny problem at se jim zadari take uspesne...

24.06.2008 11:08 - Re: Clean diesel filter as soon as possible! 167629
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
diky za tip, bude se hodit Asi to v prvni fazi take zkusim jako ty a pote se uvidi.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator