Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / direction indicator faulty
01.08.2022 22:29 - direction indicator faulty 3344980
kutnohorak
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mohlo by se někomu hodit.
za jízdy beze změny směru bez jakého koli podmětu mi auto píplo a zobrazilo tuto hlášku -direkcion indicator faulty-. Následně blikače při změně směru pulzovali dvojnásobnou frekvencí, jako by praskla žárovka. Všechny žárovky však byly v pořádku. Výstražné blikače pulzovali normálně. Dále jsem zjistil nefunkčnost zadního parkovacího asistenta. Na našem foru není o této závadě ani zmínka. Na internetu najdete řešení tohoto problému na peugeot foru. Tam mají problémy s uzemněním zadních světel. Na c5-kach jsou to ale řešené jinak. Doma jsem zjistil, pokud připojím přívěs vrátí se vše do normálu. Z toho jsem usoudil že si auto myslí, že je připojený přívěs a v něm neblikají žarovky. Problém tedy je nutné hledat v zásuvce, která by připojení přívěsu měla indikovat do krabičky od přívěsu. Po 16-ti letech si nemyslete, že zásuvku rozšroubujete. Znamená to všechny šrouby utrhnout. A ve fotkách máte jak to vypadalo. Totální rozklad kovů šroubky bez hlaviček uhnilé kontakty od mikrospínače, který má na starosti indikaci připojení přívěsu. Oprava je výměnou zásuvky. Je potřeba objednat správný typ 13-pin s mikrospínačem west. Tady naleznete zapojení jednotlivých pinů s barvou kabelů. .link. Je to piplačka, protože jsou kabely staré- tudíž zoxidované. Je potřeba je pořádně očistit a namačkat nové trubičky na konce. Já jsem musel zásuvku odstřihnout , protože nabylo ¨možné některé šroubky povolit . Zásuvka stála cca 680 Kč . Doufám že to někomu pomůže od problému. A možná by stálo zásuvku preventivně rozebrat a vyčistit, případně přetěsnit a předejít tak poškození. Zdar vašemu počínání

Přílohy:
IMG_20220801_163236_9.jpg ( 1227656b ) - upadlý mikrospinač
IMG_20220801_163208_8.jpg ( 1395700b ) - poškození vodou
podivna propojka.jpg ( 296453b ) -
IMG_20220801_163201_9.jpg ( 1528838b ) - poškození vodou
IMG_20220801_163151_0.jpg ( 1650366b ) - poškození vodou


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator