Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Výměna kol bez heveru
|< < 1 2 3 4 5 > >|
15.10.2013 18:24 - Re: Výměna kol bez heveru 2627402
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked das auto do vrchnej polohy, nemusis otvarat vicko
problem nastava ked nechas auto v normalnej polohe (co spravi 99% pneuservisov)

zdvihnes auto, vsetky 4 kola vo vzduchu, auto zisti ze je vysoko a chce klesnut, otvori ventil, a nakomplet odtlakuje napravy - ked je tam vicko vznikne tlak v nadrzke a teda prepade - okolo 3 bar - ktory je vacsi ako tlak v piestnici a prerazi nejake tesnenie v piestnici

po polozeni na kola zacne tlakovat a cez dieru v piestnici kym nastane dostatocny tlak a narve ten zbytok tesnenia do diery vytecu zhruba 3dcl LDS - pri kazdom odtlakovani - samozrejme ked mas stastie a tu dieru to zapcha - bude to najskor nejaky kuzel kde sa nerata z tlakom na opacnej strane

vilous:
1. tak ze nevznikne tlak v prepade a teda neprestreli tesnenie
2. je to ina konstrukcia
3. bohuzial - XY C5 X7 a C6 maju tento problem, ono to nevidis az po prve odtlakovanie naprav

robo: vlkost a vzduch sa tam dostava stale, to vicko ma nasavaciu dierku

ako to uz jruze napisal - su to vase peniaze a vase piestnice ... kazdopadne je to povinne ked sa ma odtlakovat naprava

15.10.2013 18:37 - Re: Výměna kol bez heveru 2627408
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uz to sem raz daval, ale aj tak

BOD 7

neni nikde moc rozpisane, ale je to tu a je to problem, kde ked prides potom do citroenu ze ti tece piestnica ti povedia ze to bolo zdvihane bez otvorenej nadrzky a treba vymenit piesnicu ... po tejto skusenosti si das na to pozor

(niekto to tu vo fore uz pisal, tiez mi to prislo ako blbost, ale nasiel som to v tej dokumentacii)

Přílohy:
C5 (X7) - E2AK2LP0 - Zvednutí - zajištění _ Vozidlo.pdf ( 182461b ) -

15.10.2013 18:51 - Re: Výměna kol bez heveru 2627414
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
no a ked zamknem c5 s klucom, aj vtedy sa moze sama stelovat? dufam ze nie? aj vtedy to hrozi?
neni najbezpecnejsie v pneuservise mat ten najvyssiu polohu a zamknut dialkacom?

ktovie ci sa aj toto nestalo pri vymene pneu!.link.
Záhy na to byl kvůli netěsnosti vyměněn pružící válec předního kola a manžeta pružícího válce u zadního kola. Oba úkony proběhly v rámci záruky bezplatně, navíc výrobce později tuto konstrukční vadu odstranil.

15.10.2013 19:10 - Re: Výměna kol bez heveru 2627427
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Konečně fundovaná odpověď a já se omlouvám za dezinformaci o povolování víčka i v případě zvednutýho auta do nejvyšší polohy před zvednutím celýho auta na zvedáku.
A s tím zamykáním už jsem to psal. Pokud je auto v nejvyšší poloze, tak se nedorovnává ani když je odemčený. Ledaže by snad někde utíkal tlak a auto kleslo, pak by možná chtělo dorovnat. Ale to nevím jistě.

15.10.2013 19:14 - Re: Výměna kol bez heveru 2627429
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jsi tak naivní, nebo co ?
Dnešní auta ti píšou, že mᚠnavštívit autorizovaný servis i k dolití vody do ostřikovače. Tak proč by ti psali, že mᚠněco udělat, než si to doma v garáži, nebo při defektu na silnici, zvedneš celý do luftu?

15.10.2013 19:30 - Re: Výměna kol bez heveru 2627433
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Já nevím, ale možná pneuservisy už C5 znají a zvedají to do nejvyšší polohy před zvednutím na zvedáku. Nebo jim to řekne znalý řidič, že to mají nejdřív nechat stoupnout. No a nebo se to někdo dozví až po odjezdu ze servisu a až když zjistí, že má pod autem louži. A ani netuší, že mu pístnice odešly kvůli nevhodnýmu zvednutí. Možná že se to neprorazí pokaždý, ale jen někdy... Prostě co chceš? Jak ti máme na tohle odpovědět?
Nejlepší asi bude, když si to vyzkoušíš na svým autě a potom nám můžež sdělit, jestli se to podělalo a nebo ne.
Přece tě tady nikdo nenutí to dělat tak, jak je to popsaný v servisní příručce.

15.10.2013 19:57 - Re: Výměna kol bez heveru 2627447
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
jumep : ked je tam vicko vznikne tlak v nadrzke a teda prepade - okolo 3 bar

to akoze ta plastova nadrzka vydrzi taky tlak? to ma iba prekvapilo

vidim ze tato tema nie je uplne nazorovo jednoznacna. Pytal som sa hlavne preto aby som to neskusal na svojom aute alebo nevyparatil nejaku blbost. Tak asi to budem menit sam, len beda ked budu triast kolesa a budem muset do pneuservisu expertom. to bude divne, pockajte pockajte este otvorit kufor a otocit vickom LDS, to budem vyzerat jak pako

15.10.2013 20:05 - Re: Výměna kol bez heveru 2627451
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To budeš, jestli budeš hledat víčko LDS v kufru.

Nic se neboj. Jumep ti psal, že pokud auto zvedneš do nejvyšší polohy, tak víčko povolovat nemusíš. Tak nic neřeš a klidně do servisu jeď. A na zvedáku to taky zamykat nemusíš, takže neznalý servisáky jen ohromíš tím, že umíš dělat s autem dřepy a s jejich pixlama to nejde.

15.10.2013 20:09 - Re: Výměna kol bez heveru 2627454
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
no myslim ze viem ktore je to vicko

no s tymi drepami som zatial ohuril kolegyne

diky vsetkym,

15.10.2013 20:37 - Re: Výměna kol bez heveru 2627466
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
No i selským rozumem - má to prostě za řadící pákou tlačítka na zvedání a nikde se neříká, že se mohou používat jen s otevřenou nádržkou. Zase tolik pastisu soudruzi konstruktéři nepopili. Tady si píšeme lidi znalí, ale kolik majitelů C5 ví o nějaké LDS? A přesto s tím v klidu jezdí. Já jsem to měl u C I exklusive dokonce kryté nějakým deklem, aby ten špunt nepovoloval nějaký amatér.
C5 III vlastním dokonce s kompletním českým návodem a k nádržce se píše jen, že na ni smí sahat je autorizovaný servis Citroen!

Jestli tomu nevěříš,tak se stav u mě-mám tady už dvě,který takhle v pneuservisu odešly... Chystám se je otevřít a kouknout,co přesně se tam stane....

15.10.2013 20:59 - Re: Výměna kol bez heveru 2627477
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jestli tomu nevěříš,tak se stav u mě-mám tady už dvě,který takhle v pneuservisu odešly... Chystám se je otevřít a kouknout,co přesně se tam stane....


Já je nemám , ale už jsem pro dva servisy sháněl a stalo se mi že si auto nezapamatovalo kde má být a šlo dolů(předek) - nebyla chyba vše fungovalo jen mi při spouštění z heveru šlo dolu - po probuzení se srovnalo.Jinak já si automaticky víčko povoluji - nemám navíc 14000,- a jednou hnout zápěstím mi neuškodí
Základní rozdíl C5 I a II od C5III je že III nemají samostatnou vracečku a nevím přesně ale upouští přepad asi přívodem.

15.10.2013 21:04 - Re: Výměna kol bez heveru 2627478
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Já auto do horní polohy zvedám už od Xantie, protože když se zvedla v normální poloze, tak se kola zatáhla do kastle a při sjetí zvedáku až dolů zůstavala kola ve vzduchu a muselo se nastartovat, aby se kola dostala na zem a aby se ty 4 výsuvy na zvedáku daly vůbec zasunout.

15.10.2013 22:25 - Re: Výměna kol bez heveru 2627510
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobna skusenost s prerazenu piestnicu

robil som manzety na poloosiach a este nejake drobnosti, auto som mal odtlakovane (s povolenou narzkou)
piestnica bola mokra a okolo toho, nevenoval som tomu pozornost, porobil som co bolo treba, poskladal, dal na kola auto sa zacalo dvihat a s piestnice zacala valit lds - zhruba 3dcl ako som pisal, potom nastastie prestala, po tom co som sa bavil s majitelom hovoril ze tiez tak raz po pneuservise mu ostalo mokro pod autom, myslel ze to tam bolo a ze to nebolo z jeho auta - bohuzial bolo

skusit si to moze kazdy z vas (samozrejme sa to tyka len X7)
auto do vrchnej polohy
otvorit nadrzku
dvihnut auto obe predne kola vo vzduchu
nastavit nizsiu polohu - predok sa komplet odtlakuje lebo nebude moc klesat a bude ho to chcet spustit, mozes pripadne skusit podvihnut kolesa - jak to je odtlakovane malo by sa s nim dat trocha pohnut
spustit auto na kola, jak sa zacne dvihat a nic nepotece - mozete byt radi, piestnice by mali byt vporiadku, ak zacne valit - holt smola - odporucam vymenit
kazdopadne si davat pozor na to .... (vilous - tebe to odporucam dvojnasob a ak chces experimentovat tak kludne nechaj nadrzku zatvorenu a skusaj kolko to vydrzi)

16.10.2013 06:25 - Re: Výměna kol bez heveru 2627545
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
No zajímavá diskuse...možná jsem si měl vlákno otevřít dřív , včera jsem byl měnit gumy, do horní polohy jsem auto zvedl, pak jsem ještě přeparkoval na geometrii, bohužel poprvé, takže jsem netušil co se s autem bude dít....tam jsem zůstal s normální polohou...a najednou mechanik zvedl celé auto ... no nic mi nevyteklo, alespoň jsem si nevšiml..leda přes noc na parkovišti, ale v tom dešti to asi neuvidím....snad to bude v klidu

16.10.2013 06:50 - Re: Výměna kol bez heveru 2627548
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Mᚠchybu v podpisu, nebo neumíš číst? Jedná se o problém, který mají jenom C5 III, neboli X7. C5 I a II se to netýká.

16.10.2013 07:31 - Re: Výměna kol bez heveru 2627566
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Doufat můžeš, ale to je asi tak všechno. Připadá mi, že pořád nechápeš, o čem je tu řeč.
Vůbec tu přece nejde o normální pérování a zvedání auta tlačítkem s kolama na zemi. Jde o situaci, kdy se zvedá celý auto. Teda všechny kola do luftu. A navíc jumep napsal, že problém nastane jen v případě, že zvedneš celý auto do luftu a nedᚠho předem do nejvyšší polohy. Co je na tom tak nepochopitelnýho? I C5 I a II mají v návodu psáno, že při výměně kola mᚠnejdřív auto dát do nejvyšší polohy a až potom zvedat heverem. Pokud tohle majitel auta dodrží, tak se mu nic nestane. Myslíš, že v nějakým uživatelským návodu je psáno, že když budeš lít do nádrže třeba močůvku, tak to nepojede? Nemáš. A přesto je to pravda. Tak proč by výrobce auta měl dávat do návodu vysvětlení, co se stane, když nedodržíš to co máš? Teda nezvedneš auto do nejvyšší polohy před tím, než ho začneš zvedat na zvedáku, nebo doma na heveru. Jasně píšou před heverováním zvednout, tak zvedej a neřeš. Jednodušší už to být nemůže. A to otvírání víčka LDS nech autorizovaným servisům, který si s tím poradí. Může se totiž stát i to, že jdeš měnit třeba výškový korektor, nebo řešit jinou závadu na podvozku a v takovým případě nemusí jít auto zvednout do nejvyšší polohy. Pak nastupuje to povolování víčka. Ale to už by měl dělat odborník a ten, pokud odborníkem je, by to měl znát. Přinejmenším by si to měl přečíst v dílenský příručce, tak jako jsme si to tady přečetli my.

16.10.2013 07:55 - Re: Výměna kol bez heveru 2627570
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No nejasné bylo to, že ty a jruze jste včera psali, že i v pneuservisu i z nejvyšší polohy je nutné otevřít LDS a jumep psal, že nikoli. Jak si z toho má lajk vybrat.

A ještě jedna rada - když budu dávat do noname servisu třeba na destičky, tak bych to měl servismanovi napsat na čelo.

16.10.2013 10:15 - Re: Výměna kol bez heveru 2627623
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
este poznamka, ked je auto uspate, tak je vypate aj bhi a snimanie od korektorov, preto sa vlastne po odomknuti dorovnava (po noci a podobne kedy teplotne rozdieli zmenia vysku) -- cize pripadne zdvihnutie odtahovkou alebo podobne tomu neublizi

vilous - pri jazde samozrejme auto pruzi, ale system je natlakovany, ja stale hovorim o stave ze sa system odtlakuje, tj. zdvihnes kolesa a auto chce klesnut leby na korektore zisti zlu vysku, klesat samozrejme nemoze lebo je podoprete tak vypusti komplet tlak z piestov, vtedy nastave vyssi tlak v prepade a ten prerazi v piestnici nejake tesnenie (inak povedane pretlak ) - co za jazdy neni mozne, jedine zeby si asi 2 - 3 minuty letel vzduchom a to si myslim ze posledne co ta bude trapit je nejaka prerazena piestnica

problem nastava len pri zobudenom aute ktore proste dvihnes a ono chce klesnut
schvalne o5 si to mozete skusit, nechat auto uspat (5 min zavrete)
dvihnut obe kola, ked ho polozis dole, ostane v povodnej vyske

zobudene auto - tj. najjednoduchsie nechat zapaty kluc
! otvorit nadrzku
dvihni obe kolesa a bude pocut sycanie ako sa to bude snazit klesnut az do stavu ze nebude uz nic sycat lebo je odtlakovane
polozis ho dole tak ostane uplne dole a zacne sa dvihat

ked mas defekt a zdvihas len jednu stranu, rovnako ho neodtlakujes
za jazdy ho neodtlakujes
odtahovka ho neodtlakuje, nemyslim ze do 5 min po tom co si ty od neho odisiel ho stihnu nalozit

odlakuje ho pneuservis kde behas okolo auta a este aj na tom heveri otvoris dvere
odtlakuje ho servis pri dostickach ... akurat pri vrchnej polohe ho neodtlakuje, lebo nebude mat tendenciu chciet klesnut kedze je na dorazoch

16.10.2013 14:43 - Re: Výměna kol bez heveru 2627716
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak tuto debatu ukončíme. V příloze je psáno a dáno - neuvádí se nic o poloze vozidla!! logické to sice je ale... (mám za to že vrámci ochrany svého majetku nikoho nezabije povolení nádobky nebo upozornění na to.......

Jinak se omlouvám za některé výrazy - páč už jsem dva dny namočenej v sar...X7 a její sahaře,kterou se zřejmě už někdo pokušel rozchodit a nevím co s tím kdo provedl - takže jsem z toho na chocholouška.

Přílohy:
X7-zdvihanie_auta.pdf ( 561294b ) -

31.10.2013 16:06 - Re: Výměna kol bez heveru 2631355
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Kedze vymena diskov sa blizi, aky je utahovaci moment original Alu diskov
90, alebo 120nm?
origo skrutka z fabriky na letnom iba pokusne isla povolit velmi velmi lahko....
dakujem

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator