Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Akumulátor
Majo77
20.06.2021 14:47 - Re: Akumulátor
Za?iato?n?k
Ahojte, včera sa mi vyskytol problém s akumulátorom (aspoň teda myslím). Skúsim to popísa troška obšírnejšie. Včera ráno som štartoval - potreboval som preparkova o 5 metrov ďalej - a už som počul, že auto pri štarte zakoktalo. O 2 hodiny neskôr som sa chystal na cestu a po otočení kžúča do druhej polohy auto už ani neškrtlo, iba sa rozsvietili kontrolky po prepnutí do 1 polohy kžúča. Následne som skúsil štartova ešte 2 razy, po tom poslednom už naskočili na palubovke veci ako engine fault - repair, suspension deactivated, parking break fault a podobne, hotová symfónia. Nasledovalo vytiahnutie akumulátora, 2 hodiny nabíjania, nahodenie akumulátora naspä, preistotu aj pripojenie štartovacích káblov z druhého auta. Auto naskočilo, engine fault - repair hláška ale zostala. Prešiel som cca 40 km až domov. Dnes ráno som šiel znova na cestu a udialo sa to isté - auto ani neškrtlo. Nahodil som teda druhú plne nabitú baterku - auto naskočilo na prvý krát a všetko sa javí v pohode. Urobil som preistotu nejaké merania a zistil nasledovné - 1. po vypnutí a zamknutí auta si auto stále niekadiaž ahá cca 2,3A (nemôže to by tým, že som vymenil baterku auto sa s ňou zoznamuje? ak nie, potom mi niečo cucá akumulátor a to mohlo spôsobi aj vybitie tej pôvodnej), alternátor dobíja na 14,7 - 14,8V. Nie je to veža? Z hore uvedeného popisu, podobá sa to niečomu, čo ste už zažili resp. to riešili niekde tu vo vlákne? Za posledné hodinky prechádzania vlákien som k ničomu nedospel Nechcem dôjs do bodu, kedy vyrácham aj druhú batériu, resp. sa stane niečo horšie..

Preistotu som baterku odpojil a ráno pred cestou do práce ju zapojím, aby mi ju dovtedy nevyráchalo.

PS: jumep, to auto si už samo pýta tvoju starostlivos

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator