Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna kulového čepu
Tony_Z
19.08.2020 11:25 - Re: Výměna kulového čepu
99
kutnohorak napsal(a):
Vypadá to , že v D. Jestli chápu dobře mají lepší ceny než v CZ. Moje Otázka ale zmizela v diskuzi. Nemám nechat změřit koule? Špatné by určitě měli vliv na životnost čepů.


Špatné koule mají samozřejmě vliv na životnost všeho mechanického - dostává to pak mnohem větší rány (odpružená i neodpružená část auta). Ale něco mi říká, že bys poznal, kdybys měl špatné koule

Jinak co se těch čepů týče, tak bohužel nemohu sdělit info za hromadu čepů, ale vzhledem k tomu, že si vedu pečlivě deníček, tak mohu hodit do placu alespoň následující info:

C5 I 2.0HDi na pneu 195/65/15:
06.03.2011 při 156800km oba Febi
17.10.2017 při 232000km pravý Lemforder
16.12.2018 při 263050km levý Lemforder (tento ještě nebyl třeba, ale měl jsem to rozdělané a válel se mi doma...)

Takže zkušenost s Febi, že první byl třeba vyměnit po 75tkm a druhý nebyl třeba, ale makal 106tkm a možná by makal dále.

Lemforder zatím jeden 52tkm a druhý 21tkm a oba jsou OK.

Vzhledem k tomu, že za ta léta se kvalita mohla hýbat všemi směry, tak těžko říci, jaké by to bylo nyní. Ale třeba ty Febi jsem kupoval na dost levném eshopu, který byl hojně pomlouván, že prodává všelijaké přebaly a místo značky dostaneš čínský/polský šunt atd.... No, pokud tomu tak bylo, tak ten šunt držel hodně dobře.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator