Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
.45acp
02.01.2020 16:45 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
U??vate?
Se zatuhlou ruční brzdou ve třmenu jsem se potýkal již několikrát. Někde tu je návod na rozhýbání. Často mi to po této procedůře vydrží i přes rok. Nastávající závadu pozoruji po povolení páky ruční brzdy tím, že zkusím délku "mrtvého" chodu páky (se zmáčknutým čudlíkem vemu za páku). V případě správné funkce hned klade odpor. V případě, že již některá strana nepovolila úpně, jde páka volně. Jak se povolování zhoršuje, zvětšuje se i délka volného chodu páky ruční brzdy.
Jen pro úplnost, abych nebyl místními odborníky kanenován za neodborný popis, případně neodborné rady, je to jen laická výpomoc, která nenahrazuje odbornou opravu.
A ještě další neodborný potřeh - zjistil jsem, že v začátcích zadrhávání (a tím nepovolování) ruční brzdy si pomůžu přetočením kol do obou plných rejdů, brzdu uvolnit. Ale třeba to umí jen moje auto a jiné ne.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator