Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Nefunkční stěrače / C5 III
Berry
10.06.2019 15:25 - Re: Nefunkční stěrače / C5 III (X7)
99
Zdravím všechny zkušené se žádostí o radu s podobným problémem s předními stěrači:
-po výměně předního okna se mi staly dvě věci:
1) za pár dnů mi na dálnici uletěla krycí lišta u sloupku řidiče
2) po nějaké době začaly chvilkama stávkovat stěrače (souvislost s oknem jsem netušil)
- pár dnů šly a pak jsem přišel do auta a nic ... stačilo ale ručně zahýbat ručně ramínky nahoru dolů a po chvíli se zase chytli. Situace se ale zhoršovala až jsem s tím byl nucen zajet do servisu - k místnímu "citroenářovi", který mi jinak dělá ostatní opravy...
Ten motory vyndal, vyčistil a nic, auto mi vrátil, že budu muset do Citroenu nejspíš na výměnu motorů - diagnostika hlásila chybu komunikace motorů.
Doma mi to ale nedalo a zkusil jsem ještě jeden pokus zahýbat ramínky - k mému zděšení měly stěrače rozsah pohybu asi 45° ... Vyndal jsem motor u řidiče a s hrůzou zjistil, že táhlo pohybu je tam nejspíš obráceně ...
dávat 15 000 za nové motory se mi ještě nechce, proto prosím místní profíky o pomoc
- nemáte někdo fotku správně sestavené mechaniky táhel a schéma zapojení motorku? nebo aspoň připojovacího konektoru?
- nevíte někdo, jestli, a jak lze amatérsky (diagnostiku nemám) nastavit nulové pozice motorů - dá se spolehnout na pozici dorazů od hřídelky ozubeného kola ...
jen poznámka - občas se stane, že po odemčení auta dálkáčem se stěrače rozběhnou - u řidiče zůstane na 45°, druhý ho přeskočí tam i zpátky ...
díky
Berry

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator