Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: kontrola stavu airbagov
petrik1
03.11.2008 22:10 - kontrola stavu airbagov
99
Neviete niekto ako funguje presne po elektrickej stranke test a odpalovanie airbagov?
Svieti mi totiz service s napisom na PC Airbag Fault.
Na proxii mi potvrdili problem s spolujazdcovym vankusom na urovni 2 - ze je to ten hlavny celovy. Ze problem byva v konektoroch - oxidacia.

Cez vikend som to rozobral vybral skrinku a stredovy panel.
Somotny patron ma na sebe 2 konektory modry a zeleny a oba maju 2 droty - cize dokopy 4.
2 droty v konektore (kruteny par) ukazuju medzi sebou skrat, takisto aj v druhom konektore. Medzi dvoma modrym a zelenym konektorom som nenameral ziadny maly odpor.

Skontroloval som vedenie, nasiel som presvorkovanie v stredovom panely z boku na pravej strane. tie 2 pary zlto-oranzoveho kabla sa tu presvorkuju do 4 bielych drotov. Ten konektor je ale zaujimavy tym ze v nom sa nachadza taky pozlateny "hreben/plech", ktory v pripade ze je konektor rozobraty vyskratuje vsetky 4 piny medzi sebou. Myslim ze ked je zlozeny, tak sa ten pliesok nedotyka tych pinov. No nie som si ale isty. Neviete na co to presne je?

Otazka je ako testuje riadiaca jednotka ze je patron ok. Tym ze vidi, ze kable v paroch (zlty a oranzovy) medzi sebou su v skrate vie zistit len stav vodicov po patron. Ma mat modry a zeleny konektor medzi sebou tiez nejaky mensi odpor? Odpaluje sa to tak, ze musi tiect urcity prud medzi vodicmi modreho a zeleneho konektora? Ak ano, asi mam zly patron kedze ma vysoky odpor. Aby tam nejaky prud tiekol, muselo by sa to odpalovat s dost vysokym napatim, o com teda pochybujem ze tak je.
Maju aj ostatne patrony v aute 4 piny?
Ked nahodou odstranim pricinu problemu, zhasne sama od seba ledka servise, alebo treba ist na vymazanie poruch do servisu?

Vdaka za vsetky komentare.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator