Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Servisy,vrakoviště,služby / Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz
|< < 1 ... 10 11 12 13 14 > >|
20.12.2016 23:03 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021890
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Neber to osobně, proti tobě to nepíšu, jen když jsem tady pročetl vše o zkušenostech s Citroen servisem, tak je to bída, sám jsem chtěl jednou dát auto u nás do značky, chtěl se objednat u servisního technika a on mne nekompromisně přesvědčoval, že ruční brzdu mám na zadní nápravě, ukázal jsem mu na jejich počítači ve schématech, že je na předních třmenech a utíkal pryč, víckrát mne tam neuvidí.

20.12.2016 23:06 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021894
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Přesně jako s tou restaurací.
Když si sám přesolíš oběd, tak je to tvoje blbost. Když ti ho přesolí ve čtyřce na vsi, dalo se to čekat. Když ti ho přesolí v 5* hotelové restauraci a na závěr ti přinesou předkrm místo zákusku, budeš prskat.

Co se týče němců, já zkušenost nemám, ale oni tam jezdí s tím, že cena je stejná jako v ČR, ale služby jsou jinde. (aneb jak český servis Audi naúčtoval nové dveře, ale přitom je pouze opravil...)

A k těm čechům. Navštívil jsem cca. 2 desítky zemí na 4 různých kontinentech, tak si troufám tvrdit, že mam už trochu rozhled...


Tak za mne objednal jse mi biftek - přinesli panenku a víš jak to dopadlo? - objednal jsem si znovu biftek a než ho přinesli snědl jsem panenku to k restauraci. To jídlo stálo +- 300,- = +- 10-15% platu servírky.

Co se oprav týče - dělám auta 40 let,vozil jsem auta z D,CH,A i z Kanady - obzv᚝ po němcích opravovat auta je lahůdka. - ohledně mechaniků : v každým servisu mají jenoho-dva kteří umí(ostatní tam mají ,,do počtu" a ještě k tomu mají ,,svázané ruce" když něco (nějaký díl) opraví místo výměny a narazí na kontrolu tak servis dostane třeba 20000,- pokuty (mechanik klidně z toho 5000,-) a to co píše autodiag že nějakých 30000,- na výplatu? - to tam musí být dlouho a hodně umět a hodně se otáčet - to maj ti nejlepší (ti 1.-2.) ostatní jsou tam třeba za 15000-max 20000,-(a ty normohodiny ? ty sou šibeniční - nestíhatelné a kor když to nejde a víc napsat nemůže) - a věř že x zákazníků se k mechanikům chovaj jak k póvlu - sluhovi a potom když mají platit tak si někteří myslí jakej nejsi milionář že u tebe nechali nějaké peníze - projdi si mé hodnocení = spojka,RGR - moc jich takovích nemám ale ... (myslím jak hodnocení tak takovích zákazníků)

20.12.2016 23:09 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021895
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jsem zastancem toho ze jsem delam co umin a opravdu se necpu a neseru do niceho cemu ale vubec nerozumim..a i kdyz vim ze bych to udelal necham to tomu kdo to dela a udela urcite rychleji nez ja..pomuzu casove sobe a druhemu necham vydelat

O tom ale celou dobu hovoříme
Kdysi mi k tomu říkal kamarád, ptal jsem se ho, proč nedává auto do servisu a špiní si sám ruce? Protože nechci, aby se na tom učili. To se můžu učit sám, auto si můžu kurvit sám zadarmo.
Taková je bohužel realita. Jak tady padlo s tím přesoleným jídlem, doma si za to můžu sám, ale abych za to platil cenu jak v Alcronu čerstvě vyučenému kuchaři-číšníkovi-natěrači, tak to sorry. Taky jsem slyšel, že v Německu jsou služby na jiné úrovni. Trochu víc OT, zrovna z říše objednávám přívěs, zatím co u nás výrobci (prodejci) chtějí připlácet za každý prd (úchyt, opěru...), tak tam montហgratis a i některé menší díly gratis materiál. Při jejich cenách, při jejich platech. I když možná se započtením cesty a času to vyjde nastejno jako tady, tak prostě jejich jednání je někde jinde. U nás si často připadám jak v té reklamě na nejmenovanou banku, kde chce bankéř platit i za Dobrý den. Samo že to není všude, ale většinou je. Na západě jsem měl zatím jenom pozitivní zkušenosti, vždycky jsem věděl kolik zaplatím, všechno sedělo, kolikrát drobná službička byla jenom za Merci. Na druhou stranu Slovensko mi připadá ještě horší než u nás (omlouvám se bratia), tam kolikrát nechápu, za co mám ještě platit...

jruze: tak předpokládám, že autodiag myslel jaké náklady na mechanika má servis, ne že ten mechanik má takový plat. to je mi jasné, že dělají za pár korun, nic nejde povolit... ale toto je problém servisu, když si počítají 1000 za hodinu, tak na toho mechanika to je 160 000 měsíčně a práce by tomu měla odpovídat. Mě nezajímá, že jemu dají 20

20.12.2016 23:09 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021896
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jardo ja psal ze jeden slovek stoji minimalne 30 ,ale to bylo mysleno komplet i s odvody
a to jsem zapomel ze jsou k tomu vlastne potreba dva lidi (prijimaci technik a mechanik)

20.12.2016 23:14 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021897
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
O tom ale celou dobu hovoříme
Kdysi mi k tomu říkal kamarád, ptal jsem se ho, proč nedává auto do servisu a špiní si sám ruce? Protože nechci, aby se na tom učili. To se můžu učit sám, auto si můžu kurvit sám zadarmo.
Taková je bohužel realita. Jak tady padlo s tím přesoleným jídlem, doma si za to můžu sám, ale abych za to platil cenu jak v Alcronu čerstvě vyučenému kuchaři-číšníkovi-natěrači, tak to sorry.


tak v tom pripade nechapu jak ses vyucil a jak jsi zacal podnikat se divim ze jsi mel co delat
nikdo z nas ucenej z nebe nespad ..a uci se celej zivot protoze technika jde stale dobredu...

kdyz bych to mel brat takhle tak zdechneme protoze v 15 kazdy z nas taky sukal poprve a vyucenej nebyl..a jaky to panove bylo ze

20.12.2016 23:14 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021898
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jardo ja psal ze jeden slovek stoji minimalne 30 ,ale to bylo mysleno komplet i s odvody
a to jsem zapomel ze jsou k tomu vlastne potreba dva lidi (prijimaci technik a mechanik)


Jojo mladej dělal u Domanského v rozmezí 12-15000,- čistého a s jednou sobotou a službou.

20.12.2016 23:19 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021899
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Však to je o ceně, když nemám výsledky, musím to dohnat nízkou cenou Však i u kuchařských učňáků jsou jídelny, kam můžeš zajít za pár korun. Problém je, když takového vyučeného ještě neschopného zaměstná restaurace a účtuje si ceny jak za Pohlreicha.

edit: No to jo, učíme se pořád, ale není normální aby ti to učení platil zákazník (teď nemyslím tebe, ale ty servisy prostě).

21.12.2016 00:46 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021906
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ten autorizovaný Citroën asi bude vyhlášený tím že bere ty nejhorší žáky z učňáku, nebo ti dobří k nim nechtějí a jdou raději do BMW? (musím si šplhnout u Hanze ) )
Nepamatuji nějakou chválu na ně ( leda Vilous? ) . Ještě když jsem dělal paragliding a jezdili jsme do Alp, tak kolega měl Citroën Evasion a pak si koupil Peugeot 807 a já se ptal proč ne C8? Odpověď byla, že k těm idiotům do servisu Citroën ho už nikdo nedostane... To už bude víc jak 12 let zpět.

21.12.2016 09:02 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021909
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No bere ty co jsou ochotni dělat tři měsíce za necelích 8000,- a potom dostává podřednou práci (pokud jí vůbec mají) - tu dobře placenou mají prominenti (ti co jsou tam dlouho a technik o nich ví že umějí)-ty bývají tak jeden-dva a ty si servis drží tím že dostávají práci na které se dá vydělat aby jim neutekli. (na místo mého syna šel z pracáku kuchař - toho mladej zaučoval.) tak se nemůžete divit jak to potom vypadá.- tím nechci říct že i ten kuchař nemůže být dobrej mechanik. Ale dobrého mechanika se skušenostma a třeba když má rodinu za patnáct-dvacet dělat nechce páč jí neuživí.

21.12.2016 10:01 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021918
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě možná trochu přileju do ohně.
Ptal jsem se tam, zda dokážou změřit stav gulí u Hydractivu, páč jsem tady četl, jak to měříte a podle toho poznáte stav a já mam stále gule původní, tak jsem si řekl, že bych to nechal přeměřit a kdyžtak vyměnit.
Řekli mi, že se to nijak neměří, že se prostě mění buď až nějaká odejde uplně nebo až to bude pocitově hodně poznat, že to skáče.
Je to opravdu tak?

21.12.2016 10:03 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021919
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Asi mám kliku. Prostě popíšu problém a vyzvednu auto s odstraněným problémem. Co jiného chtít. Hlavně tam 8 let vidím stále stejné tváře, což je taky důležité, ti lidé už by to měli znát i kdyby nechtěli.

Ale jiné značkové fakt děs. S minulým autem mi v Táboře řekli, že nefunguje sensor deště, protože mám neorigo radio. Byl prostě vadný ten sensor, ale to odborníka nenapadne.

21.12.2016 12:06 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021928
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Ještě možná trochu přileju do ohně.
Ptal jsem se tam, zda dokážou změřit stav gulí u Hydractivu, páč jsem tady četl, jak to měříte a podle toho poznáte stav a já mam stále gule původní, tak jsem si řekl, že bych to nechal přeměřit a kdyžtak vyměnit.
Řekli mi, že se to nijak neměří, že se prostě mění buď až nějaká odejde uplně nebo až to bude pocitově hodně poznat, že to skáče.
Je to opravdu tak?

originální vybavení Citroen servisu ...

Přílohy:
test_koule_cit.jpg ( 643802b ) -

21.12.2016 13:04 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021937
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
A už jsme zase u toho. To aby si došel do autorizáku, řekl jim co chceš, řekl jim jejich objednaci kod a pomalu aby si zavolal na centrálu aby jim poslali pripravek na mereni kouli. Šak to už není normální. To je toho přijímacího technika dobre zastřelit a nebo vyhodit !!!

21.12.2016 13:14 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3021944
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
originální vybavení Citroen servisu ...

V Citroenu na Kladně evidentně ne...

21.12.2016 18:03 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3022027
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
A už jsme zase u toho. To aby si došel do autorizáku, řekl jim co chceš, řekl jim jejich objednaci kod a pomalu aby si zavolal na centrálu aby jim poslali pripravek na mereni kouli. Šak to už není normální. To je toho přijímacího technika dobre zastřelit a nebo vyhodit !!!


Tam ho nemají nebo mají ale na steré koule tam se prý nové nevejdou - mohl jsem si ho přes kolegu vzít.

21.12.2016 23:38 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3022069
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Ten autorizovaný Citroën asi bude vyhlášený tím že bere ty nejhorší žáky z učňáku, nebo ti dobří k nim nechtějí a jdou raději do BMW? (musím si šplhnout u Hanze ) )
Nepamatuji nějakou chválu na ně ( leda Vilous? ) . Ještě když jsem dělal paragliding a jezdili jsme do Alp, tak kolega měl Citroën Evasion a pak si koupil Peugeot 807 a já se ptal proč ne C8? Odpověď byla, že k těm idiotům do servisu Citroën ho už nikdo nedostane... To už bude víc jak 12 let zpět.

Nemusíš šplhat,já už u BMW přes rok nedělám... Přesně na den po patnácti letech jsem tam odsud vloni rád vypadnul
A přesně,jak psal Jarda-zaučoval jsem mechanika zemědělských strojů-šikovnej kluk,hodně šikovnej,ale do dneška mi,hlavně kvůli starší autům volá...Holt zkušenosti nikde nevyčteš,i kdybys uměl číst mezi řádky pozpátku...

22.12.2016 09:46 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3022158
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Nemusíš šplhat,já už u BMW přes rok nedělám... Přesně na den po patnácti letech jsem tam odsud vloni rád vypadnul
A přesně,jak psal Jarda-zaučoval jsem mechanika zemědělských strojů-šikovnej kluk,hodně šikovnej,ale do dneška mi,hlavně kvůli starší autům volá...Holt zkušenosti nikde nevyčteš,i kdybys uměl číst mezi řádky pozpátku...


ale pořád je znᚠa ani jsem nepoděkoval za rady mladýmu a jestli on nevím - děkuji za tu debilní třívačku

17.04.2017 20:18 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3060238
Kamil.R
Město: Sýkořice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den pánové, čtu tady příspěvky jak někdy špatně dělají v autorizovaném servisu a musím také něco přidat. Chtěl jsem vyměnit FAP a EGR, v origo servisu dobrá cena za díly a práci tak vyměnili, po vyzvednutí a jízdě se na místě nedalo v autě dýchat, tak jsem jim to vrátil, špatně nasazené na přírubu na turbo takže všechny plyny šli pod kapotu a do interieru. Po opravě jedu domu a cestou se ztratil výkon, to už jsem radši hledal sám a někdo dal hadičku podtlaku k turbu těsně k výfuku takže se spekla a auto nemělo výkon. Vím že je to všechno v lidech ale poprvé jsem dal auto do servisu a hned špatné zkušenosti. jinak auto super, předtím jsem měl XM 2,1 TD BREAK, najel jsem 640 OOO bez problémů, jen pak muselo zůstat ve firmě jinak bych ho měl asi pořád

04.04.2018 22:59 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3145596
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
P. Hornsteiner, Kopřivnice, tel 556 492 028

Co mi tu říkali zákazníci, byl bych tam opatrnej.

05.04.2018 09:04 - Re: Vaše zkušenost se servisem? - www.ccca.cz 3145617
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Co mi tu říkali zákazníci, byl bych tam opatrnej.


Co konkrétně? Byl jsem tam jen jednou a víceméně spokojenost.

|< < 1 ... 10 11 12 13 14 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator