Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Zvuky,vrzání na přední nápravě
|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|
06.10.2011 21:03 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2417719
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
pepik napsal(a):
Ahoj. Celou dovolenou mi citrón krásně povrzával, já naštvanej, stará votrávená a už jsem se viděl jak budu celou nápravu rozebírat a strávim tim spoustu času..............pak se kouknul sem, vyměnil dva čepy a vrzání je fuč.............


jojo mě to dělá volný silent na rameni, ale jen když je teplo, jinak ne.

23.12.2011 11:56 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2435055
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dnes konečně odstranil to vrzání na předkuNevím jak má příčka být ale byla pod přední nápravnicí tak jsem ji dal nad ní a je po vrzání ,evidentně to o sebe dřelo a to byla příčina .

Přílohy:
Fotografie0110.jpg ( 1741726b ) - příčka výfuku silenbloku u přední nápravy
Fotografie0111.jpg ( 1633496b ) -
Fotografie0112.jpg ( 1704196b ) -
Fotografie0113.jpg ( 1642244b ) -

23.12.2011 14:38 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2435189
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
niekto ti daval dole napravu a zle to zlozil, mal by som teraz obavu o to ze tam bude zle poskladaneho a putahovaneho toho hodne viac

23.12.2011 15:09 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2435203
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
niekto ti daval dole napravu a zle to zlozil, mal by som teraz obavu o to ze tam bude zle poskladaneho a putahovaneho toho hodne viac


snad ne mám to rok najeto 11 000 km a tohle je nebo byl jediný(zatím) problém asi 3 mněsíce starej a to jak to tenkrát začalo tak jsem vše kontroloval a podotahoval .Ale jinak díkas

23.12.2011 15:31 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2435207
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
4 srpby co drzia napravu maju byt na 140nm

08.05.2012 16:20 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2475825
strogen
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den.

Mám jeden dotaz. Týká se to C5 II r. v. 2007. Přede dvěma dny mi začalo zřejmě vrzat přední uložení pístnic. Kdybych měl klasické tlumiče, napíšu, že je to horní uložení ale u hydrauliky fakt nevím. Díval jsem se do motoru ale je vše zadeklované, nikde jsem nenašel ložiska horního uložení pístnic. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Můžu si tím zadělat na větší problém či to jde nějak snadno odstranit?

Díky za každou pravdivou odpověď

S pozdravem a bez problémů s C5, Míra

08.05.2012 17:07 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2475839
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
strogen napsal(a):
Dobrý den.

Mám jeden dotaz. Týká se to C5 II r. v. 2007. Přede dvěma dny mi začalo zřejmě vrzat přední uložení pístnic. Kdybych měl klasické tlumiče, napíšu, že je to horní uložení ale u hydrauliky fakt nevím. Díval jsem se do motoru ale je vše zadeklované, nikde jsem nenašel ložiska horního uložení pístnic. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Můžu si tím zadělat na větší problém či to jde nějak snadno odstranit?

Díky za každou pravdivou odpověď

S pozdravem a bez problémů s C5, Míra


No ložisko tam nenajdeš páč tam není-otáčí se to v pístnici.Podle tvého popisu nevím - může být utržený siletblok horního uložení,nebo KO spodní čep ramene(ten ale většinou nevrže),kulový čep,kost,uložení stabilizátoru.Nedovedu z popisu určit co vrže.

08.05.2012 20:46 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2475929
strogen
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Spodní čep jsem koupil od Febi (snad to vydrží), stabilizátory také od téže firmy. Tak tedy ještě koupit kost a snad to přestane. Jinak nevím...

Ještě mi k tomu může někdo něco napsat? Čím víc názorů, tím více možností.
Díky Míra

08.05.2012 21:43 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2475959
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přesně při tomhle(otáčení volantem,přejezd drobných nerovností...) mi to začalo vrzat asi tak týden po tom,co jsem to koupil.Dva měsíce jsem nemohl přijít na to,co to je. A že je ta náprava hodně jednoduchá . Pak to na pár dní přestalo a nakonec to začalo ukat... Tyčka stabilizátoru. Akorát jsem nějak z toho,co jsi napsal,nepochopil,jestli už jsi je měnil(stabilizátory?)...

08.05.2012 21:54 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2475969
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mal som tu pripad ked bol volny zadny silentblok co je nalisovany na ramene, nedrzal tam ale len volne bol nasunuty, trocha to zhrdzavelo a miesto otacania v gume sa to otacalo v tom ulozeni a to vrzalo

23.05.2012 11:56 - Re: Rupání na straně řidiče na přední nápravě 2480381
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
včera jsem jel po odpolední směně a po nastartování se ze dveří spolujezdce ozvalo vrčení-asijako když jede okno nahoru ale daleko silněji.vyloženě vrčení.tak jsem vypl motor-pokračovalo to.vylezu z auta,zamknu-pořád!obejdu auto-vrčení za dveří spolujezdce.vlezu do auta-jezdím ze sklem-pořád to samé.a nakonec najdu ve dveřích strojek na vlasy,který se zapnul otřesem po nastartování a vrčel a vrčel-jsem kus vola!!!

23.05.2012 13:01 - Re: Rupání na straně řidiče na přední nápravě 2480399
milek
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 23

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
včera jsem jel po odpolední směně a po nastartování se ze dveří spolujezdce ozvalo vrčení-asijako když jede okno nahoru ale daleko silněji.vyloženě vrčení.tak jsem vypl motor-pokračovalo to.vylezu z auta,zamknu-pořád!obejdu auto-vrčení za dveří spolujezdce.vlezu do auta-jezdím ze sklem-pořád to samé.a nakonec najdu ve dveřích strojek na vlasy,který se zapnul otřesem po nastartování a vrčel a vrčel-jsem kus vola!!!


Mě se stalo něco podobného: po opravě klapky klimatizace jsem "zjistil", že ventilátor nereaguje na otáčení knoflíku, kterým se nastavují otáčky. Nadával jsem si že jsem něco potento na panelu klimatizace při opravě. Později jsem přišel na to, že místo knoflíkem ventilátoru točím knoflíkem (vypnutého) rádia, který je kousek nad. Aspoň že oprava byla rychlá a levná

24.05.2012 15:14 - Re: Rupání na straně řidiče na přední nápravě 2480559
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
milek napsal(a):
Pablik1 napsal(a):
včera jsem jel po odpolední směně a po nastartování se ze dveří spolujezdce ozvalo vrčení-asijako když jede okno nahoru ale daleko silněji.vyloženě vrčení.tak jsem vypl motor-pokračovalo to.vylezu z auta,zamknu-pořád!obejdu auto-vrčení za dveří spolujezdce.vlezu do auta-jezdím ze sklem-pořád to samé.a nakonec najdu ve dveřích strojek na vlasy,který se zapnul otřesem po nastartování a vrčel a vrčel-jsem kus vola!!!
Mě se stalo něco podobného: po opravě klapky klimatizace jsem "zjistil", že ventilátor nereaguje na otáčení knoflíku, kterým se nastavují otáčky. Nadával jsem si že jsem něco potento na panelu klimatizace při opravě. Později jsem přišel na to, že místo knoflíkem ventilátoru točím knoflíkem (vypnutého) rádia, který je kousek nad. Aspoň že oprava byla rychlá a levná
to samý se mi stávalo jak jsem koupil c-5 na původním radiu...

02.08.2012 22:45 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2496595
Alex71
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni.Před časem se mi při průjezdu levotočivé zatáčky ozýval vepředu u spolujezdce takový skřípavý zvuk.Jako kdyby nějakej silentblok - prostě jako guma o kov.Dělo se to opravdu nahodile a tak jsem si říkal,že to ještě chvíli vydrží a že se na to podívám, až budu měnit tyčky stabilizátoru.Při výměně jsem pajcrem vyzkoušel snad všechno a zjevná závada nikde.Auto si vesele povrzávalo dál.Intenzita vrzání se stále zvětšovala a dnes to v podstatě vrže neustále.Dal jsem auto na zvedák a v domnění, že už to snad může být jen tlumič.Na tlumičích nemám žádné prachovky.Zespodu je na pístnici vidět jakýsi váleček s výřezem.Vysoko nad ním /pod koulí/ je jakési těsnění - nějaká guma.U strany řidiče je vcelku v pořádku, ale u strany spolujezdce je jaksi pokroucená,potrhaná a zpříčená.Při zatížení se ozve zlověstné skřípání a mírný náraz.Jako by tam něco něčemu překáželo.Jinak auto se při jízdě chová dobře - není tvrdé a tlumí taky pěkně - nikde žádný průsak..Pokusím se to nafotit.Není tady někde podrobný náhled, jak má vypadat celý tlumič i s koulí.

02.08.2012 23:06 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2496610
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je silentblok vrchny, nebyva v nom problem, ale moze sa stat ze je rozbity
da sa to kupit samotne a tiez sa to da zohnat starsie....

02.08.2012 23:46 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2496611
Alex71
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Díky - tak to je celkem příznivá zpráva. Akorát ta výměna bude asi trošku složitější

11.02.2013 15:46 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2547194
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsme taky začali v pátek vrzat . Celej víkend jsem se snažil přijít na to odkud to je . Buď to přestalo , nebo jsem byl zrovna sám . Až dnes když jsem zastavil a pohoupal auto opět to vrzalo . Takže jsem lehl pod auto a nechal si houpat autem a zespoda to "ošahával" . Spodní čep na pravé straně . Jak se na něj šáhne tak to v něm vrže jak v mým kolenu . Je neuvěřitelný co to dokáže vyloudit za zvuky . A jak hlasitý . Takže jsem dva objednal a v pátek mě to bude kamoš měnit . Jsu zvědavej jak se s tím popere . Ví do čeho jde ...

11.02.2013 16:09 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2547197
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
M.P napsal(a):
Tak jsme taky začali v pátek vrzat . Celej víkend jsem se snažil přijít na to odkud to je . Buď to přestalo , nebo jsem byl zrovna sám . Až dnes když jsem zastavil a pohoupal auto opět to vrzalo . Takže jsem lehl pod auto a nechal si houpat autem a zespoda to "ošahával" . Spodní čep na pravé straně . Jak se na něj šáhne tak to v něm vrže jak v mým kolenu . Je neuvěřitelný co to dokáže vyloudit za zvuky . A jak hlasitý . Takže jsem dva objednal a v pátek mě to bude kamoš měnit . Jsu zvědavej jak se s tím popere . Ví do čeho jde ...


Já už to neřeším jinak než že utrhnu tu prachovku - navařím na něj kus trubky(nejosvědčenější stara ze zadních tamen) a na to metrovou páku a povolím - odříznu navařenou trubku a vytočím - nejrychlejší 100% a rychlé

11.02.2013 17:20 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2547224
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Ptal jestli je to ten čep s tím velkým závitem co jde zkur.... vyšroubovat . Povídám že to je přesně ono . Tak prej nad takovým vždy zvítězil v prvním kole

11.02.2013 17:47 - Re: Zvuky,vrzání na přední nápravě 2547233
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
když jsem čepy měnil, bylo nejhorší je povolit. Řešil jsem to hooooodně velkejma sikovkama s ostrýma zoubkama a nasadil jsem na ně trubku. Když jsem to povolil, šlo to šroubovat lehce. Takže první půl otáčka je špatná a pak pohoda. Hlavně at ti čep pak řádně utáhne a zajistí, aby se ti nevytočil za jízdy. Už to tu taky někdo řešil a stalo se mu to myslím zrovna v německu.

|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator