Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Zatékání do interiéru
|< < 1 2
15.02.2012 22:06 - Re: Zatékání do interiéru 2451791
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zatím u každýho auta,kde jsem řešil zatékání šíbrem byly ty odtoky vždycky v rozích,když otevřeš okno dozadu,tak minimálně přední bys měl vidět,když se podívᚠdo toho rámu(mezi střechu a stropní polstr),ale vyvedený můžou být,jak psal Jumep ty zadní i B sloupkem. Taktéž může být třeba hluboko,nebo naopak vysoko okno,ale to bys viděl-nehrálo by se střechou.

15.02.2012 22:12 - Re: Zatékání do interiéru 2451794
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Že by byly ucpaný, a tak si ta voda našla jinou cestu (směrem do interiéru)...
Zkusim na to asi zítra mrknout. Dík za tip

15.02.2012 22:31 - Re: Zatékání do interiéru 2451796
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tady jsou ty odtoky vidět na tom obrázku v kroužcích docela dobře

Přílohy:
šíbr.jpg ( 43124b ) -

16.02.2012 09:37 - Re: Zatékání do interiéru 2451917
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nevím jak citroen,ale tohle se mi stalo na mercedesu-otvory jsou v každém rohu a mně do odtoku spadla šiška modřínu - stál jsem také takto šikmo a po rozjezdu mne to celého vykoupalo.V každém rohu je asi tak 1cm otvor svedený předními sloupky (přední) a zadek zadními.Zkusil bych do nich strčit strunu(já jsem si na ní udělal maličký háček a tím jsem vatahal bordel nahoru.Jinak ve sloupcích je ocelová trubka a u šíbru gumová spojka(ale k ní se dostaneš až po sundání tapec. Pokud tam stojí voda jsou ucpané odtoky - prošourat jiná volba není - šíbr jako takoví netěsní - nehledej chybu v těsnění,ale v odtoku jak psal Hanz.

09.07.2012 11:13 - Re: Zatékání do interiéru 2490906
Blondak
Město: Boskovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
řeším zatékání šíbrem. Odtokové kanálky vpředu přes A sloupek jsou průchozí a voda vytéká normálně pod auto. B-kanálky jsem zatím nezkoušel, ale předpokládám, že budou taky v pohod, ale pro jistotu je taky vyzkouším. Na rámu je posunutá boční těsnící guma viz. obr. a to na obou stranách úplně stejně, zatékání je ale jen na straně řidiče (přechod plast. krytu sloupku do tapecírunku a vzadu u držáku kam se dává sí). Při umývání v myčce z něj teče voda. Předpokládám, že by stačilo obě těsnění dostat nazpět a mělo by být po problému. Jak je ale zajistit aby při otevření okna nepopojeli zase dozadu. Nemají co jsem se díval, žadný roh na začatku nebo cokoliv co by je drželo v dané pozici. Pojistit vteřiňákem je asi lze, ale není to to pravé. I když nechápu jak mohli popojet dozadu, když hýbat s nima po plechu skoro nejde. A pokud je celý vytáhnu, tak jdou blbě nasadit a sjiždí.
Takže jakým nejlepším postupem to dát do pořadku?
Díky za rady.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak stačilo natáhnout těsnící lišty nazpět a přilepit je k rámu.
Museli se přilepit, protože po dvojím otevření okna byly opět ve stavu jak na fotkách.
Proč se shrnují mě není známo.

Přílohy:
DSC_0002.JPG ( 408826b ) - Det. bočního těsnění
DSC_0001.JPG ( 626512b ) - Střešní okno-těsnění

17.05.2013 06:39 - Re: Zatékání do interiéru 2580411
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
je uz neskoro reagovat na tuto diskusiu ale snad to do buducna niekomu pomoze
Mne zatekalo do auta z plafonu pri pravom zadnom okne (C5 I Break). Problem bol v tom ze redukcia z odtokoveho kanala na odtokovu hadicku bola odpadnuta a tym sa stavalo ze ked sa auto naklonilo na zadnu pravu stranu, tak voda nebola odvadzana von ale koncila v kufri. Samozrejme na to aby som to zistil som musel odstrojit stropny tapec .link. a tiez som potom vymontoval cele stresne okno lebo na mieste nebolo dost priestoru na opravu. Bohuzial nemam fotky, robil som to dakedy ked som este nevedel o klube, ale aspon popisem co viem.
Stresne okno samo o sebe velmi netesni, voda preteka okolo neho a pada do sustavy zbernych kanalikov, ktore koncia vyustenim do styroch vyvodov. Kanaly su plechove a maju profil hranateho U. Na ich konci su osadene do akehosi vecne lepkaveho tmelu plastove (transparentny plast nieco ako plexisklo) redukcie na hadicku a zaistene su roztavenm plastu. Hadicky v predu su vedene prednym stlpikom a vychadzaju pod auto hned za prednymi kolesami a hadicky v zadu idu stlpikmi pri zadnych (5) dverach a vychadzaju von z podlahy za zadnymi kolesami.
Opravu tej odpadnutej redukce som riesil tym ze som ju opat posadil do toho lepkaveho tmelu a zaistil (prilepil silikonom).
Odvtedy uz nebola v aute ani kvapka vody

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator