Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Těsnění víka ventilů
|< < 1 2 3
06.03.2018 11:11 - Re: Těsnění víka ventilů 3137454
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hezký zasněžený den,
trochu to tu oživím.
Chtěl bych se zeptat jestli někdo neví z jakého materiálu je těsnění víka ventilů u V6. Dával jsem to přetěsnit ke známému,ale vypadá to že minimálně přední platový dekl teče,dnes jsem řádně očistil tak budu sledovat.
Všichni to dávají na silikon,ale nezjišoval někdo prosím jestli by se nedalo nějak vyrobit to těsnění ? Pod ALU dekl by ten silikon asi šel,ale pod plastový bych raději těsnění vyrobil. U rusáků jsem našel maníka který těsnění nahradil kulatou těsnící šňůru z FPM materiálu kterou trochu zbrousil viz odkaz
.link.

Jenže teď sháním nějaké jiné víko na půjčení abych mohl vše přeměřit a těsnění si nachystat jestě před demontáží, abych mohl rovnou jen očistit a vyměnit. Neválí se někomu doma prosím plastový dekl?



jruze napsal(a):
Můžu ti sehnat to co používají origo v citroenu(pod nástavbu) pod ventildekl je jen gumička(tu bych dovedl také,ale na objednávku)-ceny bych věděl zítra Jinak mám doma trochu,ale nevím jestli by to stačilo a nevím jak se to jmenuje.

jruze výše uvedené stále platí? Tu gumičku mᚠna mysli pod plechovým deklem? Tam vím že to chodí nové rovnou přilepené na tom deklu. Těsnění pod plastový se nedá sehnat? kdyby alespoň někde byly uvedeny rozměry toho těsnění v plastdeklu

Přílohy:
4.JPG ( 63014b ) - ALU dekl nové těsnění

08.06.2021 18:45 - Těsnění výka ventilů 3312716
Thomson1
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím dotaz je směřovaný na ono těsnění. Bylo mi v autodilech řečeno že se tento díl kupuje i s výkem a je jen origo je to tak? Pokud existuje jiný způsob sem s ním. Cena dilu je dost vysoká.

Díky. T.

08.06.2021 20:55 - Re: Těsnění víka ventilů 3312744
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nazdar V6, už jsem to dělal několikrát. Pozor, celá akce je na 2 dny. Vždy jsem použil Reinz nebo Wurth silikon v dávkovači, který je pod tlakem, ano stojí 400 nebo 700, ale práce stojí za to. Postup: Celý dekl vyčistíme a zbavíme starého těsnění, pečlivě odmastíme čističem na brzdy, to stejné i hlava. Na hlavu naneseme tenkou housenku 2-3 mm silnou po celém obvodu. Do plastového víka dáme pečlivě tolik, aby byl zaplněný prostor po původním a cca 1-2 mm to přesahovalo. Necháme cca 3 minuty zaschnout, udělá to kůžičku. Pak opatrně, nesmí na to kápnout olej, přesně položíme na hlavu. Lehce to zaaretujeme dvěma šrouby, žádné dotahování. Necháme minimálně 24 hodin nechat vytvrdit. Další den dodat šrouby a decentně na cca 4-6-8 Nm kolem dokola dotáhnout. Hotovo.

08.06.2021 21:41 - Re: Těsnění víka ventilů 3312758
Thomson1
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za info dává to celkem smysl. Našel jsem Reinze do 300 stupňů...cena lepší než celý set na výměnu. Řešil jsem to tam kde nakupuju díly a po mých slevách se dostanu na 2.008,- za origo set. To je pořád dost.

08.06.2021 22:01 - Re: Těsnění víka ventilů 3312772
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na C5I som kupoval len tesnenie, na C5II som kupoval aj vekom. Ale boli to oba 2,0i

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator