Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Chvilková ztráta výkonu (cukání)
1 2 3 4 ... 11 > >|
09.09.2010 20:15 - Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355305
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
vím že se to blbě popisuje a ještě blběji diagnostikuje, ale asi dva měsíce mám problém se škubáním auta. Mám C5 II 2.0 HDI 100kw. Problém se projevuje tak jednou za dva až tři týdny, ale teď se chystám na delší cesty a mám trochu obavy. Celý problém je v tom, že najednou uprostřed jízdy začne auto lehce pocukávat, děje se tak kolem 60-80km/h a spíš mírně sešláplém plynu. Nejhorší je to při popojíždění, kdy šlápnete na plyn auto se rozjede otáčky jdou nahoru, najednou otáčky spadnou a auto ztratí výkon a za dvě vteřiny se ty otáčky zase najednou vrátí, takže obrovské škubnutí a auto zase jede....a tohle se opakuje nějakých 10 minut a pak to samo přejde....a pak je vše v pohodě. Teď jsem si všimnul, že i když jsem zastavil a stál, tak otáčky na volnoběh lítali nahoru a dolů. Jinak nic dalšího jsem nevypozoroval....žádné chybové hlášení, žádná kontrolka se nerozsvítí. Dnes se chyba projevila při jízdě, pak manželka dojela chcípla motor, za dvě hodiny se vrátila nastartovala a opět to cukalo...Technik v Citroenu se smál, že buď s chybou přijedu a nebo je to na výměnu poloviny auta.....takže prý čekat, dokud to auto někde nezůstane stát a už dál nebude chtít jet....nemáte někdo nápad co s tím.....pedál plynu, či něco u paliva?

09.09.2010 20:19 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355306
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kolik mas najeto ?

09.09.2010 20:33 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355308
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
160000km....před 10000 repas motoru....rozsekané turbo a potkaný motor.....
Jinak zítra jedu do Citroenu na vyčištění klima, tak rovnou nechám projet i diagnostiku......doufám, že by tam mohlo něco být...

09.09.2010 20:34 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355309
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vstriky puvodni ?

09.09.2010 21:14 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355313
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Hmm, myslím že jo...., ale nejsem si jistej....počítám, žale že to by se mělo projevit na diagnostice.....i kdyby zrovna auto nemělo svou slabou chvilku, nebo ne?

09.09.2010 21:23 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355315
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na diag moc ne,jen v pripade zeby unik paliva, treba prepadem, byl vetsi nez by stihl solenoid na cerpadle uregulovat

10.09.2010 14:09 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2355346
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Tak klasika, ráno sednu do auta a celou cestu do servisu jedu přískokama....přiberu technika do auta...a šlape jako hodinky. No ještě jsem auto po servise neviděl, ale prý byla uvolněná hadice u turba....tak jsem zvědavej..

07.05.2011 15:34 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2389125
george
Město: Halifax, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
zdravym vas lidi jsem tu novy a nevym jak to tu chodi.ale mohl by my nekdo pomoc mam c5pouze 1.8 16v donedavna zadny problem, to ji mam 3 roky ,ale zacalo cukani prijizde pred mesicem a ted uz zacal cukat i pri nastarovani.vimenil jsem svicky vzduchovej filtr vicistil vstriky
vsechny ty hadice a hadicky co vedou od vzduchovyho filtru do motoru ale nevim jak vypada a kde ji mam hledat, a to je vaha vzduhu.ta by to mohla delat.ja se tomu moc nevyznam.pomuze te my?

07.05.2011 15:51 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2389126
zdenoc5
Město: Lednicke Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
george napsal(a):
zdravym vas lidi jsem tu novy a nevym jak to tu chodi.ale mohl by my nekdo pomoc mam c5pouze 1.8 16v donedavna zadny problem, to ji mam 3 roky ,ale zacalo cukani prijizde pred mesicem a ted uz zacal cukat i pri nastarovani.vimenil jsem svicky vzduchovej filtr vicistil vstriky
vsechny ty hadice a hadicky co vedou od vzduchovyho filtru do motoru ale nevim jak vypada a kde ji mam hledat, a to je vaha vzduhu.ta by to mohla delat.ja se tomu moc nevyznam.pomuze te my?


Vaha vzduchu je pred vzduchovym filtrom . Vedu tam aj el. kable

07.05.2011 16:56 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2389131
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Benzinovy motor ziadnu vahu vzduchu nema. Tam je akurat podtlakovy senzor v sani.
Ak to cuka nejako vyrazne, tak to moze byt v klapke. Nieco taketo riesili na picasach s tym istym motorom. Niekomu pomohlo precistenie drah potenciometrov serva, niekomu az vymena.

07.05.2011 17:02 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2389132
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu chce pozret diagnostikou ci nahodou nepise nejaku konkretnu chybu a od toho sa odrazit

15.12.2011 20:28 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2432953
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
zdarec všem! tak nevím jestli to patří sem, ale nic jinýho jsem nenašel. mám problém s rychlím klesáním otáček motoru při řazení např. z 2-3, převžně za studena a je jedno, jestli to je na plyn, nebo po cca 35stupních, kdy se přepne automaticky na plyn. otáčky letí dolů, bez pozvolného klesání, k 1000 ot/min, padnou níž k 500, tam se to probere a vyskočí na 1000 a usadí se na na svojem. to vše, když nechám sešlápnutou spojku dýl. jinak to samo přeřadím, ale když to má zabrat na stupeň 3 od 1100ot/min, tak to docela škubne a to se můžu snažit se spojkou jak chcu.
Nejsu v tom sám, borcovi z hokny to stejný dělá u mondea, taky LPG, a dělali mu to u stejných loupežníků. ovšem má to lepší v tom,že při jízdě v zatáčce mu to přepíná z plynu na beneli. ale padá mu o stejně.
když je ovšem mráz, tak to dokonce chcípá, otáčky padnou až na nulu. stalo se jednou.
čímto může být?
dík za nakopnutí!

15.12.2011 21:09 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2432966
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V první řadě bych asi zajel k těm kouzelníkům,co to dělali a kdyby to nepomohlo,tak zkusit vyčistit systém volnoběhu(nevím,zda má 1,8 ventil,nebo servoklapku). Bývá to docela častej a hodně přehlíženej problém,že kvůli karbonovým úsadám špatně funguje systém regulace volnoběhu...

08.01.2012 21:59 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2438142
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mne na xsare 1.8i 8v (bez LPG) mezi kvaltami otacky isli zasa hore. Pomohlo vycistenie skrtiacej klapky. Kolisanie otacok tiez vyriesilo cistenie klapky.

11.01.2012 22:23 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2439770
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Tak je vyřešeno: motor cukal, nejvíc při malém zatížení. Nakonec nebyly špatné vstřiky, moje noční můra, ale blbnul EGR. Na diag ze začátku nebylo nic, vyběhl až po delší době. Před cca 40tis km byl nový Tak jsem ho vyčistil, ale pořád trochu zadrhává-podle mě je na odchodu ten elektromagnet uvnitř. No a pro jistotu jsem EGR na přírubě zaslepil. Diag závadu nehlásí a auto jede o poznání líp. Řekl bych že i líp než původně s funkčním ERG... No a emise mě netrápí, při té 5l spotřebě jich zase tolik nebude

12.01.2012 00:34 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2439856
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Pokracovani na tema EGR zde: .link.

07.08.2012 22:36 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2497871
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem,
potřeboval bych jednu big pomoc. radu.
Mam C5 2.0 HDi s FAPem a auto mi začalo cukat, při rozjezdu na jedničku auto na malilinkatou chvilku stratí výkon, dále při jízdě cca 50km/h v nízkých otáčkách s jemně sešlápnutým plynem na 3 začne auto docela dost cukat, stačí lehce přišlápnout více nebo uvolnit a cukání přestane.

Naznal jsem tedy, že za to může váha vzduchu , tak sem jí vyčistil a pomohlo to lehce.
Dnes jsem váhu vyměnil za novou a přestal problém při rozjezdu, ale cukání při 50km/h pokračuje (již méně).

Když sem auto projížděl tak, my vyhlásilo chybu - nebezpečí zanesení FAP a zůstal sívtit servis, po chvilce zhasl a při přidání nad 70kmh se zase rosvítil se stejnou hláškou, když sem po cca 3min dojel domů servis zhasl a zatím nesvíti.

Připojil jsem tedy auto na diag a zjistil jsem, že se udělala regenerace FAP filtru před 0km, takže asi OK, Jinak auto na diag hlásí pouze 1614 Spímač bodu odporu pro omezovač rychlosti vozidla Koherence napětí snímače mimo standardních pseudo závad.

Před cca 1000km byl dělán vzduchový filtr, naftový filtr a oleje.

Otázka zní comůže kde ještě hledat zdroj problému cukání?

Díky za všem za nápady a pomoc, potřebuji brzo s autem najet mooooooc a ještě o trochu víc km.

07.08.2012 22:48 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2497873
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
relativne to moze byt v tom fape, mam tu jedneho podobneho cloveka, kde sa mu fap regeneruje kazdych 1200km a potom mu to zacalo pistat toto, predpokladam ze bude mat zle to diferencne cidlo alebo pripchate tie trubky co do neho idu a preto sa mu to regeneruje len nutene

ked som tomu spravil regeneraciu nutenu (diagnostikou) tak z toho lietali sadze co to bolo tak zanesene, ked s tym pride a spomenem si, dam vedet na co sa prislo

07.08.2012 22:52 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2497875
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Knight napsal(a):
Ahoj všem,
potřeboval bych jednu big pomoc. radu.
Mam C5 2.0 HDi s FAPem a auto mi začalo cukat, při rozjezdu na jedničku auto na malilinkatou chvilku stratí výkon, dále při jízdě cca 50km/h v nízkých otáčkách s jemně sešlápnutým plynem na 3 začne auto docela dost cukat, stačí lehce přišlápnout více nebo uvolnit a cukání přestane.

Naznal jsem tedy, že za to může váha vzduchu , tak sem jí vyčistil a pomohlo to lehce.
Dnes jsem váhu vyměnil za novou a přestal problém při rozjezdu, ale cukání při 50km/h pokračuje (již méně).

Když sem auto projížděl tak, my vyhlásilo chybu - nebezpečí zanesení FAP a zůstal sívtit servis, po chvilce zhasl a při přidání nad 70kmh se zase rosvítil se stejnou hláškou, když sem po cca 3min dojel domů servis zhasl a zatím nesvíti.

Připojil jsem tedy auto na diag a zjistil jsem, že se udělala regenerace FAP filtru před 0km, takže asi OK, Jinak auto na diag hlásí pouze 1614 Spímač bodu odporu pro omezovač rychlosti vozidla Koherence napětí snímače mimo standardních pseudo závad.

Před cca 1000km byl dělán vzduchový filtr, naftový filtr a oleje.

Otázka zní comůže kde ještě hledat zdroj problému cukání?

Díky za všem za nápady a pomoc, potřebuji brzo s autem najet mooooooc a ještě o trochu víc km.

EGR?

07.08.2012 22:53 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2497877
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tiez som si myslel u neho ze ot je EGR, ale spravil som tu nutenu regeneraciu a potom to bolo ok ... (kym sa mu to zasa nezanese) - preto si myslim ze su zapchate tie trubky diferencnych tlakov

1 2 3 4 ... 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator