Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP
|< < 1 2 3 4 5 ... 27 > >|
11.07.2009 10:19 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873692
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zdenek1214 napsal(a):
Faulty antipollution system. Odjel jsem do citroen servïsu v K. Varech (MINIMO) a tam mi řekli, že neproběhla regenerace FAPu jak měla. Vzali si auto, udělali regeneraci, smazali chybové hlášky a že je prý vše O.K. Po 20 km hláška vyskočila znovu. Vola jsem a oni řekli, že to nemám řešit, protože na mém autě se FAP dělá při 140 tisících



Kokoooz, oni fakt nevedia co s fapom a ze kludne moze nastat situacia ze ho treba riesit skor, resp. neskor. Ak je aditiva malo, aspon c5 1 si pise malo aditiva, antipollution je mega vseobecny pojem zavady na motore a s fapom nemusi absolutne suvisiet. Odporucam zajst za niekym kto vie na co sa pouziva diagnostika a dany servis pouzivat max na kupu dielov a prislusenstva. Mi pride ze ty ludia v tych servisoch predtym robili 120tky a tu im ukazali ako sa daju veci vymenit a hotovo.
Teoreticky to moze mat suvis s fapom, ale skor by som ho hladal vo funkcnej casti - ako napr. cidla a pod.
Resp. aspon tie chyby z diagnostiky by sa hodili. Myslim ze z Karlovich Varov ta posielat do holetina alebo olomouca je fakt z ruky ....

14.07.2009 08:41 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873809
dulo1
Město: Pliešovce, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
drobec napsal(a):
to je predsa jasne.. vymenit hadicku


Drobec, ktorú hadičku si myslel.Sú tam 2 vlastne tretia je napúšacia.Tie dve vedú niekam k nádrži, ďalej nevidím je tam dos blbý prístup.

14.07.2009 09:29 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873812
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hmm ale hadicka nema nic spolecneho s nadobkou ,myslim ve vstahu k diagnostice
je mozne je opravdu v nadobce odeslo cidlo hladine nebo je nekde prerusene vedeni

14.07.2009 09:57 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873814
drobec
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 214

99 Poslat soukromou zprávu
dulo1 napsal(a):
drobec napsal(a):
to je predsa jasne.. vymenit hadicku


Drobec, ktorú hadičku si myslel.Sú tam 2 vlastne tretia je napúšacia.Tie dve vedú niekam k nádrži, ďalej nevidím je tam dos blbý prístup.


to bolo myslene ironicky. Takyto postup a odpovede poskytuje vacsina "autorizovanych servisov".

14.07.2009 10:15 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873815
dulo1
Město: Pliešovce, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
No, Drobec srandičky , ale ja sa chytám už aj možno nelogických vecí.
Autodiag, včera som Ti poslal mail s touto mojou problematikou, myslíš, že by mohla by naozaj vadná nádržka, nedá sa ten snímač hladiny aditíva nejako vymontova a opravi??????

14.07.2009 14:29 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873821
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dulo1 napsal(a):
No, Drobec srandičky , ale ja sa chytám už aj možno nelogických vecí.
Autodiag, včera som Ti poslal mail s touto mojou problematikou, myslíš, že by mohla by naozaj vadná nádržka, nedá sa ten snímač hladiny aditíva nejako vymontova a opravi??????


hadicky su tam 2 do nadrze + nalievacia, mozem nafotit

otazka je preco ten problen nezverejnis aj ostatnym?

14.07.2009 17:35 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873823
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to mas pravsu ze kdyby byla praskla hadicka tak z nadobky ubejva a to by bylo videt ale tobe neubejva jen ti to hlasi ze nemas ..tak zkus myslet logicky misto nelogicky v tomto propade

14.07.2009 18:36 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873824
dulo
Město: Pliešovce, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
hadicky su tam 2 do nadrze + nalievacia, mozem nafotit otazka je preco ten problen nezverejnis aj ostatnym?

Jumep, tento celý problém som riešil a zverejnil 10.7. pri mojom prvom prihlásení na čet.Nebola žiadna seriozna odozva a z fora som sa dozvedel, že podobný problém riešil autodiag, tak som ho oslovil mailom. Takže je to všetko verejné. Nič som neutajil.

14.07.2009 19:16 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873825
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
dulo napsal(a):
Nebola žiadna seriozna odozva a z fora som sa dozvedel, že podobný problém riešil autodiag, ......


mohl bych se zeptat kde na foru jsem resil tenhle problem..

14.07.2009 20:56 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873827
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
on pisal ze to pisal na c~et - tj. chat; nedivim sa ze nebola ziadna odozva, treba davat do fora ....
tak sa s nami este raz podel s danym problemom, chat je proste na tliachanie, ale nie extra riesenie problemov .. asi tolko k tomu

15.07.2009 09:51 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873839
dulo1
Město: Pliešovce, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
mohl bych se zeptat kde na foru jsem resil tenhle problem..

Na fóre si to možno neriešil, ale spomínal to 10.7. TomikM, že si mu tento problém na Seči vyriešil. A pre Jumepa, napísal som síce chat ale myslel som na fóre, tak si to tam pozri.Nič viac som neriešil.

15.07.2009 15:32 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873850
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to co pisal tomik je ze mu to pise malo aditiva, co treba zresetovat, v autorizovanych servisoch je to casto krat nad ich sili a to mu autodiag zresetoval ..

tj, ako pises
dulo1 napsal(a):
"Aditívum sme doliali a podža pokynov servisu som mal natankova viacej krát a potom prís na diagnostiku.Na diagnostike ale zistil, že sa stále nedá počítač vynulova a závadu stále píše."


su neschopny a zajdi za autodiagom priamo - kde sa s tym pohra a resetne ... este by som uvazoval o vycisteni fapu, plna nadrzka eolysu by pri starom systeme fapu mala byt zaneseny fap, aspon v mojom pripade to asi tak bolo, bo som ho cez vikend vycistil a auto zacalo fungovat normalne .... tj. zrazu uz motor taha od 1500otacok co predtym bol lemra jak to ..... som sa stym nevedel rozbehnut do kopca ...

jo, a este v ten den som ti odpisal na to toto:

jumep napsal(a):
"ono nevedia robit s diagnostikou, kontaktuj autodiaga a nechaj si to resetnut
(resp. zaujimalo by ma co by povedali po vymene nadobky) ono nevedia robit s diagnostikou, kontaktuj autodiaga a nechaj si to resetnut (resp. zaujimalo by ma co by povedali po vymene nadobky) "


15.07.2009 17:49 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873858
dulo
Město: Pliešovce, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep, pri návšteve servisu vo Zvolene mi tvrdili , že je to na výmenu fapu.Našiel som si potom maníka (ako to býva zvykom pracovník onoho servisu, ktorý fušuje aj doma) a ten potom zistil na diagnostike, že fap sa regeneruje myslím po 1200 km, čo uvedený maník tvrdil, že je dos dlhý interval a že je to ešte OK. Ale moju chybu nedokáže resetnú a závadu vidí v nádržke, lebo kabelហje tiež OK.

15.07.2009 23:05 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 873866
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak zajdi do olomouca
ak by mala byt chyba v nadrzke, podla mna by sa vyskytla aj chyba aditivacie paliva

jo a 1200km je hooodne moc .... ak nemas niekde dieru na vyfuku tak potom je to ok

23.08.2009 11:55 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 1104882
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Už keď tu je reč o Eolsyse, zaujímalo by ma, či sa eolsys dávkuje podža množstva natankovaného paliva, alebo je to konštantné množstvo, ktoré sa nadávkuje po natankovaní. A ešte, má nejaký súvis magnet, ktorý je na palivovej zátke a spínač, ktorým sa manipuluje pri otváraní veka nádrže, s dávkovaním eolsysu?

23.08.2009 12:04 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 1104883
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
minimalne treba tankovat 10l paliva, predpokladam ze to zaznamena jeden nastrek ale mnozstvo je prisposobene mnozstvu paliva. Magnety su ako spinac, otvorenie a zatvorenie nadrze = zistenie a nastrek eolysu.

ps. stale mame eolys 3l na predaj 2003+ ak niekto chcete

23.08.2009 12:19 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 1104886
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
A k čomu je ten spínač na veku nádrže. Keď otváraš veko, zatlačíš, keď zatváraš, tiež zatlačíš. Podža schémy by mala ís káblovačka od tohto spínača niekde ku nádrži. Tiež to súvisi s dávkovaním eolsysu, alebo to plní inú funkciu. Mám synátora, ktorý to niekožkokrát počas "hry na tankovanie"otvorí a zatvorí (iba to veko, nie nádrž) a potom mi oznámi, že mi natankoval.

23.08.2009 14:01 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 1104890
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to neni spinac ale len pruzina na lahke otvaranie nadrze, ak ti tam idu kable tak to je zamykanie

21.09.2009 15:00 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 1106150
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, potřebuju radu. Jaký typ Eolys do C5II 2.0Hdi 16V (2005) a do C8 2.2Hdi 16V (2003)? Budu dolívat na obou vozech, ale nevím přesně pro který vůz jaký typ aditiva Eolys. Předem díky za případné rady.

21.09.2009 16:10 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 1106152
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v oboch pripadoch eolys 176

november 2002 je zlomovy bod

|< < 1 2 3 4 5 ... 27 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator