Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Gearbox Faulty
1 2 3 > >|
11.07.2008 07:57 - Gearbox Faulty 168113
spooky
Město: Beroun, Auto: Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Chci se vam "pochlubit" s moji zkusenosti... Si tak jedu z prace domu, nekdo vola... mam sice HF sadu ale zastavil jsem u kraje silnice, nechal bezet motor a zaradil "P" v tu chvili na me computer vysypal "Gearbox Faulty (GF)" rikam si... sakra co mu zase preskocilo... vypinam motor, cekam chvili.. zapinam klicek a nic.. jen pipne chyba (GF). radici paka zamcena, motor nenastartuje proste vubec nic. Po chvilce premlouvani volam Citroen asistenci Po 3 hodinach cekani na odtah me konecne vezou do Autoportu... Prijedeme tam, licim jim problem (to uz 19:30) vleze do auta, otoci klicek, nastartuje... paka funguje... jsem za vola...
Otevreli ten kryt co je upaky razeni a vic.. jediny co tam nasli jsou plastove piliny kdyz mi delali zamek radici paky a neuklidili to... protoze autu nic neni, uzavirame tento pripad s konstatovanim ze je mozne ze se do te mechaniky dostala nejaka ta pilina a prevozem na odtahovce se vyklepala.
Zaver: vrele nikomu NEDOPORUCUJU servis Domansky ve Zdibech... s autem jsem jezdil jen tam a zatim kazdy problem co jsem mel se vztahoval k nejake navsteve tamniho servisu.
Lide v Autoportu me nadchli svym pristupem ochotou a tak vubec... Necteli ani korunu protoze "nic nedelali" tak jsem platil "jen" odtah ale znate to.. rikam si zase dobre ze se to auto tak hlida a nebylo to nic horsiho.
Tak asi tak

11.07.2008 12:39 - Re: Gearbox Faulty 168114
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Napojili auto na diagnostiku ? V registri zavad by bol presne napisany dovod preco vyvolala prevodovka kriticku chybu. Ono to mohlo byt kludne sposobene prehriatim - prevodovka medzitym vychladla

11.07.2008 20:04 - Re: Gearbox Faulty 168115
spooky
Město: Beroun, Auto: Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Nebizeli mi to ale dohodli jsme se ze to nechame a az pujdu na servis za 5000 km tak to dam a uvidime...
Ale dnes jsem jel do Liberce a zjistil dalsi nemilou vec.. kdyz dam plnej plyn (ne az na doraz) tak pri 170 se auto zacne jakoby dusit... nehejbu s nohou a auto 3 sekundy tahne 3 se jakoby skrti... snad to bude jen ucpanej vzduchovej filtr nebo nedejboze blba nafta uvidim az vyjedu nadrz.. ale jestli to bude delat i potom tak ta nafta bud motor znicila nebo to bude neco velice neprijemneho...
Dam vedet pokud me to zas nekde necha

11.07.2008 20:42 - Re: Gearbox Faulty 168116
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Nooo, pri cene za opravu automaticke prevodovky bych urcite necekala 5000km ...

19.08.2008 07:25 - Re: Gearbox Faulty 168117
spooky
Město: Beroun, Auto: Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Uz to sem asi moc nepatri ale mam pravdepodobne rozhreseni toho problemu s tim jak se auto "dusi" diagnostika nic neukazala jedina vec co neni uplne v poradku je, ze pry malinko netesni turbo u njak hridele a nepatrne prosakuje olej do sani. Takze pravdepodobne v te rychlosti je vykon tak veliky ze to tece malinko vic a tim olejem v sani se to dusi. Zatim to menit nebudu ale dle info origo nove turbo stoji 33 repasovane 22 Byl jsem o autorizovanem servisu a "pustili" me s tim na silnici s upozornenim abych si setril na nove turbo. ach jo...

Ps: to ze to "zere" olej je tak ze za 30 tis. jsem dolejval litr...

19.08.2008 14:38 - Re: Gearbox Faulty 168118
zulu23
Město: Praha Háje, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Debata o turbu do tohoto témata asi nepatří, ale nechci reagovat někam jinam. Vadné turbo mi odhalil Autodiagnostika na počítači už na letním srazu. V testu motoru nic neviděl, ale pak se "přepnul někam jinam" a už mu to vyjelo. Turbo mi jede tak na 2/3 výkon. Žel bohu ani na takhle neodkladnou záležitost zatím nemám finance, takže servis přijde na řadu asi až v říjnu. V Autoportu mi začátkem roku nic nediagnostikovali nic, co se průsaku oleje týče mi bylo zděleno, že je to (jak už se mnohokrát probíralo) normální Repas snad zas až tak drahej není, ikdyž u HDI je ta cena údajně o něco vyšší oproti tédéíčku. Mám ho od známého přislíbenej za nějakejch 13, tak jestli do té doby budeš ještě "pochroumanej", dám Ti vědět. Zatím si prej mám hlídat kouř za autem. Doposud jsem ho nezpozoroval, ale dokud bude černej, dá se jezdit. Až zbělá, je to jen na dojezd a už v žádném případě NESTARTOVAT! ...toliko alespoň laická rada

04.02.2009 07:49 - Re: Gearbox Faulty 386996
spooky
Město: Beroun, Auto: Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Tak po elsi dobe hlasim ze "Gearbox Faulty" mi to za posledni 2 tydny napsalo uz 2x a problem bude nekde primo u paky.. Uz ji umim celkem hbyte rozebrat, zahybat kablikama, trosku "posmajchlovat" paku a zase jedu dal. Takze bud cidlo nebo kabely. Osobne to vidim na cidlo protoze se to stane kdyz vickrat za sebou radim treba pri parkovani. Blby je, ze tohle jinak nez vymenou postupne vseho asi nenajdu a do toho se mi ted nechce...

04.02.2009 08:03 - Re: Gearbox Faulty 386997
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
spooky napsal(a):
jedina vec co neni uplne v poradku je, ze pry malinko netesni turbo u njak hridele a nepatrne prosakuje olej do sani. Takze pravdepodobne v te rychlosti je vykon tak veliky ze to tece malinko vic a tim olejem v sani se to dusi. Zatim to menit nebudu ale dle info origo nove turbo stoji 33 repasovane 22 Byl jsem o autorizovanem servisu a "pustili" me s tim na silnici s upozornenim abych si setril na nove turbo. ach jo...

tak tohle je zas jeden z nesmyslu ktere ti rekli...kdyby byl takovej unik jak ti rekli tak prvave naopak ,koukal by jsi jak umi motor krasne slapat na olej a sam
jedine co by bylo spatne je axialni vule s tim uz se moc delat neda...


spooky napsal(a):
Ps: to ze to "zere" olej je tak ze za 30 tis. jsem dolejval litr...

tohle je uplne v klidu a v norme..neni auto ktere si trochu oleje nevezme

10.06.2013 17:44 - Re: Gearbox Faulty 2588108
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,

už to řeším s Jumepem, ale aby to nezapadlo a třeba zase někomu pomohlo, tak to dám i sem.

Před měsícem jsem u něj byl a dívali se na motor, čistili a řešili pár dalších věcí. Já potom takovou tou sračkou pročistil sání. Potom se mi párkrát stalo, že ráno po nastartování mi motor chcípl, otáčky šly moc dolů. Což před pročištěním nedělalo...

A hlavně včera se mi 2x nahodil aut. g. faulty. Po zastavení a znova nastartování to pak zase šlapalo, ale obecně se mi zdá, že auto vytáčí otáčky a nechce moc zařadit. Dnes po obědě mi to tu chybu hodilo hned po nastartování a rozjezdu, motor jakoby byl nabuzený a házel vysoké otáčky a cukal při výjezdu z parkingu a po pár metrech chyba. Odpoledne dnes mi to hodilo chybu, když jsem si připadal, že jedu na míň válců. Vůbec to nechtělo pořádně jet a nechtělo přeřadit na poslední stupeň. Tak jsem si řekl, že to zkusím bez LPG a plyn vypnul. A lup, hned naskočila chyba. Po znovunastartování to pak s plynem zase fičelo.

Dnes ráno jsem jel do práce a po nastartování zase takové typické, jak kdyby byl motor na drogách a chtěl hned uletět, cukal při rozjezdu a vůbec byl divný. Ujel jsem 100 metrů a lup, chyba a od křižovatky jsem jel na jedničku, než jsem zase zastavil, vypl a znovu nastartoval. Pak zase úplně v pohodě. Dopoledne jsem s tím zajel na diag a mám fotky v příloze. Ale dnes to potom zase jelo už ok.

Olej v převodovce měněný tak 20k km zpátky.

Přílohy:
Photo0511.jpg ( 1726497b ) -
Photo0512.jpg ( 1695656b ) -
Photo0513.jpg ( 1463506b ) -
Photo0514.jpg ( 1689483b ) -
Photo0515.jpg ( 1487580b ) -

10.06.2013 17:46 - Re: Gearbox Faulty 2588114
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Vím, že kata s tím nesouvisí, ale radši tu dám všechno.

Přílohy:
Photo0516.jpg ( 1702915b ) -
Photo0517.jpg ( 1655507b ) -

10.06.2013 20:36 - Re: Gearbox Faulty 2588249
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne mi to pride v tomto pripade ako problem v elektrike, konektoroch na riadiacke / bsm

10.06.2013 21:43 - Re: Gearbox Faulty 2588330
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tie chyby v pristrojovke vobec neries. A info can je chyba motora, nie prevodovky. opotrebeny kat je jasny, bud je uz zly alebo mas zle spalovanie. takze sviecky / cievky. moj nazor

10.06.2013 22:44 - Re: Gearbox Faulty 2588358
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Cívky i svíčky mám nové, po dělání plynu 3 měsíce zpět. Jde o to, jak to dát dokupy, protože je fakt na h..o, když jedete a najedou nejedete...

10.06.2013 22:48 - Re: Gearbox Faulty 2588360
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mno podla toho zlyhava komunikacia CAN - prevodovka motor, co moze robit teoreticky ta plynova jednotka, netusim ako je to zapojene, ale nacitavanie diag nerobilo problem

osobne mam skor dojem ze tym ze sa niekde pohol nejaky kabel, tento zacal blbnut

10.06.2013 22:51 - Re: Gearbox Faulty 2588362
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Cívky i svíčky mám nové, po dělání plynu 3 měsíce zpět. Jde o to, jak to dát dokupy, protože je fakt na h..o, když jedete a najedou nejedete...

Kolikrát se plynaři(a nejen oni)píchnou na blbej kabel a je docela problém zdroj problému najít...
A třeba při tom čištění sání-nemohl sis někde skřípnout nějakej kabel/svazek?

10.06.2013 23:31 - Re: Gearbox Faulty 2588382
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Zkusím si pohrát s kabelama kolem sání, uvidíme. Jinak buď a) Jumep a drbačka u něj nebo b) plynaři (ale tady moc nevěřím, že bych to na ně nahrál, těžko říct, kde je průser že).

Je fakt, že před plynem to fungovalo, po něm ovšem taky

14.06.2013 10:43 - Re: Gearbox Faulty 2589236
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Teprve dnes po práci se dostanu k prohlédnutí kabelů v motoru a okolo, nebyl čas kvůli práci a počasí. Ale ještě mám pár info, co bych se chtěl zeptat. Např. standardně se mi teď stává, že nastartuju, a auto se třepe, jak kdyby nejely všechny válce nebo se něco domrvilo. Někdy to neutáhne ani ty otáčky a rovnou zdechne. Po znovunastartování to je třeba ok.

A druhá věc, k čemu je ta mrcha, co vede do zespodu do sání vzduchu? Mezi filtrem a vstupem sání? Vím, že s tím jsem se drbal a možná to není úplně ok zapojené.

PS: Teď jsem jel na oběd, opět třepání jak na lanovce po nastarování...

14.06.2013 19:23 - Re: Gearbox Faulty 2589294
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ta hadica je pripojenie z vyparniku

17.06.2013 09:16 - Re: Gearbox Faulty 2590140
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem to v pátek projel, co jsem mohl. Nepomohlo. Dokonce to je čím dál veselejší.

1. Smazala se mi průměrná spotřeba, měl jsem u Route 1 průměr 11 litrů na sto. Za chvilku spadla na nula, už mám 0,3.
2. Jumepe, i když jsme měnili čidlo v zrcátku, tak jsem včera měl chvíli ok, potom -3 a pak to asi po deseti minutách skákalo co chvílku +2 stupně, až se to srovnalo.
3. Dnes opět radši startování na 2x, zase jsem skákal. A stejně to pak hodilo asi za 2 km chybu Gearboxu.

Fakt teď nevím, co s tím teda. Protože dlouhodobě se s tím tak jezdit nedá A nevím, jestli mi někdo schopný je schopný se v tom drbat (jestli je to v kabelech a elektrice?) Bude mít auto 2 týdny a vypláznu 10 litrů bez opravených vad...

17.06.2013 09:29 - Re: Gearbox Faulty 2590143
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
1. resetni si stav pocitadla - je to bezny bug palubaku
2. potom bude muset blbnut modul dveri alebo jeho napajanie
3. ak je to v elektrike tak sa to da spravit, len treba vedet kde hladat, ked to ale robi stale tak sa to da dost sledovat v live datach co tam hadze

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator