Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Propadani brzdoveho pedalu
|< < 1 ... 3 4 5 6
18.09.2014 20:45 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734030
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kaštan napsal(a):
Ale mluvil jsem s jedním kolegou z xantia fóra, že bude problém v těch pístkách, že je nezatočily ale zabouchali kladivem. Poškodili to nějak, nebo stačí to teď rozdělat a zatočit je zpět?

U me to bylo asi stejne. Po vymene desticek a pri prvnim seslapnuti brzdy sel pedal az na podlahu, dalsi uz bylo ok. Nefungovalo spravne vymezovani samostavu. Byl poskozeny mechanismus - na pistku je myslim takovy jakoby sroub se zavitem a otacenim se nejak pistek vysouva a zasouva. Tento mechanismus se poskodi pri pouziti sily na pistek misto pouheho toceni. Neda se to opravit, jedine vymena brzdice. Zkousel jsem to pak rozebrat a byl velky problem vubec ten pistek vytocit. Vicemene se tocil pouze na miste a proto nemohlo ani fungovat vymezovani vule.

18.09.2014 21:07 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734034
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
podobny problem so samostavom som riesil kamaratovi na Opel Astra.
Na STK ho upozornili ze lave zadne kolo ma mensi brzdiaci ucinok pri normalnom brzdeni aj pri rucnej ale ze celkovo to nieje az take zle, tak ho nechali prejst . Nechapal tomu lebo platnicky na vsetkych kolach mali minimalne 70% povodnej hrubky (auto v tom stave kupil).
Brzdy nechal viac krat kontrolovat v nejakej "garazovej firme" nechcem radsej menovat . Vraj mal vsetko v poriadku, od platniciek cez kotuce, brzdovu kvapalinu, lana a lanovody rucnej az po tiahlo rucnej na valceku. Kedze problem bol vzadu, tak to velmi nepocitoval, iba ho stvalo ze na rucnu mu brzdilo prakticky len jedmno kolo. Jazdil stym skoro rok kym sa odhodlal ze sa na to spolu pozrieme.
Predchadzala tomu drobna kolizia na mokrej ceste v zakrute z kopca, ktoru nastastie ustal. Ja som siel vtedy pred nim a zakrutou som v pohode presiel rovnakou rychlostou ako on. Neskor sme si uvedomili ze to mohol sposobit rozdielny brzdiaci ucinok zadnych kolies.
Kontrolovat sme zacali rovnako ako v servise, kotuce platnicky, lana a lanovody vsetko chodilo lahko a bolo v poriadku. Az na to ze brzdic aj platnicky mali nejak vacsiu volu ako som ocakaval a ako bola na druhej strane. Nato sme kontrolovali vodiace tycky brzdica, vyzerali OK. Potom som mu zacal vysvetlovat ako funguje samostav a vtom mi to prislo. Hybal som tiahlom na valceku a vsimol som si ze piestik sa vracal tu istu drahu ako som ho vytlacil a vobec sa neposuval sa dopredu. Potom sme skusili slapat pedalom, piestik sa zacal sunut von trochu viac ale spat sa vracal minimalne 3 mm co mi prislo hodne.
Samozrejme ze bol v prdeli samostav. Podarilo sa nam zohnat na vymenu repasovany valcek za dobru cenu, tak sme nejaku opravu uz neriesili. Po vymene valceka zacali brzdy fungovat tak ako treba

prepac Najk, az teraz mi doslo ze pisem off topic, kludne to vymaz ak to uznas za vhodne

18.09.2014 21:30 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734037
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mechanizmus sa rozbil a tam uz neni moc oprava mozna

ale to reklamuj u toho co ti to robil, ked to nevie nech sa toho nechyta, ono sa to bude zhorsovat ako sa budu drat platnicky

Dá se to nějak poznat, že je to opravu rozbité? Abych si to mohl zkontrolovat. Reklamovat to asi nepůjde, bylo to dělané bez papírů, a on se s toho vykroutí a já mu nic nedokážu. Za kolik se prodává použitý třmen? Neprodává někdo?

18.09.2014 21:39 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734040
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Kaštan napsal(a):
Dá se to nějak poznat, že je to opravu rozbité? Abych si to mohl zkontrolovat. Reklamovat to asi nepůjde, bylo to dělané bez papírů, a on se s toho vykroutí a já mu nic nedokážu. Za kolik se prodává použitý třmen? Neprodává někdo?

v tretej tretine textu nad tvojim prispevkom som sa pokusil vysvetlit ako to zistis. Skratka sa piestik po vysunuti vracia spat prilis vela, tym ti zostava velka vola na platnickach a brzda nezabera tak ostro ako by mala.

18.09.2014 21:43 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734041
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tady mají relativně levný celý třmeny a mají tam i formulář na poptávku zboží, který není v nabídce. Dokonce myslím umějí i repasy. Zkus se tam zeptat, jestli by ti ho nesehnali. - .link.

18.09.2014 21:58 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734043
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V Hulíně jsou také repasované třmeny.

18.09.2014 22:05 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734044
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kaštan napsal(a):
Dá se to nějak poznat, že je to opravu rozbité? Abych si to mohl zkontrolovat. Reklamovat to asi nepůjde, bylo to dělané bez papírů, a on se s toho vykroutí a já mu nic nedokážu. Za kolik se prodává použitý třmen? Neprodává někdo?

Nevim jak funguje presne ten samostav, ale muzes zkusit zatocit pistkem jestli se bude vysouvat a vysouvat. U me jsem tehda mohl tocit jak jsem chtel, ale ani se nehnul dovnitr ani ven. Ja kupoval jiny brzdic na vrakaci asi za 1200. Jinak myslim, ze 2.2hdi a benzin 3,0 maji brzdic trochu jiny nez slabsi motory.

18.09.2014 22:14 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734046
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vnutro je rovnake, akurat 2.2 a 3.0 maju vacsie zelezo a vacsie platnicky (v najhorsom pripade sa to da prehadzat)

su toho 3 druhy ak si dobre pamatam
sedan 1.8i - uplne male
vsetko ostatne
a potom 2.2 a 3.0

u faceliftu je to podobne, ale uz 2.0hdi ma tie vacsie brzdy a su rovnake ako v c5 1

18.09.2014 22:53 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734055
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vnutro je rovnake, akurat 2.2 a 3.0 maju vacsie zelezo a vacsie platnicky (v najhorsom pripade sa to da prehadzat)

su toho 3 druhy ak si dobre pamatam
sedan 1.8i - uplne male
vsetko ostatne
a potom 2.2 a 3.0

u faceliftu je to podobne, ale uz 2.0hdi ma tie vacsie brzdy a su rovnake ako v c5 1


C5I 2.0 HDI má také malé z C5II jen 1.6
(mám tady 3. - 1x tekoucí,1x zarezlá ručka , 1x 1.6 OK),ale než bych se s stím babral tak dám raději repas.

19.09.2014 17:27 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2734160
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak můj problém ze 17.9. odhalen,podezření na lanovody nepotvrzen,byla to zatuhlá páka ruční brzdy na třmenu,pravá strana původní,9 let a bez problémů,levá strana 2 roky starý repas třmenu a už zůstával viset,proto na ručce v autě po pár zatažení zůstávala vůle a předpokládal jsem ty lanovody.

13.09.2016 09:54 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2993717
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, tak odhalena příčina úniku brzdové kapaliny.

Je natečená v posilovači = špatný brzdový válec.
Můj dotaz: C5 2.2 Hdi rok 2002 ESP. Když budu shánet válec z bouračky, budou sedět i z faceliftu a ze všech motorizací?

13.09.2016 09:57 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2993719
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
martinrx napsal(a):
Ahoj, tak odhalena příčina úniku brzdové kapaliny.

Je natečená v posilovači = špatný brzdový válec.
Můj dotaz: C5 2.2 Hdi rok 2002 ESP. Když budu shánet válec z bouračky, budou sedět i z faceliftu a ze všech motorizací?


ano

13.09.2016 14:56 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 2993750
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
z faceliftu ano, z C5 1 nie kazda mala esp - ten snimac na nom

26.01.2022 18:08 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 3332750
herbert1
Město: Střeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, potřebuji také poradit. Dnes jsem odjížděl z parkovacího místa a protože jsem si při parkování nevšiml díry v asfaltu, auto mi zadkem sedlo na obrubník. Chtěl jsem si ho tedy při odjezdu přizvednout, ale stál jsem při zvedání na brzdovém pedálu (abych nesjel ještě dál). Netušil jsem že se to nesmí, auto samozřejmě nezvedalo (jak jsem se tu teď dozvěděl v diskuzích), naopak se mi začal propadat brzdový pedál. Než jsem dojel domů, brzdění se zhoršilo natolik, že mi pípla hláška o odstavení auta. Momentálně to brzdí až úplně na podlaze. Je brzdový systém díky tomu zavzdušněný? A pokud ano, co s tím můžu doma udělat, a aspoň dojedu do servisu, kde mi to odvzdušní pomocí diagnostiky? Předem díky za radu.

28.01.2022 11:50 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 3332872
herbert1
Město: Střeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
herbert1 napsal(a):
Zdravím, potřebuji také poradit. Dnes jsem odjížděl z parkovacího místa a protože jsem si při parkování nevšiml díry v asfaltu, auto mi zadkem sedlo na obrubník. Chtěl jsem si ho tedy při odjezdu přizvednout, ale stál jsem při zvedání na brzdovém pedálu (abych nesjel ještě dál). Netušil jsem že se to nesmí, auto samozřejmě nezvedalo (jak jsem se tu teď dozvěděl v diskuzích), naopak se mi začal propadat brzdový pedál. Než jsem dojel domů, brzdění se zhoršilo natolik, že mi pípla hláška o odstavení auta. Momentálně to brzdí až úplně na podlaze. Je brzdový systém díky tomu zavzdušněný? A pokud ano, co s tím můžu doma udělat, a aspoň dojedu do servisu, kde mi to odvzdušní pomocí diagnostiky? Předem díky za radu.


Asi jsem napsal blbost, ta hydraulika nemůže ovlivnit brzdový okruh. V nádržce mám na dně, takže to někudy uniká. Bohužel svůj dotaz nemůžu smazat, tak to řeším takto.

28.01.2022 12:58 - Re: Propadani brzdoveho pedalu 3332873
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
herbert1 napsal(a):
Asi jsem napsal blbost, ta hydraulika nemůže ovlivnit brzdový okruh. V nádržce mám na dně, takže to někudy uniká. Bohužel svůj dotaz nemůžu smazat, tak to řeším takto.


Příspěvek si mohl EDITovat a nemusel psát nový .... Doplň kapalinu a vysleduj kde to teče, oprav místo uniku ....

|< < 1 ... 3 4 5 6


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator