Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / rozpalene zadne brzdy
|< < 1 2 3 > >|
26.03.2014 11:43 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680218
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MacoLM napsal(a):
dakujem za info. uz som si objednal v obchode dve sady po 5€. Ale bez maziv. ze to tam nebyva. ani tu: .link. to nevyzera s mazivom. Tak sand mechanik (asi urcite) nejaku ma. na brzdy mi daval taku medenu v spreji.
Ale ak by si vedel poradit nejaku pre mna aj na ine pouzitie, tak budem vdacny mam doma tu sivoceirnu (nenapada ma rychlo nazov).


měděnku na tyčky ne.

Přílohy:
opravná sada brzd.jpg ( 267668b ) -

26.03.2014 15:10 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680292
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
MacoLM napsal(a):
dik. tak toto je trochu ina sada.


Byla řeč o sadě a vazelíně tak ještě od jinud a na C5 a X7

Přílohy:
Bez názvuKelly.jpg ( 269104b ) -
x7.jpg ( 258809b ) -

26.03.2014 16:16 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680331
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
teda ake okno ma navstivilo
neviem si spomenut na nazov, kazdopadne ako bolo napisane, musi byt teplote odolna a neleptat gumicky (taka klasicka / grafitka / medenka .... je absolutne zlo)

26.03.2014 16:33 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680343
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Může to být třeba tahle - .link.
Nebo tahle - .link.
U nás ve fabrice se používají od firmy Klüber Lubrication, ale to asi v maloobchodě nebude sehnatelný.

27.03.2014 08:46 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680493
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takže referujem včerajšiu opravu: Chyba bola pravdepodobne v zanesených vodiacich čapoch. Problém je, že soudruzi z PSA ušetrili zase pár centov a vodiace čapy nemajú žiadne ochranné manžety, len také malé guferko v diere. Ako sa postupne opotrebúvajú doštičky, špinavý vodiaci čap sa pomaly zasúva do diery až sa sekne...
Inak oba čapy (horný aj dolný) sú identické. Piestik sa dal sikovkami pekne zatoči, takže tam problém nebol.
V prílohe pár foto, kde krásne vidie, ako sú vodiace čapy vydané napospas bordelu... Na XA som nikdy nemal takýto problém a tipujem, že C5 I/II majú rovnaké brzdy.

Ešte mám pár otázok:
- po jazde teplota kotúča o dos klesla, už má teplotu cca podobnú predným kotúčom. Pravý zadný je ale úplne studený. Brzdi ale asi brzdí, kotúč nie je hrdzavý. Mohlo sa sta, že tým prehrievaním mi odišlo ložisko?
- doštičky majú na sebe okrúhle výstupky, jedna vertikálne ďalej od seba, druhá horizontálne blízko seba. Na piestiku sú zase dve diery, ktoré akoby pasovali do tých horizontálnych výstupkov na jednej doštičke. Ale tá doštička z horizontálnymi výstupkami je na opačnej strane ako je piest - rovnako aj na druhom kolese. Nerozumiem prečo sú tam tie výstupky a nechce sa mi veri, že by vo fabrike dali doštičky naopak...

Přílohy:
C5_X7_el_zadny_brzdic1.jpg ( 247525b ) -
C5_X7_el_zadny_brzdic2.jpg ( 214974b ) -

27.03.2014 10:23 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680534
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
asi ta strana brzdí jen částečně. Já byl v lednu na STK a na válcích se tenhle problém ukázal, jedno zadní kolo brzdilo méně než druhé, a to o dost. Při brždění jsem přitom o ničem nevěděl. Nechal jsem to rozebrat a vyčistit, bylo tam i špatný gufero.

27.03.2014 14:53 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680593
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak tak, bude ti to malo brzdit, cize rovnako otvor a vycisti aj druhu stranu

tie capy maju tak brzdy na vela autach (rovnako aj nadauto zvane BMW), takze nic co by bolo vecou citroenu (inak rovnako to je aj na C8)

27.03.2014 15:29 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680601
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep: a ohžadne tých okrúhlych výstupkov (viď príloha). Nemá by tá jedna doštička s výstupkami presne napasovaná do otvorov v piestiku? Lebo ja mám tú hornú na vnútornej strane (piest), spodnú na vonkajšej strane (plávajúci strmeň).

Přílohy:
c5-brzdove-desky-zadni.jpg ( 14100b ) -

27.03.2014 20:15 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680672
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
jumep: a ohžadne tých okrúhlych výstupkov (viď príloha). Nemá by tá jedna doštička s výstupkami presne napasovaná do otvorov v piestiku? Lebo ja mám tú hornú na vnútornej strane (piest), spodnú na vonkajšej strane (plávajúci strmeň).


Nemá - ta co by jako pasovala do pístku má být naproti pístu

28.03.2014 00:02 - Re: rozpalene zadne brzdy 2680737
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ještě k těm čepům-lidi si za to často můžou sami-jak je ten čep v tom gumovym vodítku,tak se NESMÍ ničím v žádném případě MAZAT!!!
Kolikrát tam nas...ou všelijaký možný i nemožný vazelíny(včetně měděnky) a pak se divěj,že jim to nabobtná ty gumy a seká se to.
Prostě jen očistit čepy,když už se šetří na nových(což docela chápu,stojej fakt nesmysl) a vrátit na sucho!

Jo a na konci těch gumových futer by měly být takový plastový čepičky...

28.03.2014 15:51 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681084
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No ono je spousta typů těch čepů. Některý jsou s gumou, jiný bez. Některý jsou zploštělý, jiný jsou trojhranný. Ale při montáži ve fabrice se mažou všechny. Lehce, jen aby nebyly suchý. Jinak to zarezne ještě v krabici, než se to namontuje na auto. Při galvanizaci třmenů se vnitřek/díra nepokoví a čep taky není nerez, takže stačí jeden dotek rukou a do dvou dnů je na tom rezavej otisk. Takže mazat, ale jen lehce a jen vazelínou, která nežere gumu. Obvykle to bývá na bázi glicerinu a ne ropných olejů. Osobně mě taky překvapujou ty ATE třmeny na fotkách, že tam nejsou manžetky. Takovej čep se asi musí namazat trochu víc na tom místě, který kouká ven. On je ten pohyb při brždění malinkej a tak se to nevysouvá kdo ví jak daleko. Nemuselo by to teda zareznout moc hluboko. Já osobně bych to po montáži na auto třeba při výměně destiček nenechal úplně suchý, ale ten okraj, co je vidět, bych trochu tou vazelínou zamáznul.

28.03.2014 16:31 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681111
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Čapy stačilo len očisti ocežovým kartáčom od slušne nalepeného bordelu a vyčisti WD-čkom. Pri montáži som čapy žahko mazol lithiovovu vazelínou (do 120C, nežerie gumu). Pastu na brzdy som tak rýchlo nevedel zohna.
Ešte ma napadá, či by sa nedali použi manžetky z C5 I/II, ale nie je ich ako moc uchyti ku pôvodnemu guferku.

28.03.2014 16:57 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681112
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Běžně mají čepy i držáky třmenů na sobě drážku pro manžetku. Někdy se navléká manžetka navrch držáku, bývá tam pro to vyfrézovaný okraj, někdy je drážka v díře a manžetka se zasunuje do vnitřku. Když dᚠmanžetku jen tak volně, nebude těsnit a bude překážet. Prostě výrobce brzdy (ATE) to vyrobil tak, aby to fungovalo bez manžetky. Tak si to trochu namaž a manžetku tam žádnou nedávej.

28.03.2014 21:06 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681203
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
No ono je spousta typů těch čepů. Některý jsou s gumou, jiný bez. Některý jsou zploštělý, jiný jsou trojhranný. Ale při montáži ve fabrice se mažou všechny. Lehce, jen aby nebyly suchý. Jinak to zarezne ještě v krabici, než se to namontuje na auto. Při galvanizaci třmenů se vnitřek/díra nepokoví a čep taky není nerez, takže stačí jeden dotek rukou a do dvou dnů je na tom rezavej otisk. Takže mazat, ale jen lehce a jen vazelínou, která nežere gumu. Obvykle to bývá na bázi glicerinu a ne ropných olejů. Osobně mě taky překvapujou ty ATE třmeny na fotkách, že tam nejsou manžetky. Takovej čep se asi musí namazat trochu víc na tom místě, který kouká ven. On je ten pohyb při brždění malinkej a tak se to nevysouvá kdo ví jak daleko. Nemuselo by to teda zareznout moc hluboko. Já osobně bych to po montáži na auto třeba při výměně destiček nenechal úplně suchý, ale ten okraj, co je vidět, bych trochu tou vazelínou zamáznul.

Já jsem psal konkrétně o těchhle brzdách (ATE) a tam je opravdu přísnej zákaz ty čepy mazat. A viděl jsem jich už spoooouuuusty a ještě víc(skoro denně v práci,protože je to nejrozšířenější brzda na BMW) a nikdy jsem neviděl,že by ten čep byl rezavej.
Ale dělejte si s nima,co chcete,napatlejte tam třeba psí sádlo-oni vám to vrátěj

28.03.2014 21:11 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681217
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
WD40 = po mesiaci pruser, zaschne a zalepi
vazelia = zle, zalepi na seba bordel a ten sa zasa pridre (jedine ze to chces co 3 mesiace cistit)

29.03.2014 07:31 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681288
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
WD40 som len tie čapy očistil, potom do sucha vytrel handrou. Zvonku tie čapy teda očistím, vnútri tú lithiovku (nemá škodi gume) už nechám, nechce sa mi to rozobera. Dnes idem robi druhú stranu, tak tú spravím komplet na "sucho" a na jeseň pri výmene pneu poreferujem, ktoré riešenie je lepšie

29.03.2014 08:47 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681293
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Lave zadne koleso (kotuc) je stale horuci po kazdej jazde. Vonkajsia dosticka ma tak 1mm, vnutorna tak 3mm. Dosticky na ostatnych kolesach su takmer ako nove (brzdim vacsinou motorom, auto ma 50tkm). Ta vonkajsia dosticka je mensia preto, lebo pred rokom v zime sa mi zapiekla. Ked som na jar na to prisiel, vsetko som vycistil a bral som to ako hotovu vec. Teraz som na to prisiel, ze asi nie
Co som vcera odskusal a spravil:
- počas brzdenia necitit žiadne vibrovanie, ani nejaké divne zvuky
- dosticky a vodiace drazky na brzdici vycistene, namazane. Rovnako vodiace sroby plavajuceho strmena.
- lanko el. rucnej brzdy po odbrzdeni je volne, toto nie je problem.
- piest sa mi nedarilo zatlacit (asi treba otacat - neviem smer), ked som ale potahoval za packu rucnej brzdy, piestik sa vysuval a aj vracal
- skusil som odpustit cez odvzusnovak cca pol deci brzdovky ci nie je zavzdusnena, ziadne bublinky...

Jedine co ma este napada, je vypustit cez odvzusnovak ovela viac brzdovky, aby som mal istotu ze to nie je zavzdusnene niekde od posilovaca/ABS... Neviem ale kolko: deci, dva? Resp. moze to vobec robit zavzdusnenie? :

ahoj nerozumel som vete auto ma 50tkm ?myslis 150?
to myslis vazne ?tak sup do servisu na zaruku

29.03.2014 12:23 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681406
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nie, správne si rozumel, momentálne mám 54tkm. Nemám vežký ročný nájazd, lebo malé deti ešte nezvládajú niekožkohodinové cesty. Tento rok sa ale už rozbehnem
Zákonná 2-ročná záruka mi už skončila, momentálne som v predĺženej (do 5 rokov/90tkm). Auto si ale chcem necha čo najdlhšie, takže sa snažím pozisova sám čo najviac o "problémových" častiach X7 a ak ma to nestojí nič okrem vlastného času, nemám problém si ušpini ruky
Tu na severe (pri PL hraniciach) je najväčší problém zima a takmer 5 mesiacov v roku nasolené cesty. A to dá podvozku a brzdám nehorázne zabra. Keby sa brzdové strmene a doštičky robili z nerezu, bol by som vysmiaty
BTW dnes som pozrlel pravé zadné brzdy, lebo po jazde bol kotúč podozrivo studený. Dôsledok: zapečené obe doštičky. Vodiace čapy sa ako-tak hýbali, ale tiež som ich pre istotu demontoval a očistil.

29.03.2014 13:27 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681418
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Nie, správne si rozumel, momentálne mám 54tkm. Nemám vežký ročný nájazd, lebo malé deti ešte nezvládajú niekožkohodinové cesty. Tento rok sa ale už rozbehnem
Zákonná 2-ročná záruka mi už skončila, momentálne som v predĺženej (do 5 rokov/90tkm). Auto si ale chcem necha čo najdlhšie, takže sa snažím pozisova sám čo najviac o "problémových" častiach X7 a ak ma to nestojí nič okrem vlastného času, nemám problém si ušpini ruky
Tu na severe (pri PL hraniciach) je najväčší problém zima a takmer 5 mesiacov v roku nasolené cesty. A to dá podvozku a brzdám nehorázne zabra. Keby sa brzdové strmene a doštičky robili z nerezu, bol by som vysmiaty
BTW dnes som pozrlel pravé zadné brzdy, lebo po jazde bol kotúč podozrivo studený. Dôsledok: zapečené obe doštičky. Vodiace čapy sa ako-tak hýbali, ale tiež som ich pre istotu demontoval a očistil.


Ty desky mi příjdou na X7 asi jako největší problém - vedení brzdičů jsem zatím neřešil,desky pokaždé.

29.03.2014 14:06 - Re: rozpalene zadne brzdy 2681441
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Nie, správne si rozumel, momentálne mám 54tkm. Nemám vežký ročný nájazd, lebo malé deti ešte nezvládajú niekožkohodinové cesty. Tento rok sa ale už rozbehnem
Zákonná 2-ročná záruka mi už skončila, momentálne som v predĺženej (do 5 rokov/90tkm). Auto si ale chcem necha čo najdlhšie, takže sa snažím pozisova sám čo najviac o "problémových" častiach X7 a ak ma to nestojí nič okrem vlastného času, nemám problém si ušpini ruky
Tu na severe (pri PL hraniciach) je najväčší problém zima a takmer 5 mesiacov v roku nasolené cesty. A to dá podvozku a brzdám nehorázne zabra. Keby sa brzdové strmene a doštičky robili z nerezu, bol by som vysmiaty
BTW dnes som pozrlel pravé zadné brzdy, lebo po jazde bol kotúč podozrivo studený. Dôsledok: zapečené obe doštičky. Vodiace čapy sa ako-tak hýbali, ale tiež som ich pre istotu demontoval a očistil.

ahoj, no to si ma nepotesil. Za 120km stlacim brzdu asi 10krat, a zacali mi riadne hrzdavet kotuce. budem to muset prebrzdit. som sice z juznejsej casti , ale dialnicu solia tiez furt. som myslel ze to bude jak s 5rocnou c4 ktore mala 86tkm a nic s brzdami nemala. Iba doryhovane zadne kotuce lebo vpredu boli platnicky bosch a vzadu nejake smejdy. Aj tak sa setri.......
aj ja som zatial spravil iba 16tkm lebo male deti odmietam vozit...ja to nezvladam ked ich vidim s prstom v nose

pozri si tu nejaku debatu .link.
vraj nejaky renolit G 2002G .link.
ale nemam cas to teraz citat cele

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator