Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
1 2 3 4 ... 20 > >|
20.12.2009 11:11 - Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429572
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni,

včera se mi stal takový problém, jel jsem z práce a po nastartování a odbrždění ruční brzdy jsem zjistil, že auto nějak divně jede , ztěžka se rozjíždí jako by bylo zablokované kolo, nicméně jsem se rozjel a nějak jsem pokračoval v cestě. Přesto jsem měl pořád pocit, že auto jakoby brzdí. Tak jsem při cestě z kopce na chvíli vyřadil, a auto opravdu zpomalovalo aniž bych stál na brzdě. Jel jsem dál malou rychlostí cca 40 km/h.Protože se mi to celé nezdálo tak cca po ujetí 1 km jsem zastavil a vystoupil z auta. Když jsem kouknul na pravé přední kolo, tak brzdový kotouč svítil uplně rudě jak byl rozpálený... ( pravé přední kolo pořád brzdilo) Chvíli jsem přemýšlel co dál, jestli to auto někam odstavit a jít domů pěšky nebo zkusit jet dál. Chvíli jsem ještě počkal a znovu se pokusil rozjet, zdá se že tím teplem tam něco povolilo (rozmrzlo ?) a pravé přední kolo se už neblokovalo, nicméně se mi poté několikrát rozsvítila kontrolka service, "opotřebené brzdové destičky". Nevím jestli to způsobil mráz, předtím se to nestalo. Podotýkám, že destičky i kotouče byly na nedávné kontrole (cca 2měsíce zpátky) v dobrém stavu a měly před sebou určitě ještě několik tisíc kilometrů do výměny !
Je možné že při zatažení ruční brzdy přimrzly přední brzdové třmeny a pak když jsem ráno odbrzdil, že by se neodtrhly od kotouče ? Nebo to ukazuje na jinou závadu a ruční brzdou to nemá nic společného ? Je možné že by se jeden z třmenů nerozvíral a pořád přibržďoval jedno kolo ? (ABS žádnou závadu nehlásilo)

Tak se chci zeptat, zda se s tím už někdo setkal ????


Zdeněk

PS: poraďte dobrý servis v Praze

20.12.2009 11:46 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429574
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud v těchto mrazech mᚠzataženou ručku, tak je to víc než možné , že jsi prostě zamrznul. Na zadních kolech se mi to taky kdysi stalo. Přední mi nikdy nezamrzly, to nevím. Pokud jsi měl kolo rozžhavený do červena, pak se ti mohl utavit drátek od brzdových destiček a proto to signalizuje závadu - nejsem odborník, můj názor. V Praze na takový mechanický věci 100% důvěřuju autoservisu Jíša - Bosch car , tel 284 820 857, bohužel neumějí hydrauliku , ale spolupracují s origo servisem. Na hydrauliku taky někoho sháním. C5 mám chvíli.

20.12.2009 11:51 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429575
tomc5
Město: Rychnov nad Kněžnou, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v XPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
MichalJ má pravdu není dobré v mrazech zatahovat ruční brzdu, předpokládám že víš že C5 má ruční brzdu na předních kolech ....

20.12.2009 11:56 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429576
tomc5
Město: Rychnov nad Kněžnou, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v XPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Myslím si že když sundᚠkolo tak se podívᚠna brzdové destičky a odhadneš v jakém jsou stavu ....

20.12.2009 12:29 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429578
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Hm cely zivot s predohrabmi zatahujem na zimu rucku a nikdy sa nic nestalo. Fakt je ale ze na brzdy som haklivy a aspon raz rocne vsetko vycistim a premazem.

20.12.2009 13:44 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429581
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ze to ostalo vyset znamena zly stav lan alebo toho ovladacieho mechanizmu .... ak su to lana - uprimnu sustrast (mam vymenu za sebou)
kazdopadne aj ja pouzivam rucku a az na problem s tymi lanami (tiez zostavalo viset) som nikdy nemal problem (teraz po vymene zasa ok)

20.12.2009 14:14 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429584
pista
Město: Slepčany, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
je to normalna vec,že lanka ručnej brzdy,ked sú staršie zamrznú.Hlavne,ked sa tam dostane sniech a voda!Na bx sa mi to stalo viackrát!Vytočit lkolesá do lava,hydrauliku do najviššej polohy a klieštami potiahnút lanko k sebe!To isté aj na druhej strane!A zásadne v zime nepoužívat ručnú brzdu.Len v nutnom prípade!Platí to aj pre ručnú,čo sú na zadnej náprave.

20.12.2009 14:30 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429585
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem to samé,přidřený mechanismus ruční brzdy na třmenu.Ten rozebral,vyčistil a promazal kolega mechanik,protože v servisu mi hned chtěli měnit celý brzd.třmen za 8000 kč a já dal kolegovi 400kč a maká to do dnes tj.třetí rok. A i výměnu lanovodů mám za sebou.To dělal servis lanovody- jeden stál necelých 1400 kč takže do páru necelých 2800 kč za lanovody a za práci si vzali 1000 kč= 3800 kč. Ruční mám perfektní... Jen ty ceny šílené v servisu. Já si sehnal orig.lanovody oba za 850kč ale ty mi tam nechtěli dát ani je upravit,že prý měli větší oka,tak jsem byl nucen koupit ty jejich drahé šizunky za 2800kč a ty moje jsem vrátil.

20.12.2009 14:35 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429586
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bud rad ze sa ti tie lana dali vytiahnut von ...
90% pripadov to nejde von a musia sa menit aj tie trubky ... to je ina robotka ...

20.12.2009 14:40 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429587
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Kdepak - to mi měnily i s těmi trubkami komplet celé a rovnou mi řekli,že to jinak nedělají.Ale myslím,že to má logiku,než cpát NOVÁ lana do starých,špinavých a možná rezavých trubek.A pokud říkáš,že je to lahůdka,tak myslím,že výjímečně 1OOO kč zase nebylo tak mnoho peněz vzhledem k náročnosti úkonu.

20.12.2009 14:52 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429588
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak 1000cka pri tom aka je to lahodka je fakt priam zadara

a nejde o to cpat tam nieco, stare lana sa nedaju vytiahnut a to som skusal vselico na to kym som to vzdal a kupil nove ...

20.12.2009 15:18 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429589
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Hm cely zivot s predohrabmi zatahujem na zimu rucku a nikdy sa nic nestalo. Fakt je ale ze na brzdy som haklivy a aspon raz rocne vsetko vycistim a premazem.


Jaký olej či vazelínu používᚠna kotouče a destičky ???

20.12.2009 17:15 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429590
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
humor ? prejde ... ako spiteho koleso

20.12.2009 18:41 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429597
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
pista napsal(a):
je to normalna vec,že lanka ručnej brzdy,ked sú staršie zamrznú.Hlavne,ked sa tam dostane sniech a voda!Na bx sa mi to stalo viackrát!Vytočit lkolesá do lava,hydrauliku do najviššej polohy a klieštami potiahnút lanko k sebe!To isté aj na druhej strane!A zásadne v zime nepoužívat ručnú brzdu.Len v nutnom prípade!Platí to aj pre ručnú,čo sú na zadnej náprave.


no jo na svým starým XM, který bylo z roku 1992 se nikdy nic takového nestalo a Citroenu C5, který má necelé dva roky ??? No to mě podrž... to šla kvalita dole ne ?

No když mi poradíte někoho kdo mi promaže třmeny a případně vymění lano (pokud to bude potřeba) aniž by to stalo majland, budu rád za každej tip...

20.12.2009 18:41 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429598
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v lete ti to spravim ..

20.12.2009 18:46 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1429599
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
humor ? prejde ... ako spiteho koleso


Psal jsi všechno vyčistím a promažu, když všechno tak všechno, udělám ženě opravu brzd a vše řádně promažu

04.01.2010 21:23 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1430340
mára
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
mám trochu jiný problém: počítač začal signalizovat závadu na brzdách. auto brzdí normálně. ráno jsem auto nastartoval a šel čistit od sněhu a co nevidím? třetí brzdové světlo slabě svítí. po vypnutí motoru, zamknutí auta a několikaminutovém čekání světlo zhaslo. při odemčení /dálkovým ovládáním/ se světlo opět rozsvítilo. stalo se někomu něco podobného? pokud na diagnostiku, nejsem si jistý kam...

04.01.2010 21:24 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1430341
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presvecovanie 3 brzdoveho je normalne, ak to hlasi chybu, je to troska niekde inde ...

04.01.2010 21:33 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1430344
mára
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
toho světla jsem si nikdy nevšiml. řešit teda nebudu. kapalina o.k., desky jsem nekontroloval - mají po výměně najeto cca 5000 km. pro jistotu zkontroluji zítra,

04.01.2010 21:35 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 1430345
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najk: dik za doplnenie, este teda poznamenam, ze ak chyba nie je v platnickach (cidlach opotrebenia) a je tam dost kapaliny, naskyta sa otazka veku kapaliny a najskor bude treba zajst na diagnostiku pozret co je vlastne pricinou chyby

1 2 3 4 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator