Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III
|< < 1 ... 5 6 7 8
07.07.2019 01:59 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3229067
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Volala mi dcera, že jí dveře na C5 X7 jedou jenom do poloviny, po přečtení této diskuze usuzuji, že problém budou přelámané vodiče (už jsme řešili 3. brzdové světlo). Jenom bych se chtěl zeptat, vodiče pro el. pohon dveří jsou vlevo nebo vpravo - po obou stranách ? Abych na jistotu věděl, kde hledat. Děkuji za tip


Asi b mohlo je naučit.

07.07.2019 20:19 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3229121
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Asi nic nenaučím kabelový svazek se zdál OK, jelikož jsem neměl tenký torxový šroubovák, nesundal jsem obložení 5. dveří, abych se podíval na barvy vodičů. Zřejmě je to asi zatuhlé, nejdřív to otevíralo do 2/3, pak do půlky a nyní už ani neukne - takže půjde k odborníkovi

24.05.2023 22:37 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3361743
GillanCZ
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, při zavírání se mi zadní dveře zasekly zhruba v půlce a odmítaly se kamkoliv pohnout. Podařilo se mi je zavřít hrubou silou. Teď se otevřou zhruba 20cm a dají se jen zavřít tlačítkem. Jinak na ně funguje jen hrubá síla. Pokud je dostanu z té "komfortní polohy, kam se dostaly samy", pak při stisku otevření jen zavrčí zámek a zapípají a při stisku zavření jen smutně pípají. Při použití hrubé síly je slyšet, jak se otáčí motor uvnitř.

Zkoušel jsem dle rad pohýbat chráničkou kabelů, ale bez výsledku. Dál jsem to zatím nekuchal, tak je možný že to prostě definitivně upadlo.

Bohužel potřebuji na víkend odjet s rodinou, kočárem a hromadou věcí, tak bych rád nějakou rychlou radu, zda je možné nějak odpojit ten elektrický pohon, aniž bych musel rozebrat celý traktor? Trochu se obávám, že v režimu "hrubá síla" zůstanu se zlomenými, ohnutými vzpěrami někde na horách.

Když se mi před výměnou baterky auto pořád přepínalo do eco-módu, dalo se nějakým mně nepředvídatelným způsobem (pohybem nahoru dolů) dosáhnout toho, že při otevřených dveřích to v nich zavrčelo, servo se odpojilo a dveře šly celkem pohodově zavřít i otevřít.

25.05.2023 19:45 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3361862
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
GillanCZ napsal(a):
Ahoj, při zavírání se mi zadní dveře zasekly zhruba v půlce a odmítaly se kamkoliv pohnout. Podařilo se mi je zavřít hrubou silou. Teď se otevřou zhruba 20cm a dají se jen zavřít tlačítkem. Jinak na ně funguje jen hrubá síla. Pokud je dostanu z té "komfortní polohy, kam se dostaly samy", pak při stisku otevření jen zavrčí zámek a zapípají a při stisku zavření jen smutně pípají. Při použití hrubé síly je slyšet, jak se otáčí motor uvnitř.

Zkoušel jsem dle rad pohýbat chráničkou kabelů, ale bez výsledku. Dál jsem to zatím nekuchal, tak je možný že to prostě definitivně upadlo.

Bohužel potřebuji na víkend odjet s rodinou, kočárem a hromadou věcí, tak bych rád nějakou rychlou radu, zda je možné nějak odpojit ten elektrický pohon, aniž bych musel rozebrat celý traktor? Trochu se obávám, že v režimu "hrubá síla" zůstanu se zlomenými, ohnutými vzpěrami někde na horách.

Když se mi před výměnou baterky auto pořád přepínalo do eco-módu, dalo se nějakým mně nepředvídatelným způsobem (pohybem nahoru dolů) dosáhnout toho, že při otevřených dveřích to v nich zavrčelo, servo se odpojilo a dveře šly celkem pohodově zavřít i otevřít.


Tak se odblokuji ten motor a jdou lehce - tím že jsi je vzal na sílu jsi je mohl asi zničit , jinak by s měli dát naučit pokud už nejsou KO

25.05.2023 21:31 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3361869
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
GillanCZ napsal(a):
Zkoušel jsem dle rad pohýbat chráničkou kabelů, ale bez výsledku. Dál jsem to zatím nekuchal, tak je možný že to prostě definitivně upadlo.



bude prerusena kabelaz,neni to uplne jednoduche kabelaz opravit aby se to nestalo za chvili zas ale da se to,popripade nova

26.05.2023 09:10 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3361881
GillanCZ
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Tak se odblokuji ten motor a jdou lehce - tím že jsi je vzal na sílu jsi je mohl asi zničit , jinak by s měli dát naučit pokud už nejsou KO


No ale jak odblokuji ten motor? To bych právě potřeboval vědět.

27.05.2023 22:03 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3361937
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
GillanCZ napsal(a):
No ale jak odblokuji ten motor? To bych právě potřeboval vědět.


tim ze opravis kabelaz 5 dveri...

07.12.2023 13:26 - Elektrické otevírání pátých dveří - C5 III 3371858
Tondis
Město: Trutnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,
mám problém s otevíráním pátých dveří na své C5. Popokusu o otevření se ozve pouze zapínání (jako při aktivním economic módu) a nic se nestane. Klíčem dálkově otevírat jdou bez problému. Ve všech polohách (kromě zavřených dveří) tlačítko na otevírání funguje bez problémů.
Nevíte někdo čím to může být?

07.12.2023 13:40 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří - C5 III 3371859
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kabelaz 5 dveri

15.02.2024 12:05 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3374930
milne
Město: Bukovany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 18
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na klíčku je prostřední tlačítko s otevřeným kufrem. Po stisknutí se odemkne celé auto. To je v pořádku nebo se má odemknout jen kufr? Jak příp. naprogramovat jen na kufr? Je to X7 tourer. Díky

15.02.2024 21:54 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3374958
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jde to nastavit přes diagnostiku
Ale asi taky záleží na SW BSI...

13.04.2024 18:10 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 3378064
Cassie007
Město: Načeradec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 19
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
kabelaz 5 dveri

Náhodou něco takového se pro C5 X7 asi nedá sehnat? Hledal jsem, ale nenašel. Mám problém jako ostatní. Dálkou páté dveře otevřu, ale jinak ne 😢
.link.

|< < 1 ... 5 6 7 8


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator