Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Chcípnutí a nejde chvíli nastartovat
18.07.2021 13:25 - Chcípnutí a nejde chvíli nastartovat 3316597
Milan0s
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 13
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, Dobrý den

Na Citroenu C5 2, 2,2 HDI se mi asi 3-4 stalo, že za jízdy třeba na semaforech to chcíplo a chvíli nešlo nastartovat Lexia ukázala - Signál otáčkoměru chybný signál (P0339).

Tak se chci zeptat kde ho najdu, viděl jsem nějaké video, že mění crankshaft sensor ( jestli je to on ) někde pod sáním a váhou vzduchu a nebo je to někde u řemenice?

Děkuji moc za odpovědi

23.07.2021 13:11 - Re: Chcípnutí a nejde chvíli nastartovat 3317017
Milan0s
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 13
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nikdo neví?

24.07.2021 11:37 - Re: Chcípnutí a nejde chvíli nastartovat 3317061
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Milan0s napsal(a):
Nikdo neví?



vyměň snímaš otáček - je na setrváku (na straně převodovky na 10. klíček - povolit ,pootočit a vytáhnout

04.01.2022 20:37 - prosba o radu - C5 přestává jet. 3330850
Tomino77
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, prosím o radu: mám C5 2003 2,2HDi 98kw. Začalo se mi stávat, že auto za jízdy chcíplo-přestalo jet a po zastavení a spouštění spínačky se místo bzučení pumpy v nádrži ozývaly takové tupé rány z té pumpy(takové jako bouchání). Po pár minutách pumpa v nádrži většinou zase při opakovaném spouštění spínačky zabzučí, natlakuje a pak to chytne na šup. Když pak jedu tak, že to nevytáčím, jede to, klidně i déle. Když však přidám více plyn, zatáhne to, pak hned chcípne a pak zase při spouštění spínačky několik minut ty tupé rány z nádrže .... Myslel jsem, že je to tou pumpou, tak jsem dnes koupil novou - Bosch, užil si super výměnu...asi někteří znáte... a s radostí jsem vyjel... po pár km naprosto stejný problém...auto při zátahu chcíplo a z nádrže zase naprosto stejné tupé zvuky, při zapínání spínačky, jako s tou starou pumpou. Nemáte někdo prosím tip, co s tím?....Dlouho se tam neměnil palivový filtr, ale nevím, jestli toto může takhle dělat kvůli něj.... díky.

04.01.2022 23:18 - Re: prosba o radu - C5 přestává jet. 3330888
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A co chceš za radu : víš že se neměnil filtr tak ho vyměň , další krok je diagnostika a následně podle toho co ukáže asi řešit další .

05.01.2022 21:08 - Re: Chcípnutí a nejde chvíli nastartovat 3331056
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tomino77 napsal(a):
Ahoj všem, prosím o radu: mám C5 2003 2,2HDi 98kw. Začalo se mi stávat, že auto za jízdy chcíplo-přestalo jet a po zastavení a spouštění spínačky se místo bzučení pumpy v nádrži ozývaly takové tupé rány z té pumpy(takové jako bouchání). Po pár minutách pumpa v nádrži většinou zase při opakovaném spouštění spínačky zabzučí, natlakuje a pak to chytne na šup. Když pak jedu tak, že to nevytáčím, jede to, klidně i déle. Když však přidám více plyn, zatáhne to, pak hned chcípne a pak zase při spouštění spínačky několik minut ty tupé rány z nádrže .... Myslel jsem, že je to tou pumpou, tak jsem dnes koupil novou - Bosch, užil si super výměnu...asi někteří znáte... a s radostí jsem vyjel... po pár km naprosto stejný problém...auto při zátahu chcíplo a z nádrže zase naprosto stejné tupé zvuky, při zapínání spínačky, jako s tou starou pumpou. Nemáte někdo prosím tip, co s tím?....Dlouho se tam neměnil palivový filtr, ale nevím, jestli toto může takhle dělat kvůli něj.... díky.

Podívej se do BSM, jestli není vypálený první velký konektor, nebo (ale to si teď nejsem jistej) asi 2., nebo třetí pojistka jakoby roztavená. Je to myslím 30A
Něco takového: .link.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator