Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Přední pístnice / C5 I/II
|< < 1 ... 4 5 6 7
26.03.2022 16:07 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3336654
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Napadá mě, jestli není povolená v horní opoře, sice je tam přes kužel, ale přeci jen...
Ale zdá se mi, že při tom propérování moc netlumí. Že se pohybuje docela rychle... Ale to může být videem...

Na uložení jsem koukal, nevidím nikde žádnou vůli. Když ale chytnu v nejvyšší poloze pístnici a rozhoupu přes ni auto, cítím v rukou to cvakání. Jak kdyby to šlo ale od spodku až středu pístnice, nikoliv shora.
Teď je otázkou, zda do 17 let starýho auta dávat nové pístnice a koule, nebo to risknout a na těch maximálně pár let tam zkusit dát nějaké jeté, nebo jestli se dělá nějaký repas.

31.07.2022 18:13 - Re: Přední pístnice / C5 I/II 3344786
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu

Jarduk napsal(a):
Pánové, neslyšel někdo někdy od předního kola tohle? .link. Na videu jen houpu autem ze strany na stranu. Při jízdě to dělá taky při přesunu váhy, klidně na krásné silnici. Z auta to zní jako takové duté klechtání kovu na kov.
Začalo to na podzim, pak jsem nechal od jruze zkontrolovat a udělat podvozek (uložení motoru, táhla řízení, snad i tyčku, už přesně nevim co všechno), ale tohle klepání tam zůstalo. Když houpu v horní poloze, necvaká to. Téměř se zdá, že čím větší zima, tím méně to cvaká a naopak. Auto se normálně zvedá, pruží, ale ta levá strana se mi zdá trochu tvrdší, na brzdách se jakoby auto zhoupne trochu nakřivo. Proto mi to přijde jako cvakání od pístnice. Jenže výše je psáno "piestnice klepat nebudu, nema tam moc co".

Je to "kost" spojovací tyč na torzce

|< < 1 ... 4 5 6 7


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator