Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Elektrická parkovací brzda / C5 III
|< < 1 ... 19 20 21 22
30.10.2021 20:59 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3326073
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zapneš zapalování - tlačítkem odbrzdíš - vyměníš dorazy lanovodů - zapojíš zpět lana 🙄 co víc by jsi chtěl dělat ? Na tu nouzovou pojistku odblokování vůbec nešahej nebo budeš shánět celou ručku 😉

31.01.2022 19:07 - Re: Zadní brzdy 3333099
venaval
Město: Železná Ruda, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 49
99 Poslat soukromou zprávu
Dotaz, X7 s el.brzdou chci měnit destičky - postup?
Na zdviž nechám si ruční brzdu odbrzdenou pro sichr si odpojím baterku a vyměním si destičky.je tak?

02.05.2022 13:52 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3339369
Dařby
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dařby napsal(a):
O víkendu jsem zvedl zadek a podíval se na zadní kola:
- při odbrzděné ruční brzdě se obě kola volně protáčejí
- take jde volně zahýbat lankem brzdy v bovdenu (v levo tak 1 mm v pravo 3-4 mm, aniž bych vyhákl lanko od páky na brzdiči)
- destičky jsou celkem sjeté na tlošku cca 4-5 mm
Pokud deaktivuji automatickou ručku tak se auto rozjíždí krásně plynule.

Problém je pouze při aktivní automatické ručce. Podle manuálu by auto po zařazení a přidávání plynu mělo ručku pozvolna uvolnit - a to se neděje (musím přidat dost plynu, než se to "utrhne").

Napadá mě: ubylo materiálu na destičkách - lanka jsou volnější => automatika nefunguje jak má - pozdě uvolňuje.
- dočetl jsem se zde, že je občas nutná rekalibrace ručky diagnostikou po výměně destiček

Dotaz: pomůže rekalibrace? nebo radši rovnou vyměnit destičky?


FYI: Konečně vyřešeno - způsoboval to špatně vracející se válec brzdiče pravého zadního kola.
- po čtyři roky jsem to neřešil - jen před jízdou jsem pro jistotu ručně odbrzdil
- problémy nastaly po výměně brzdových destiček:
- "dlouho so zajížděly"
- pokud auto stálo delší dobu, vše vychladlo, tak auto zezačátku "dřelo" - teplé kolo, jakmile se chvilku jelo přes 80km/h tak to přestalo a jelo normálně, spotřeba klesla
- pokud jsem během delší jízdy zastavil, benzinka, dál jelo auto bez problému (asi zahřáté brzdy, jiná viskozita, ...) brzdovku měním, mám správnou.
- několikrát jsem čistil plovoucí třmen, vyměnil kluzné kolíky, několikrát rozebral brzdič, repasoval o-kroužky, jiná značka destiček
- nakonec jsem koupil celý brzdič -> a je po problému.

17.02.2023 18:32 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3356358
monkus
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 59
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte. Na pravej strane sa mi pomaly začali trha vlákna lanka z ukončovacieho olovka. Na STK bola brzdná sila už nedostačujúca, ale iba na pravej strane. Je možné pomocou diag nastavi brzdnú silu/vzdialenos na jednotlivú stranu, alebo to mechanická konštrukcia nedovožuje? A myslíte si, že keby som pred olovko dal ešte nejakú vymedzovaciu podložku, že by to pomohlo, alebo si to reguluje ažnú silu od nadprúdu? Každopádne ma čochvížu čaká výmena ručnej, alebo keby to šlo, tak laniek.

17.02.2023 22:38 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3356373
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
monkus napsal(a):
Ahojte. Na pravej strane sa mi pomaly začali trha vlákna lanka z ukončovacieho olovka. Na STK bola brzdná sila už nedostačujúca, ale iba na pravej strane. Je možné pomocou diag nastavi brzdnú silu/vzdialenos na jednotlivú stranu, alebo to mechanická konštrukcia nedovožuje? A myslíte si, že keby som pred olovko dal ešte nejakú vymedzovaciu podložku, že by to pomohlo, alebo si to reguluje ažnú silu od nadprúdu? Každopádne ma čochvížu čaká výmena ručnej, alebo keby to šlo, tak laniek.


Viděl jsi jak to vypadá uvnitř té ručky - zjednodušeně je to ,, matice a šroub na které jena kazdou stranu přidělané jedno lanko a ten šroub se zašroubovávád té matice = tim se utahuji lanka - je tam jeden motůrek s převodovkou 😉 jak by jsi chtěl upravovat sílu jednotlivých stran?

22.02.2023 18:54 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3356732
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
monkus napsal(a):
Ahojte. Na pravej strane sa mi pomaly začali trha vlákna lanka z ukončovacieho olovka. Na STK bola brzdná sila už nedostačujúca, ale iba na pravej strane. Je možné pomocou diag nastavi brzdnú silu/vzdialenos na jednotlivú stranu, alebo to mechanická konštrukcia nedovožuje? A myslíte si, že keby som pred olovko dal ešte nejakú vymedzovaciu podložku, že by to pomohlo, alebo si to reguluje ažnú silu od nadprúdu? Každopádne ma čochvížu čaká výmena ručnej, alebo keby to šlo, tak laniek.

Já si spíš myslím, že bude problém ve třmenu. Jinak lana koupit jdou, ale nejsou zase o tolik levnější, než celá brzda... Ty uhnilý konce jsou docela častý...

25.04.2023 11:49 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3360113
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj kluci ,klekla mi elektrická brzda ,ale nechci dávat za čínu tady 20t...ale domluva s čínanem je docela zajímavá.
Chtěl jsem se zeptat a nechat si poradit jestli je to ona ..je jasný ,že to stejně berou z číny. Díky ( C5 X7 2009)
.link.

25.04.2023 19:52 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3360131
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na Ali těžko říct, dokud ji nemᚠfyzicky v ruce, ale na obrázku to vypadá, jako ona, dokonce, jako ta novější verze bez odjišovacího lanka, kde je jen takový pinďour, který nejde nikam přidělat a odjišuje se úplně geniálně pod autem...

25.04.2023 20:16 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3360136
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud mas dost penez kup tu z ciny ,doma na plici by se to mohla vyjimat
pokud nechces zbytecne utracet kup ji v Citroenu dle VIN,ne dle obrazku

02.07.2023 10:01 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3363720
peterak
Město: TOMICE, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den kolegové, tak mi nastal také problém u mé C5 III s elektrickou ruční brzdou, koupil jsem starší z bouračky a chtěl bych poprosit o radu s výměnou brzda je jasná ale nevím co obnáší protažení lanka na nouzové odbrždění jestli není velký problém lanko protáhnout. Děkuji za rady

03.07.2023 09:53 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3363781
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
peterak napsal(a):
Dobrý den kolegové, tak mi nastal také problém u mé C5 III s elektrickou ruční brzdou, koupil jsem starší z bouračky a chtěl bych poprosit o radu s výměnou brzda je jasná ale nevím co obnáší protažení lanka na nouzové odbrždění jestli není velký problém lanko protáhnout. Děkuji za rady


Ne - jen rozebrat panel mezi sedačkami 🤗

03.07.2023 20:18 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3363878
peterak
Město: TOMICE, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dík protažení se povedlo, teď jí mám jen hrůzu spustit

19.01.2024 13:45 - Automaticka zadna brzda, prestrihnute lanko - oprava ci komplet vymena? C5 III 3373564
Avenger1
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 27

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte. C5 tourer r.v.2011. Bol som na vikende s rodinou a zacala mi cestou tam blbnut automaticka zadna rucna brzda na lavom kolese. Proste disk horuci. Ked som dal odbrzdit, povolilo len pravu stranu, lava bola zaseknuta. Ledva ledva som v piatok 5.1. zohnal v danom malo meste nejaky servis, kde zistil ze bola nejak sekla zadna brzda, aby ju nejak odblokoval musel odstrihnut to lanko, co ide z toho motorceka. Rovnako aby to bolo OK spravil to aj na druhej strane. Specenu platnicku vymenil (samozrejme vymenil uz potom aj na pravej strane auta) a klasicke brzdy idu dobre. Automaticka teraz nonstop blika, kedze je odpojena. Mechanik mi povedal, ze tam staci vymenit len to lanko, nejake COF 10.4612.

Teraz situacia: Bol som v neznackovom servise v BA, kde sa na to pozreli ale ze to je treba vymenit cely ten system, aj s tym motorcekom, kedze to lanko je nejak priamo v nom. Ze to nevedia spravit. Cena nejak 1400e. Pricom samotne lanka stoja okolo 15e za kus. Este chceli rozobrat ten motorcek, ale ze tam tie sroby na tom su nejake zahrdzavene tak sa toho nechceli chytat.

Viete niekto, ci sa to da opravit naozaj len tou vymenou tych laniek, alebo sa musi kupovat cely system aj s motorcekom? Pripadne kde v BA (Trnavka, prip. Ruzinov) to niekde vie spravit? Ci naozaj musim ist len do Citroenu kde pocitam ze na 90% odporucia vymenit vsetko, a este dalsich X veci (kedze posledne skusenosti mam, ze v citroene su "Vymienaci" a nie opravari).

21.01.2024 20:02 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3373652
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Avenger1 napsal(a):
Ahojte. C5 tourer r.v.2011. Bol som na vikende s rodinou a zacala mi cestou tam blbnut automaticka zadna rucna brzda na lavom kolese. Proste disk horuci. Ked som dal odbrzdit, povolilo len pravu stranu, lava bola zaseknuta. Ledva ledva som v piatok 5.1. zohnal v danom malo meste nejaky servis, kde zistil ze bola nejak sekla zadna brzda, aby ju nejak odblokoval musel odstrihnut to lanko, co ide z toho motorceka. Rovnako aby to bolo OK spravil to aj na druhej strane. Specenu platnicku vymenil (samozrejme vymenil uz potom aj na pravej strane auta) a klasicke brzdy idu dobre. Automaticka teraz nonstop blika, kedze je odpojena. Mechanik mi povedal, ze tam staci vymenit len to lanko, nejake COF 10.4612.

Teraz situacia: Bol som v neznackovom servise v BA, kde sa na to pozreli ale ze to je treba vymenit cely ten system, aj s tym motorcekom, kedze to lanko je nejak priamo v nom. Ze to nevedia spravit. Cena nejak 1400e. Pricom samotne lanka stoja okolo 15e za kus. Este chceli rozobrat ten motorcek, ale ze tam tie sroby na tom su nejake zahrdzavene tak sa toho nechceli chytat.

Viete niekto, ci sa to da opravit naozaj len tou vymenou tych laniek, alebo sa musi kupovat cely system aj s motorcekom? Pripadne kde v BA (Trnavka, prip. Ruzinov) to niekde vie spravit? Ci naozaj musim ist len do Citroenu kde pocitam ze na 90% odporucia vymenit vsetko, a este dalsich X veci (kedze posledne skusenosti mam, ze v citroene su "Vymienaci" a nie opravari).


No asi poděkuj tomu co ustříhl lanko 😉 - když už tak brzda má mezi sedačkamí nouzové odbrždění a pod autem konektor na odpojení ( tím sice bude auto ( elektronika) hlásit snad všechny chyby ale nic nezničí a potom nechat v servise ( který ví co stím) opravit - teď zřejmě ten druhý servis má pravdu 😉

21.01.2024 20:55 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3373654
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Vidim ze je to vsude stejne. Mechanik lata, vedle laty. Ted jsem koupil auto, kde nefungovala rucka. Nejaky chytrak z duvodu zaseknuteho mechanismu rucky na trmenu odpojil lano a to samozrejme po zatazeni motorku znicilo prevodovku rucky. Takze misto aby vyresil problem trmenu, tak se musel menit trmen i cela elektricka rucka.
Lanovody co se nabizeji jsou pro verzi s mechanickou ruckou. Na elektrickou rucku lana koupit nejsou.
Pokud by si mel zajem tak napis nebo zavolej. Mam tady starsi eletricke rucky a samozrejme plne funkci.

A ten servis to je tak na zalobu

21.01.2024 21:20 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3373655
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jsem lana kdysi kdesi našel, ale za asi 13000, přičemž rozebrat tu ručku je opruz a nová celá stojí (stála v té době) 18000...
Jinak ten inovovanej typ už se neodjišuje mezi sedačkama, ale kouká takový pinďour tam, kde bylo napojený to odjištění a dělá se to pod autem... Nejde to na to původní lanko napojit (to nejde vyndat z ručky normálně). No, někdo evidentně moc přemýšlel... Já to řeším tak, že z toho původního odjišovacího lanka udělám smyčku, nakrympuju ji na toho pinďoura a vytáhnu aspoň kousek blíž ke kraji auta...

23.01.2024 18:12 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3373773
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo lana kdysi byli ale myslím že na C6 jako díl a oni se dají i vyměnit při troše šikovnisti a znalosti útrob 😉 ale né v tomto případě když ho ucvaknul a neodpojil kabelហ( tu planetovou plastovou převodovku neseženeš a i kdyby tak to musíš stejně rozebrat a bude potom sice fungovat ale hlásit ,, sílu zatažení” jako chybu a to nejde ani dálkovým kódovaním 🤗

03.02.2024 15:00 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3374266
jardda
Město: Trhove sviny, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 109
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Vidim ze je to vsude stejne. Mechanik lata, vedle laty. Ted jsem koupil auto, kde nefungovala rucka. Nejaky chytrak z duvodu zaseknuteho mechanismu rucky na trmenu odpojil lano a to samozrejme po zatazeni motorku znicilo prevodovku rucky. Takze misto aby vyresil problem trmenu, tak se musel menit trmen i cela elektricka rucka.
Lanovody co se nabizeji jsou pro verzi s mechanickou ruckou. Na elektrickou rucku lana koupit nejsou.
Pokud by si mel zajem tak napis nebo zavolej. Mam tady starsi eletricke rucky a samozrejme plne funkci.

A ten servis to je tak na zalobu
Ahoj,měl bych zájem, co by stála?

15.02.2024 11:49 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3374924
Avenger1
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 27

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak nakoniec som to musel vymenit cele v servise, cize 1400eur nova krabicka aj s lankami. Neslo to opravit ze by sa len vymenilo lanko v tom mechanizme.

06.04.2024 20:30 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3377817
AlanVVV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dají se najít firmy, které ti vyrobí lana podle originálu, který jim pošleš kus 2000,-

|< < 1 ... 19 20 21 22


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator